piątek, 15 lipca 2022

Pressówka - mła wśród pijawków i innych ohydztw

Mła  tu jest poszturchiwana bo się dzieje  a mła prasówki nie robi. Hym... mła się tak prasówkę chce robić jak psu tańczyć, kontakt z politycznymi ma w sobie cóś z wchodzenia do wody  w której grasują pijawki i inne oślizgłości. Dobra, mła zacznie od tematu który jest evergreenem mendialnym, od koronawirusa, jednej z najdłuższych srandemii w dziejach świata i cóś wyjątkowo wybiórczo działającego wirusa atakującego głównie ludność dobrze uposażonych  krajów.  Teraz będzie cytat - profesor Christian Perronne się wylał  - "Zlekceważyliśmy naukę, ponieważ wszystkie decyzje naszych polityków oparte są na opinii ekspertów, którzy na nieszczęście i o tym już wiemy,  są w poważnym konflikcie interesów dotyczących  związków z przemysłem farmaceutycznym i podejmują decyzje w sposób tajemniczy, podając zero referencji naukowych.".  Jakby kto myślał że to bredzenia naukowca  to na potwierdzenie jego właściwej oceny skuteczności dotychczas stosowanych  sposobów opanowania  rozwoju  pandemii,  proponuje się zapoznać  z wynikami  z Wielkiej Brytanii, w której po wielkiemu  cichu zarzund opublikował raport potwierdzający że ​​liczba zgonów z powodu covid 19 dramatycznie cóś wzrosła wśród potrójnie wyczepionej populacji w Anglii w ciągu ostatnich kilku miesięcy, podczas gdy cóś drastycznie spadła wśród populacji, która nie brała udziała w zabawach z czypawką. 

W marcu 2022 roku  brytyjska Agencja Bezpieczeństwa Zdrowia ogłosiła, że ​​ od 1 kwietnia 2022 roku nie będzie już publikować "na bieżąco" stanu wyczepień, przypadków chorobowych, hospitalizacji i zgonów z powodu koronawirusa w Anglii.  Spoko, inna brytyjska agencja rządowa,  Office for National Statistics, właśnie opublikowała dane na temat zgonów według statusu wyczepień. W samej Anglii według ONS, w ciągu tych dwóch miesięcy doszło do 4935 zgonów na covid - 19, wyczepieni stanowili 4647 z tych zgonów. Trzykrotnie wyczepieni to  4216 zgonów, niewyczepieni  to  zaledwie 288 zgonów. Tak, to na pewno te wielkie liczby zaczepionych w stosunku do  niezaczepionych odpowiadają za tę różnicę.  Co prawda ona ma się nijak do ilości zaczepionych i niezaczepionych  w społeczeństwie brytyjskim.  W ogóle cóś się  te wszystkie liczby rozjeżdżają ale co tam.  Najnowsze dane pokazują, że wyczepiona populacja w Anglii odpowiadała za szokujące 94% wszystkich zgonów z powodu covid  - 19  w kwietniu i maju, a 90% tych zgonów należało do populacji wyczepionej potrójnie lub poczwórnie.  Ponieważ  zarzundy nie dogadały się z firmami farmaceutycznymi w sprawie kontraktów  czepionkowych  to usiłuje się  wprowadzać covid - 19  na nowo zapominając  o tym że żadna pandemia nie trwa wiecznie. Zarzundy powinny  ostro przyhamować Big Pharmę bo jak tak będą podskakiwać to mają coraz większą szansę usłyszeć od  niewdzięcznych zarzundzanych jedni słówko spierdolamento a drudzy słówko nacjonalizacja, co dość szybko ostudzi zapędy.  Prawdziwy kryzys zawsze rozwala ten dmuchany. W UK ichni resort zdrowia radośnie  przywitał się z niejakim Centaurusem, krewnym  Omicrona i ćwierka jak to w razie czego "przywróci restrykcje w celu ochrony służby zdrowia".  Hym... jak tak będą chronić służbę zdrowia to niechronieni  obywatele zapędzą polityków do samolotów do Dupaju lub innego zamordystycznego Singapuru. Kop w dupska się należy za te nieskuteczne a rozwalające gospodarkę restrykcje. Cóś się ostatnio  u nas w narodzie po fali imigracyjnej utwardza przekonanie  że pandemia jakby fałszywa, czepionki nieskuteczne a testy oględnie pisząc niemiarodajne. Zaciekli foliarze  dodają że tylko barany w tym przedstawieniu  prawdziwe, co mła uważa za spore nadużycie, bo omamić niegłupich ludzi można skutecznie kiedy się dysponuje mendiami siejącymi strach i powodującymi panikę.

