środa, 28 listopada 2018

Jak zostać rośliną wyklętą?

Żeby zostać rośliną wyklętą przede wszystkim trzeba być rośliną znaną. Jak się jest rośliną nieznaną szerszemu ogółowi to sobie można  wytwarzać substancje psychoaktywne czy śmiercionośne alkaloidy do  stuprocentowej fotosyntezy a pies  z kulawą nogą się nie zainteresuje. Ważne jest żeby stworzyć wokół siebie odpowiednie lobby zainteresowane prohibicją na  wytwory roślinki wyklętej. Takie lobby najczęściej składa się po połowie z nawiedzonych przekonaniem świętym o dobroci zakazu naiwnych entuzjastów i  szczwanych, umiejących liczyć pieniądze gości nie cofających  się przed złamaniem prawa.  Potem trza smarować politykom, tacy producenci tytoniu swego czasu smarowali u hamerykańskich ustawodawców i działali na legalu, a faceci od uprawy marychy sto lat spędzili w podziemiu  bo dali  nie tym co trzeba i w dodatku za mało ( historycy zajmujący się  działaniami Kongresu i Senatu USA co i raz wynajdują ciekawe kwiatki, cóś jakby  śmierdzące ). Kiedy już wprowadzono zakaz albo ścisłą do bólu reglamentację na uprawę rośliny to dzieją się cuda - kapitalizm "na lewo" w dzikim wydaniu tworzy niewyobrażalne fortuny i wpycha w obieg  pieniążki dla których trzeba tworzyć nowe instrumenty finansowe. Rzeka  forsy spływa z góry unosząc wszystkie łódeczki jak to mawiają zatwardziali liberałowie  ekonomiczni, nie dodając jednak przy tym że jak zwykle ci którzy pracują bezpośrednio i najciężej przy  wytworzeniu towaru stoją w mule na jakichś dechach a  ludzie zajmujący się obrotem handlowym płyną luksusowymi jachtami po  turkusowych wodach.

Wszyscy finansowani z nielegalnej kasy od  terrorystów począwszy na niektórych agencjach rządowych skończywszy są happy bo mają  mnóstwo środków na prowadzenie działalności.  Ludziom wmawia się że to dobre rozwiązanie, że to norma  że istnieją takie  pieniążki w lewym obiegu, całkowicie poza społeczną kontrolą. Wmawia  im się też że  ich dzieci uzależniają się dlatego że na świecie istnieją marycha, opium i pochodne, kokaina i insze zło a nie dlatego że mają skłonność  do uzależnień albo wpisaną w geny i  wzmocnioną wychowaniem albo będącą tylko skutkiem wychowania które nie pozwala stawić  im czoła rzeczywistości ( takiej  jak straszna bieda w krajach III świata i zbyt dużo wszystkiego w krajach wysoce rozwiniętych ) . Ludzie  uwielbiają szukać innego winnego niż oni sami więc prohibicyjna retoryka ma wielu zwolenników. Mła znajduje się w głębokiej opozycji do tego prohibicyjnego nurtu, mła  uważa  że jeżeli dopuszcza się do obrotu wysokoprocentowy alkohol, który wg. WHO jest narkotykiem najtwardszym z twardych to niedopuszczanie innych substancji, często  o mniejszej sile  rażenia w ogóle  mija się z celem i jest  hipokryzją nad  hipokryzjami. Pieprzymy jak ciężko niezdrowy o społecznym zdrowiu a tymczasem państwo ma  monopol na  przynajmniej dwa produkty o działaniu uzależniającym ( w jednym wypadku o silnym działaniu zmieniającym świadomość ) które  są sprzedawane bez recepty.  Gdzie tu logika, matka chrzestna prawa? Mła jest przeciwna  wszelkim zakazom wykluczającym lub wysoce ograniczającym, także tym dotyczącym twardych narkotyków, natomiast uważa  że powinny istnieć uprawy kontrolowane przez państwo jak też obrót używkami powinien przez państwo kontrolowany. Nie widzę jakiegoś strasznego upadku moralnego w tym że  mój kraj mógłby zarabiać pieniążki porównywalne choć trochę ( legal zawsze powoduje obniżkę cen towaru ) z tymi jakie  kiedyś zarabiał  Pablo Escobar Gaviria. W końcu i tak jest lepiej niż to było za czasów przymusu propinacyjnego, który gwarantował 1% Polaków dochody z rozpijania pozostałych rodaków.  Na udawanie czystych i moralnych to my raczej bez szans, więc może lepiej  pójść po rozum do głowy. A co do dopalaczy - Tatuś mawia brzydko "Swoje musi wymrzeć", statystycznie młodzi mężczyźni podejmują najwięcej zachowań ryzykownych, chyba nie ma na to rady  bo to kwestia ewolucji więc  łykną wszystko byleby było ciekawie. Jednak inaczej leczyłoby się ludzi którzy przedobrzyli kiedy na środku którego użyli podany byłby jego skład a kasę NFZ zasiliłyby pieniądze z nałożonej  na niego akcyzy. Howgh!

