sobota, 9 listopada 2013

'Webmaster' - kolejna "obowiązkowa" plicata czyli irys SDB niekoniecznie dla mnie!

'Webmaster' - Keith Keppel zarejestrował odmianę w 1996 roku. To krzyżówka pomiędzy 'Firestorm' i 'Quote'. Niby wszystko cacy, irys od mistrza plicaty, dobre przodki, porządny dom ale nie każda piękna, posażna panna czy niezwykle przystojny a majętny kawaler to jest właśnie to. Piękny irys z tym że nie w moim guście. Rośnie na rabacie tuż przy mateczce czyli odmianie 'Firestorm' i całkiem dobrze z nią wygląda. Natomiast gdyby mateczka u mnie nie rosła to nie wiem z jakim innym irysem rosnącym w Alcatrazie bym go połączyła, wydaje mi się że chyba najlepiej prezentowałby się solo. To odmiana z tych co to koniecznie muszą całą uwagę skupiać na sobie. Kolor mocnego wina, niemal wpadający w czerń i to łączenie z żółcią, bródka w kolorze starego złota - no taki osobnik jest naprawdę wymagający. To jest irys dla wielbicieli bardzo ciemno kwitnących odmian ale uwaga - lepiej nie łączyć go z irysami o czarnofioletowych kwiatach w zimnym odcieniu koloru. Spróbowałam i wyglądało jakby paskudnie. Już prędzej taki 'Trusty Rusty' czy irysy o kwiatach w kolorze mosiądzu czy miedzi gdzieś tam w tle będą dobrze wyglądały ( o ile tło nie będzie za blisko bo bardzo duże kępy w tych kolorach wymagają jakiegoś rozjaśniacza a tego 'Webmaster' może nie zdzierżyć i zamiast zdobić zacznie straszyć ). Jak dla mnie irys trudny do zestawiania, to nie był mój najlepszy wybór. On wyczuwa że mam do niego ale, bardzo późno zaczął mi porządnie przyrastać ( a taka 'Music' od tego samego hybrydyzera w tym czasie szalała ). Kwitnie w środku sezonu, trochę później zaczyna niż 'Firestorm'. W tym roku dokupiłam mu nowego wspomagającego kolegę, 'Ruby Eruption' jest odmianą utytułowaną ( co prawda niemal dziesięć lat czekała na Cook - Douglas Medal ) więc może 'Webmaster' poczuje że koniec z grymasami i czas równać do najlepszych.

6 komentarzy:

 1. Czyli z tych wytrawnych ...

  P.S. masz włączonego paskudnego "szpiega", który za każdym razem każe piszącym do Ciebie przepisywac utajnione litery i cyfry w celu potwierdzenia, czy oby to nie automat ! Naprawdę ciężka sprawa i ... dyskryminacja automatów ;) hi, hi, hi ... Wyłącz to proszę w ustawieniach ...

  OdpowiedzUsuń
 2. Polazłam do Dżizaasa żeby przetestować. Dżizaasowi się nic nie pokazuje ale na wszelki wypadek pogmyram w ustawieniach ( Wielki Techniczny niech mnie strzeże! ).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To "coś" chyba samo się rejestruje, bo ja też to miałam na swoim blogu i nawet o tym nie wiedziałam. Dopiero inni mnie doświadamiali, jak to uciążliwe - i ... mieli rację !

   Usuń
 3. O rany, nie strasz! Ja już i tak mam technicznego doła. Po 75 wpisie zabieram się za technikę i grafikę, jak na razie to wszystko u mnie jeszcze w proszku.

  OdpowiedzUsuń
 4. Tabazko z tym Webmasterem jest tak jeśli dla Ciebie jest w zimnej tonacji to posadż na rabacie z zimnymi kolorami . Dla mnie jest on ładniejszy od Firestorma ciepły w swojej prawie zimności subtelny i ma duuuuuuuuuuużo elegancji.

  OdpowiedzUsuń
 5. E, z zimnymi nie jest klawo. Ta żółć przeszkadza. Posadziłam mu do towarzycha 'Ruby Eruption' ale jeszcze nie wiem jak to towarzystwo się sprawdzi bo posadzony odmówił kwitnienia ( co mnie wcale do niego miło nie usposabia ).

  OdpowiedzUsuń