Zamordowano byłego premiera Japonii. On był były ale nadal miał spore wpływy. Jak to w Japonii sprawa ma drugie, trzecie, czwarte i piąte dno. Złośliwi twierdzą że zginął przez części dostępne w sklepach budowlanych. Gdyby stalowe rurki nie były powszechnie dostępne, tylko dostępne za odpowiednim zezwoleniem, zapewne by nie zginął. Taa... w Japonii z dostępem do broni coś cinżko, jak widać żadna to przeszkoda. Abe Shinzō wywodził się z establishmentu, urodził się w rodzinie polityków. Był wnukiem premiera Kishi Nobusake i synem byłego ministra spraw zagranicznych Abe Shintarō. Ukończył nauki polityczne, a potem jak to w Japonii w zwyczaju, poszedł w wielkie biznesy. W 2006 roku został najmłodszym premierem w historii powojennej Japonii, ale już rok później odszedł ze stanowiska. Związane było to z aferami finansowymi w szeregach jego rządu, czego efektem było samobójstwo ministra rolnictwa. W 2012 roku został przewodniczącym Partii Liberalno - Demokratycznej, a w grudniu ponownie premierem. Sprawował tą funkcję aż do 2020 roku, kiedy zrezygnował z "powodów zdrowotnych" po czym przesiadł się na tylne siedzenie nie zdejmując rąk z kierownicy. Chciał zbroić Japonię, tak na bardzo poważnie. 2 kwietnia 2022 roku opublikowano artykuł Abe zatytułowany "US Strategic Ambiguity Over Taiwan Must End". Chociaż Abe nie był pierwszym, który napisał artykuł wzywający do otwartego, zdecydowanego i wyraźnego zaangażowania USA w obronę Tajwanu, gdyby Chiny zaatakowały, był zdecydowanie najbardziej wpływową osobą, która to zrobiła. Sprawca sam przyznał się do winy i przekazał, że zabójstwo nie miało podłoża politycznego. No i wszyscy uwierzyli.

7 lipca premier Wielkiej Brytanii Świnek Pepa ogłosił, że podaje się do dymisji.  Skandale, które namiętnie wywoływał   nie mają tu nic  do rzeczy, po prostu stado innych świnek poczuło że może Świnka Pepę wygryźć i samemu zająć ten miły  lokal Downign Street 10.  Hym... tylu kandydatów na szefa partii i  brytyjskiego zarzundu co mynistrów w zarzundzie, znaczy prawie wszystkie świnki się   rzuciły z chrumkaniem jaki to Świnek Pepa podły i wogle. Jak na razie  na czele peletonu jest tercet egzotyczny, znaczy jeden Anglo - Hindus i dwie babki.  Dla nieznających tematu -  anglo - hinduski  faworyt wyścigu to miliarder który raczył był w tevałce zapodać  że on to właściwie nie zna dobrze  nikogo z klasy pracującej. To dlatego że on  nie z tej  kasty do której pracujący na etacie mogą podchodzić w celu innym  niż obsłużenie. Wyspiarzom powinien się podobać, oni utrwalili u się system kastowy zassany z Indii przez osmozę.  Nowy przyszły urodził się  w Southampton, studiował w Oxfordzie, MBA zrobił w Stanford. Jego żona jest córką miliardera, założyciela Infosys i płaci podatki poza UK. Facet pracował  w Goldman Sachs, za co powinien dostać zdaniem mła trzy lata co najmniej,  i w funduszach hedgingowych, no i jest ministrem finansów. Mająteczek ma niewielki, cóś około 700 mln funtów. Ostatnio postanowił ocieplić wizerunek i pokazać że jest normalnym ludziem a nie wyalienowanym ze społeczeństwa miliarderem, bo umówmy się,  te 700 milionów to tak oficjalnie a co  w Panamie czy na Kajmanach  tego nie wie nikt. Wyszło to ocieplenie jak u Monty Pythona, chciał nadzianiec   pokazać się  jako człowiek znający problemy zwyklaków,  znaczy  wysiadł ze swojego bentleya,  wsiadł do pożyczonego od pracownika samochodu marki kia,  podjechał na stację  benzynową i przed kamerami zatankował po czym wyjął kartę przy budce kasjerki i próbował nią zapłacić pocierając kartą  o stojak od czipsów.  No wiedział że gdzieś  trza potrzeć.  Hym... mła tyż tak ma z kartami ale nie jest miliarderką. No  tak, typowy brytyjski konserwatysta - Margaret, córka sklepikarza,  obraca się w grobie. 