Miało być o występnych roślinach ale z mła się znów wylało i zalało gorącą słowofalą internety. Mła cóś nie lubi zakazów które nie są poparte należytą ( w rozumieniu mła ) argumentacją. Zamiast ze zwykłą Tabazellą macie do czynienia z lwicą Wkurwellą.  Na szczęście nie jestem ja jedyna, kupa ludzi  kuma jaka to ściema z tą wojną z narkotykami.  Dzisiejszy wpis ilustrują obrazy Fernando  Botero pokazujące skutki narkotycznych wojen.

8 komentarzy:

 1. Agrrrhhhhh! Ona ryczy jakże wspaniale!
  A te narkotykowe bossy strasznie upasione, proszę Lwicy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak to u Botero, on kocha spaślaków. Po prawdzie Pablo Escobar to tak w naturze "dobrze wyglądał", z lekka utyty był. A to że ona ryczy strasznie i to groźniej niż wszelkie wolne konopie wynika z tego że zna różnej maści uzależnionych i widziała jak ten mechanizm uzależnienia się rozwija. Naprawdę człowiek nie uzależnia się dlatego że na świecie istnieją tabletki tramalu tylko dlatego że ma jakąś głęboką potrzebę której nie potrafi zaspokoić.:-/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I tego, o tej głębokiej potrzebie, nie chce zrozumieć nikt za bardzo. Bo to brzydko pachnie, psychiatrycznie :-)
   W kraju, gdzie alkoholizm jest "chorobą narodową", koszta leczenia samych uzależnionych, oraz ich rodzin, czasem nawet wnuków jeszcze, to są gigantyczne sumy. I mówię o wielu poziomach zaburzeń, nie tylko fizycznych. Że już nie wspomnę o papierosach... Nie sądzę, żeby coś się zmieniło...choć jest sporo ludzi trzeźwo myślących, ale oni się nie bawią w politykę. A właśnie politykom oddaliśmy swoje życie. Sami. Weź i teraz zabierz im tę zabawkę ;-)

   Usuń
  2. Taa... znacznie prościej udawać że problem jest poza nami i właściwie gdyby nie te wódki, narkotyki, hazardy oraz stado złych kolegów i jeszcze gorszych koleżanek to w ogóle by go nie było. Po mojemu to jakieś 50% ludzkości wymaga wsparcia psychologa a z tej liczby jakieś 25 do 30 % to psychiatry. Niestety przyjęło się uważać głupio i nieprawdziwie że ludzie wymagający takiej pomocy są gorsi i społeczeństwo mogłoby się bez nich obejść. Historia temu przeczy ale głębokie przekonanie tkwi prawie w każdej kulturze, słabość nie cieszy się poważaniem choć bez tych słabych to nie wiadomo czy dalej byśmy w ziemiankach nie tkwili. Na zmianę nastawienia to po mojemu potrzeba paru pokoleń i rozczarowania terapią genową embrionów ( za wiadomość dnia uważam chiński eksperyment, nieetyczny do bólu ). Co do polityków - jak dalej będzie postępowała erozja autorytetu różnych takich wybieranych ( bo któsie na ten przykład pomyliły wybory prezydenckie z konkursem na najgorzej ubraną istotę we wszechświecie ) to zostaną zastąpieni kiedyś tam przez taki mały guziczek na klawiaturze. Wtedy co najwyżej będzie się można pomylić i wybrać pizzę po neapolitańsku na prezydenta ( "No bo ja myślałem że klikam do pizzeri" ).;-)

   Usuń
 3. swoje musi wymrzeć - ładne, lubię tatusia :) moje Młode mawiają - Darwin Awards
  wszystko można co nie można byle z cicha i z ostrożna. różnych rzeczy się próbowało, od niczego się nie uzależniło. jest jak piszesz a pozostali liczą kasiorę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tatusia jakoś wszyscy lubią tylko córczyska wredne się z nim użerajo!;-) Pewnie że można tylko ludzie to takie nieumiarkowane so, dyscypliny w sobie wyrabiać nie lubio. Właściwie to nie do końca wiadomo dlaczego nie lubio. :-)

   Usuń
 4. Oj, od dawna mi te kwiatki smierdza, ale jakos malo kumata bylam, albo tematu nie drazylam, teraz mnie wyprostowalas :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tematu się nie drąży bo nie jest się straszliwie zainteresowanym. Nie używa się wyczynowo, interesu nie ma bo upraw się nie uprawia i w sklepiku nie wystawia więc generalnie taki normalny człowiek się nad tym prohibicyjnym problemem nie pochyla. A prohibicja prawie zawsze śmierdzi, za dużo interesów na prohibicji się robi. Nie musiałam prostować, sama zaczęłaś dochodzić że cóś nie halo skoro Ci podśmardywało. :-)

   Usuń