środa, 13 stycznia 2021

Wpis bezczelnie leniwy


Mła jest w trakcie lektury dostanych na Boże Narodzenie książek i Wam tyż postanowiła cóś miłego zapodać w klimacie wiejskim , starannie obdartym z Cepelii. Mła wie że jest bezczelna bo wysługuje  się artystami zamiast w pocie  czółka  pisać o wyższości  świąt Wielkiej Nocy nad  świętami Bożego Narodzenia ( ulubiony temat mniemanologów ) ale czasem tak miło jest z książczyną wślizgnąć się do wyra między koty i przenieść się w insze światy. Mam nadzieję  że wybaczycie. Mła wkleiła  Wam spektakl który bardzo lubi, cało godzinkę  macie do słuchania i oglądania naprawdę niezłego singspielu. Mła lubi nie tylko te kawałki  śpiewane przez Igę  Cembrzyńską, Justynę  Steczkowską i Janusza Radka, cała galeria postaci "ze wsi rodem", wójt, pleban, chłopcy z LZSu jest jej bliska. No czuje siłę gromady wiejskiej w sobie. Nie wstyda  się onej gromady  bo ona  sól ziemi.  Mła co prawda nie miała cóś za wielu znanych jej przodków żyjących na naszej wsi ale z tych znanych  jest cholernie dumna,  chłopstwo było z nich takie że dziedzic   nie podskoczył ( włościany prawdziwe, młyny jakoweś i sady, pradziadek zapatrzony w  Witosa, Bataliony Chłopskie - te klimaty ). W  dodatku co wcale nie tak znowu częste u nas  na wsiach  dobrze  żyjące z inszymi nacjami ( nic tak ludzi nie dzieli jak skrajna bieda, kiedy tylko człowiek  ma co do gara włożyć  jakoś milej  nastawiony do świata ).  Mła bardzo żałuje  że po tych swoich  chłopskich przodkach nie odziedziczyła ich pracowitości, mła jest leniuch co zdaje  się ma po "księżniczkach haremowych", znaczy po przodkiniach mówiących  turkmeńskimi narzeczami. Miłego oglądania Wam życzę albo choć słuchania.  Dla okrasy jeszcze są obrazki Dudy Gracza.

8 komentarzy:

 1. Majstersztyk lenistwa. Odsłuchałam. Rewelacja.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No mła leniuszenie się doprowadziła do perfekcji! :-D

   Usuń
 2. Wpis bezczelnie leniwy ma leniwy odzew.
  Powiem Ci, że pół obejrzałam jak na razie, i trochę straszno, trochę śmieszno. Muzyka bardzo mi się podoba.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mła podobie się ten spektakl od każdej strony, a śmieszny i straszny bo o nas. Zwierciadło w założeniu niby krzywe ale obraz nieskrzywiony. ;-)

   Usuń
 3. Mocno integruję się z ostatnim zdjęciem :)))))) Coś dla mnie a na pewno dla mojego męża :D Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Panienka jest rozmiarów słusznych dla mła jest jednak najpiękniejszy ten wyraz rozanielenia, który pojawia się na buzieńce w czasie błogiego lenistwa. :-)

   Usuń
 4. Milego oddawania się lenistwu!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Całe popołudnie miałam dla się ale było i się skończyło.:-/

   Usuń