W klimatach commonwealthu pozostając to na Sri Lance, zwanej dawniej Cejlonem, pogromcy Tamilskich Tygrysów, ród Rajapaksów, właśnie był się rozstał z władzą w sposób przymusowy a mało przyjemny. Prezydentowi ledwie udało się uciec na jakieś Malediwy czy inne Seszele, skąd pewnie uda się do Dupaju, ulubionego miejsca na Ziemi różnego rodzaju swołoczy. Klan Rajapaksów zatruwał wyspę od dwóch  dekad i najwyższa pora była   na pozbycie się nepotycznej i cinżko nacjonalistycznej  zarazy.  Nasze mendia, szczególnie  te lewicowe,  z lubością sprzedają ten kryzys cejloński jako "związany  z poważnym spadkiem dochodów z turystyki w okresie pandemii" Taa... W państwie rośnie inflacja, która wynosi już 60 %, brakuje żywności, paliw, występują długie przerwy w dostawach prądu a z  powodu kryzysu walutowego kraj nie jest w stanie importować podstawowych towarów i jest bliski kryzysu humanitarnego. Prezydent uciekł a ludzie zostali z tym całym  bajzlem na głowie. Koronawirus?  Nie,  do całego nepotycznego pierdolnika napędzanego korupcją doszedł zielony ład po ichniemu.  Znaczy  teorie Vandany Shivy,  która  jest alterglobalistką  i zwolenniczką ekofeminizmu ( w związku z czym lewicowe środowiska  uważają że z ust jej płynie prawda objawiona, wszak dowala ona, często bardzo słusznie, różnym korporacjom i jest taka zielona jak dolary  ) stanowiły dla  cejlońskich zarzundzających wskazanie do wydania  w ubiegłym roku zakazu stosowania nawozów sztucznych. Tym bardziej że z piniążkami na te sztuczne  było już krucho.  Tak, tylko  rok to trwało a starczyło, żeby kraj dopadł głód, a zdolność eksportu podstawowego źródła walut, jakim była,  bo już nie jest, herbata spadła o 3/4.  Oficjalnie uprawy zmniejszyły się o  20% ale eksportowa dziura jest większa. Być może dlatego że mniejsza wydajność wcale nie przełożyła się na  jakość produktu. Cóż, samym kompostem się plonów w produkcji przemysłowej nie uzyska. Prawda jest taka że prędzej  czy później, każda uprawa monokulturowa wyjałowi ziemię. No a wprowadzanie na łeb na szyję ekologicznych upraw niczego nie  polepszy tylko pogorszy.  Sri Lanka ma do spłacenia 51 mld USD. Głównie Chinom. Tak się kończy kombinowanie  na chybcika z ekologią  i spotkanie  z realem,  w pełni ekologiczna produkcja rolna zaskutkowała niebywałym kryzysem żywnościowym i politycznym, takim nie do ogarnięcia. Dobry jeżu, tak na marginesie  to jak mła nie lubi tych od opowiastek o radościach upraw GMO, tak samo nie znosi nawiedzonych, którzy uważają że da się przywrócić planetę do stanu sprzed rewolucji agrarnej i że odbędzie to się z poszanowaniem prawa człowieka do życia. Odloty, co z tego że w różnych kierunkach kiedy oba wkarwiające.

