sobota, 7 maja 2016

'Wish Upon A Star' - irys SDB "a miało być tak pięknie"

Wow, wow,  taki utytułowany i wręcz powalający miał  być ten maluszek a stoję nad nimi dumam dlaczego mnie  nie powala? Przeca osiągnięcie hodowlane i w ogóle, a je tak  nie do końca coś przekonana.  Nie wiem czy to moje wygórowane wyobrażenia o tej odmianie to sprawiły czy też mam przesyt fioletów, ale odczuwam lekkie rozczarowanie ( lekkie bo to jednak "stajnia" Blacka i irys ma świetne  "parametry" ). Być może taka  biała bródka zrobiłaby na mnie wrażenie gdyby  była na granatowym a nie fioletowym tle ( taki IB  'Star In The  Night' to po nocach mi się śni ), no  nie wiem. W każdym razie nie zaiskrzyło między mną a 'Wish Upon A Star'. Teraz metryczka - odmiana została zarejestrowana przez Paula Blacka w 2006 roku  w tym samym roku weszła do handlu za pośrednictwem szkółki Mid - America. Kwitnie praktycznie przez cały sezon, tak  przynajmniej wynika z info pozyskanego z AIS.  Dorasta do wysokości 33 cm, w miarę szybko przyrasta. Odmiana jest wynikiem krzyżowaniania rodzeństwa odmiany 'Zap' ( E118A: ('Hot Jazz' x 'Quote') X D190A: (A172A: (('Eyebright' x 'Mister Roberts') x probably --- 'Forte') x B291A: ('Tweety Bird' x ('Well Suited' x 'Imagette'))) ) z odmianą 'Neutron'. Jak widać rodowód niemal taki jak księżnej Alba. Jak już napomknęłam 'Wish Upon A Star' zrobił zawrotną karierę - Honorable Mention 2008, Award of Merit 2010, Cook Douglas Medal 2013. Zgarnął niemal wszystko co było do zgarnięcia z wyjątkiem Dykes Medal. Utytułowany niemożebnie jednak mojego serducha nie podbił. Dziw nad dziwy!3 komentarze:

  1. A mnie się podoba! Taki jedwabisty!

    OdpowiedzUsuń
  2. Z jakiegoś powodu kojarzy mi się z latami 90. i bardzo wówczas popularnym welurem. Nie jest to nieprzyjemne skojarzenie.

    OdpowiedzUsuń
  3. Odpowiem Wam dziewczyny jednym postem - jedwabistość czy też welurowość płatków to jest za mało na absolutne oczarowanie. Ha, nie jestem w tym osądzie osamotniona! Jak się okazało Robert też na tę odmianę nosem kręcił ( zgadalim się forumowo ), czyli to nie tylko mnie się tak przy oglądaniu tego irysa dziwnie robiło.

    OdpowiedzUsuń