Jak  już jesteśmy przy produkcji rolnej  to zajrzymy sobie do Niderlandów, gdzie premier Rutte, który jest o wiele za długo premierem, i jego zarzund uprawiają strzelanie amunicją ostrą do traktorów.  Z Niderlandów śmierdzi nie alterglobalizmem tylko takim zwykłym globalizmem, przaśno - koncernowym. Gorzej niż gnojówką z przemysłowych  hodowli świń.  Holendrom udało się to co właściwie nie miało się prawa udać - Niderlandy są drugim po USA największym eksporterem produktów rolnych na świecie. Holenderski eksport produktów rolnych  to towary o wartości ponad 65 miliardów euro rocznie, co stanowi 17,5% całego holenderskiego eksportu. W czasie w którym podobno Afryce ma grozić głód,  zarzund niderlandzki, który już całkowicie odleciał po zmianie nazwy państwa,  postanowił był  zlikwidować 30% produkcji rolnej, bo nie jest ekologiczna. Tak, to prawda że żywność produkowana w Holandii zostawia czasem wiele do życzenia ale podcinanie gałęzi na której się siedzi w oczekiwaniu że Niderlandy załapią się na  kontrakty od kontraktów, które na dostawy żywności z krajów Ameryki Południowej zawierała Makrela, jest działaniem z minionej epoki. Puk, puk, to ja zielony ład, poszedłem się walić razem z niemiecką soft power. No niderlandzki zarzund cóś nie zauważył zmian i postanowił popełnić rozszerzone samobójstwo, znaczy takie ze wszystkimi Niderlandczykami, Holendrzy  zdaje się nie zamierzają niczego popełniać. Tak po prawdzie to cała sprawa śmierdzi naprawdę wielką korupcją, jak na razie wylazło że pociotko - szwagier  od kogóś z mynisterstwa od cud pomysła dostał od jednego znanego pana z Hameryki, kojarzonego z systemami operacyjnymi, czepionkami i dużym parciem do zarządzania przy jednoczesnej niechęci do startowania w demokratycznych wyborach, całe pół miliarda tracących wartość dolarów "na rozwój forrmy", przepraszam - "firmy". Hym... mła ma cóś wrażenie że "traktory zdobędą wiosnę" bo ku zgrozie zarzundzających rolnicy z inszych krajów zamiast psioczyć na holenderskich producentów żyjących z unijnej kasy ich kosztem, to się wzięli i zaczęli cóś jakby europejski ruch formować. O dziwo, ta integracja europejska, jak najbardziej oddolna to  zaczęła tym od integrowania odgórnego wyraźnie się nie podobać. Niektórym to naprawdę cinżko dogodzić.

Józef Biden rozpoczął tourne po Bliskich na Wschodzie. Oficjalna wersja jest taka że pojechał prosić o tanią ropę i dopieścić układ Izraela z sunnitami. Nieoficjalnie pojechał żeby uświadomić pięknego  a złego księcia z Arabii Saudyjskiej  czym  może się skończyć odejście od petrodolara.  Piękny a zły książę chciałby bowiem  mieć petrojuana ponieważ czuje  że chiński zamordyzm cóś lepiej  będzie konserwował władzę Saudów. To nie jest tak że książę  zły a Józef to rycerz jasności, to by było zbyt proste. FED czyli  prywatna instytucja czuwająca nad siłą  hamerykańskiej waluty od lat oszukuje świat i amerykańskiego podatnika drukując pusty piniądz. O ile hamerykański podatnik czuł że może pogrozić politykom żeby oni pogrozili piniężnym  o tyle takiego poczucia nie mieli i nie mają ci którzy w  hamerykańskiej walucie rozliczają transakcje. Nie da się ukryć że pusty dolar to bezczelne złodziejstwo i stąd pomysł monetarnego porządku BRICS.  Taa... Jest tylko drobne ale, juan jest walutą równie śmieciową co waluta hamerykańska.  Chiny czyli główny motor BRICS, miał równoważyć światową gospodarkę ale wygląda na to że nie zrównoważy. W Chinach rozprzestrzenia się panika bankowa, jak na razie  z niewielkim  hałasem, cóś jak początki covida złego. Niektóre z  banków w tym kraju ogłaszają zamrożenie wypłat, deklarując w praktyce scenariusz "bail-in", w którym ludzie nie odzyskają swoich pieniędzy.  Na tym tle doszło już do zamieszek z policją w   w mieście Zhengzhou, z rannymi i tak dalej. Wyglądało to tak że w kwietniu banki zamroziły depozyty o wartości milionów dolarów, informując klientów, że modernizują swoje systemy wewnętrzne. Od tego czasu banki nie wydały żadnego komunikatu w tej sprawie a dostępu  do forsy nie ma. Według chińskich mediów zamrożone depozyty w różnych lokalnych bankach mogą być warte od 178 milionów do 1,5 miliarda dolarów, a władze z troską się pochylają nad działalnością  trzech  banków.   Nie jest żadną tajemnicą, że w Chinach  i nie tylko  w nich, kreacja pieniądza ( czyli nic innego jak zadłużenie  poprzez działanie w systemie rezerw cząstkowych ) jest na bardzo wysokim poziomie   ( czyli ten słynny chiński wzrost PKB jest pompowany długiem ). Wg. danych oficjalnych dług prywatny w Chinach wynosi 2,5-3- krotność PKB Chin. Hym... rozumiecie już co oznacza panika na takim rynku. Depozytariusze w masie przychodzą wyciągnąć   swoje pieniądze i system pada.  Chińskie banki musiałyby wypowiadać umowy kredytu by zwrócić depozyty klientom, szukać finansowania na rynku lub być nacjonalizowane.

Tak się objawiają bańki spekulacyjne. Któś cóś przeinwestował, w Chinach rok temu zaczęło padać budownictwo, budowa 50 miast duchów się nie opłaciła.  Na dzień dzisiejszy  pesymiści  podają jakieś okrutne dane - zadłużenie zagraniczne Chin ma  wynosić  300% PKB plus  500%  zadłużenie wewnętrzne. Do tego zabawy znudzonych elit w wojny światowe z USA o Tajwan. Partia komunistyczna oprócz zabaw tajwańskich ma świetny plan dodatkowy, pomysł na rozwiązanie problemu poprzez  regulowania wypłat - kiedy  w aplikacji na telefonach wyświetla się  czerwony kod  nie można wypłacić pieniędzy. Kto ma zielony kod, ten wypłaca. Doskonałe narzędzie kontroli i "wychowywania", Chińczycy jak widać kochają zabawy w coolorowe apki.  Tak, tak  trzymajcie wszystko w bankach na kątach  i płaćcie kartami i telefonami. Zapłata gotówką to atrybut wolności. Jeśli ktoś chce wymusić na człowieku płatności bezgotówkowe ( jak duże koncerny typu IKEA ), które można arbitralnie zamrozić, zablokować, zawiesić, to jest zagrożeniem, które chce pozbawić człowieka jednej z  wolności pod pozorem udogodnień. Telefon  komórkowy zamienia się z wygodnego narządka mającego służyć  człowiekowi w narzędzie kontroli człowieka. Sorry ale trzeba być  ślepym żeby nie widzieć. Wszystkich tych którym wydaje się że BRICS to system, który niby ma zmienić świat na lepszy. Nie,   jest to system podtrzymania autokracji państwa. System dolarowy zaś  to system podtrzymania ukrytej autokracji piniężnych, usiłujących zagarniać dla się rolę państwa. Wolność i demokracja ma się do obu systemów jak pięść do nosa!  Znaczy mła czeka na leśniczego który pogoni z lasu i Niemców i partyzantów. Dlaczego? Dlatego że w demokracjach zachodnich tyż  można  człeka odciąć od kasy, na Cyprze to zrobiono. W majestacie bezprawia. Piniążkami z rachunków spłacono tam długi z  lat socjalnego rozdawnictwa. Tak nawiasem pisząc w czasie  kryzysu bankowego na Cyprze  tylko co drugi człek w wieku produkcyjnym był zatrudniony. Czy cóś Wam to  przypomina?

Wojna na Ukrainie. Tak jak w poprzedniej prasówce mła nie ekscytowała się sukcesami Rosjan tak w tej nie ekscytuje się sukcesami Ukraińców. Wojna wygląda jak wygląda, dla cywilów zawsze jest horrorem. Całkowite zajęcie połowy obwodu ługańskiego zajęło Rosjanom 134 dni. Wykorzystali w tym celu dziesięciokrotną przewagę swoich wojsk  nad ukraińskimi pod względem liczby armat i artylerii rakietowej, amunicji. Teraz Ukraińcy dostali rakiety i walą w rosyjską aprowizacje, znaczy niwelują przewagę  przez odcięcie paliwa i dostaw broni. Rosjanie za to walą cóś nieprecyzyjnie co ma tragiczne skutki, drugi raz udało im się rozwalić centrum handlowe, najprawdopodobniej przy ostrzale innego celu. W drugiej fazie wojny  militarnej,  region Ługańska został przez Rosjan opanowany, ale region Doniecka nie. Będą  to kończyć następne pół roku. Po czym wojna będzie trwała dalej, bo im dłużej się ją ukraińskimi rękoma prowadzi tym  łatwiej  będzie albo Rosję odwrócić albo kroić. Myślę że tu jest rozbieżność interesów między Anglosasami a nami, oni by chcieli odwrócić, my zdecydowanie kroić. Społeczeństwa w zachodniej Europie są przygotowywane do akcji na wschodzie bez  zmian, znaczy lepiej już było. Oczywiście  kiedy wszystko leci na ryj zaczęło się gadanie że ależ te sankcje straszne. No to trzeba było ich nie nakładać tylko zamiast socjale pompować wkładać piniążki w armie. A jak się nie wkładało to teraz trzeba płacić innym za ochronę i ćwierkać "Tak Wujku Joe".  Tak się kończą złudzenia i bajki o dolce vita w krajach wysokiego socjalu. Przyjdzie taki moment  że nawet prorosyjscy politycy zachodni będą usiłowali przypiąć Wujkowi Wowie wszystkie swoje osiągi w niszczeniu ekonomii. Mła tu nie ma złudzeń, zbyt chętny  był ten chłopiec  do bicia. I tak wojna przestanie  być ostatecznie kontynuacją polityki sukcesu Wujka Wowy.  Wujek Wowa zarzundził u się przestawienie gospodarki na produkcję wojskową i usiłuje ogarniać co się rozłazi.  Kryzys światowy cóś mu w tym nie pomaga. Politycznie KE usiłuje  dać  dupy pod wpływem lobbingu Niemiec więc mła sądzi że zostaną wdrożone działania dyscyplinujące. Pytanie czy wobec KE czy raczej Anglosasi pilnujący swoich interesów nacisną Niemców. Wydaje  mła się że to drugie.  Tani gaz może być bardzo drogi, o wiele droższy niż teraz i o ile 10 milionowym Czechom się daruje o tyle Niemcy nie mogą liczyć na taryfę  ulgową. Im prędzej politycy niemieccy to zrozumieją i wezmą za mordę swoich piniężnych tym dla zwykłych Niemców lepiej.
 
Niemcy powoli duszą inflację ale zaraz się okaże  że duszą za mało. Państwo które przez lata uczyło ludzi wspierania się prawie w każdych okolicznościach socjalem, stanie w końcu przed koniecznością jego cięć. Niemcy są zdyscyplinowani  ale niemożność kupienia autka i wyjazdu na urlaub skończy się źle dla każdego zarzundu w  Reichu, niezależnie czy on z lewa czy z prawa. Jeśli chodzi o naszą część Europy a także o Bałkany i o dziwo, Skandynawię,  niemiecki soft power słabnie. W naszym przypadku nawet bardzo, co nie jest wynikiem szczucia przez Jarozbawa lecz wynikiem tego krachu jakim skończył się  gospodarczy egoizm Niemiec. Polacy niestety zgodnie z zawistną i mściwą częścią duszy Kowalskiego, któren nie musi mieć poczucia straty krów byleby te u sąsiada tyż padły, nie współczują  sąsiadom z zachodu  utraty dobrobytu. Pewnie w jakiejś części dlatego że  sąsiadom że wschodu padło cóś winycyj i w związku z tym my też mamy problemy. W wyniku koronawirusowej paniki w ludku polskim w stosunku do zarzundu Niemiec zalęgło się podejrzenie, wojna na  Ukrainie zamieniła je w pewność, jej przebieg w granitową pewność - interesy niemieckich koncernów reprezentowanych przez niemieckich polityków nie są zgodne z polską racją stanu. Należy ograniczać wpływ Niemiec na wspólnotę europejską. Oczywiście nie robi się tego obrażając się na ową wspólnotę, Brytyjczycy mają żabę do zeżarcia, w naszym przypadku byłaby to ropucha Rhinella marina.  Z ostatniej chwili. Ukochany przywóda Włochów,  Mario Władca Kryzysów Dragi nie wytrzymał oskarżeń podłego Contego i się zdymisjonował. Prezydent Włoch dymisji nie przyjął bo pierdolnik i bez tego w Italii niezły.  Conte tyż bystry głównie w opowieściach o świetlanej przyszłości, co było widać z okazji pandemii, więc jak na razie u steru Włoch jest jeden z twórców  kryzysów ekonomicznych południa Europy i cinżki zamordysta.  U nas przedstawia się Mario  jako zwolennika Ukrainy walczącej, dobrze że mła nie ma zajadów. On jest raczej zwolennikiem własnej bezkarności, którą mogą mu zapewnić  Hamerykanie. Tyle w temacie.
 
 
Przydałaby się jakaś pozytywna informacja w mało pozytywnej prasówce. No i jest. Teleskop Webb wysłał foty. Co prawda są tacy którzy twierdzą że to coolorowanki reptilian ale mła się zachwyca. Pod zdjęciami znalazła odpowiedni komentarz, któś wkleił strofy Czesława Miłosza - "Pie­ski szcze­ka­ją na księ­życ ma­ko­wy I ni­g­dy jesz­cze tym ma­ko­wym psom, Że jest świat więk­szy, nie przy­szło do gło­wy. Zie­mia to ziarn­ko - na­praw­dę nie wię­cej, A inne ziarn­ka - pla­ne­ty i gwiaz­dy. A choć ich bę­dzie chy­ba sto ty­się­cy, Do­mek z ogro­dem może stać na każ­dej." Dla wszystkich martwiących się tzw. globalizmem wojującym -  rewolucja obecna ma tę zaletę i tę przewagę nad innymi rewolucjami, że jest robiona metodami miękkimi i generalnie opiera się na zgodzie i dobrowolności, poczuciu uczestnictwa. Dlatego można bardzo łatwo ją zakończyć nie uczestnicząc w niej. Restrykcje srovidowe?  Śmiech na sali, co zrobią jak wszyscy w dupie będą je mieć? Armie wyślą coby zamaseczkowań pilnowała?  Mła zrobiła prasówkę bardzo solidną i w związku z tym czuje się zwolniona z prasówek do końca  miesiąca, polityczni są tak męczący że mła uważa  że należą  się jej wakacje od towarzycha. Wróci do pilnowania i donoszenia na gadzinę w sierpniu.

17 komentarzy:

 1. Prasówka bardzo rzeczowa i przytłaczająca zmianami politycznymi. Ale na to niestety wpływu nie mamy. Zgadzam się, że teraz trza coś lżejszego zapodać. Kotowate i opowieści o nich to wręcz lektura kojąca na te trudne czasy. Już jestem ciekawa co one tam "napsociły", kogo ugniatały łapkami, z kim do fabryki biegały.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mła zdecydowanie preferuje info o kotostwie, polityczne są bezczelne, gupie i mła wnerwiajo. Na taczki z nimi wszystkimi. Mła musi od tego bajzlu odpocząć bo czuje że jesienią to dopiero będzie rodeo. Czas się zregenerować i zbierać siły. Będę zajmować się domowizną. :-D

  OdpowiedzUsuń
 3. Chrzanić to, no bie przeskoczymy, bedzie co na być, tu i teraz real ważny, ale też wypoczywaj , regeneruj, i nam opowiadaj i pokazuj.
  Królewne glaskaj, Mruciu bsjki opowiadsj, Pasiakowi tlumacz, co przystoi kawalerowi, o to sa dobre zajecia.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dokładnie, chrzanić to przynajmniej na jakiś czas bo człek zwariuje. Na jesieni mła zacznie przygotowywać taczkę do wywożenia tych co bardziej przez nią nielubianych politycznych i już. A teraz mła się będzie cieszyć latem i nie ma zamiaru martwić się co to będzie zimą. Nie się martwią ci, którzy za przeproszeniem napierdolili. Amen.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oni się martwić nie będą. Są z tych, co spadają na 4 łapy.
   Podaj czasem jakiś źródło albo link.
   Fajowe obrazki zapodałaś, muszę się wgłębić.

   Usuń
  2. Agniecho mła wskazuje źródełka ale ich nie linkuje bo wypisek by się zmienił w jedno linkowisko. Czasem zapodam jaki link do felietonistów, zresztą ze stron różnych, prawych, lewych i wogle. Raczej żeby uświadomić istnienie różnych poglądów wyrażanych inaczej, nienapastliwie niż informować o bieżących wydarzeniach. W kwestii danych srovidowych to mła się na ten przykład powołała na urzędnictwo brytolskie. W ogóle ciekawe rzeczy urzędnicy publikują ale mało kto to czyta. Powinni dziennikarze ale oni to robią mało chętnie a jak już robią to pokazują wycinek. Cóś tam krąży po necie ale rzadko w mainstreamie, za jakiś czas dopiero się przebija i zdumienie że jakże to tak. A przeca są to dane oficjalne. O strzelanku do traktorów, radościach zielonej rewolucji pisały u nas tygodniki, jak i dzienniki np. "Rzeczpospolita", tylko się nie przebiło. Było info, nawet się niektórzy zagłębiali choć nie do końca bo kryzys energetyczny mamy i serwery trza chronić, he, he, he. ;-D No wiesz, Rafalala rządzi, tu kryzys energetyczny niestraszny. Mój boszsz... co to będzie jak ten prund zaczną wyłączać? Może w końcu ludzie zaczną analizować tę medialną papę. Ech... pamiętam jak mła pocieszałaś parę lat temu kiedy mła pisała o stanie naszej energetyki, teraz czuję się bardzo zła wróżka. Taka co królewnie Aurorze wrzecionko zafundowała. No dobra, czekamy na księcia z opryskiem na róże. Bo w końcu to wrzecionko nie okazało się takie złe. Nie dość że królewna wyspana to jeszcze się chłop trafił znający się na ogrodnictwie. ;-D

   Usuń
  3. O tym strzelanku też gdzieś czytałam. Najpierw przeginają z pozwalaniem na przemysłową hodowlę zwierząt i roślin, a potem się dziwią, że ludzie nie chcą z niej zrezygnować. A jak mają chcieć zrezygnować, skoro kredyty pozaciągali takie, że hej. A pozaciągali, bo jakiś Rutte im pewnie powiedział, że mogą...

   Usuń
  4. Dokładnie tak jest jak piszesz, najsampierw chluba narodu a zaraz potem truciciele. Trza było zacząć śrubować normy 30 lat temu a nie nagle na cinżko ekologie zapaść. Jak to się kończy to widać na Sri Lance. W tle jest import żywności z Argentyny i Brazylii, no miodzio. Nic nie nauczyła dupków historia z importem z Chin i z tym co się dzieje kiedy padają łańcuchy dostaw. Z jednej strony pieprzą o ochronie lasów deszczowych z drugiej strony wspierają tam uprawy przemysłowe. A w tym wszystkim w ich własnym kraju ofiarami zostają ludzie z kredytami, z kontraktami, z pracą którą sobie sami wymyślili. Hym... w Europie politycznej mawia się że jak Niemce chco cóś przetestować to politycy holenderscy i austriaccy zawsze gotowi. Wiedzą już te niemieckie polityki że akcja wzbudzi opór, teraz są czułe kląskania w kierunku bauerów. Mój boszsz... wesprzyj Panie siłę landów przeciw Reichowi bo Niemcy na szczeblu federalnym mają pomysły, które cóś mła przypominają.

   Usuń
 5. No bo rzeczywiscie w tym tyglu polityki to same świństwa, obrzydlistwa i ohydy. Ale żyją, pasą sie nieszczęściem ludzkim i coraz tłustsze mają te swoje kłamliwe mordy.Jednak mają wielu wielbicieli, którzy wierni do konca we wszystko uwierzą, każdego gluta wyplutego przez gadów przełkną. Pisze tak, bo mam znajomych, którzy bez zastrzeżeń przyjmują wykłady Jarozbawa (świetny słowotwór, swoją drogą) i reszty jego cudownej świty. Nawet kolejną, straszna falę srandemii (choć wiedzą o przekretach związanych z poprzednimi falami). No ręce i szczęki opadają.
  A ryciny, ilustrujace Twojego posta rzeczywiscie świetne!:-))
  P.S.
  Czy w Holandii naprawdę strzelają ostrą amunicja do protestujących rolników, bo coś tam wspomniałaś o tym powyżej?!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ludzie chcą wierzyć że wszystko będzie dobrze, nawet naszą metafizyczność ubraliśmy w społeczne zjawisko pod tytułem religia, żeby się zapewniać wzajemnie że wszystko będzie dobrze. Taka w nas potrzeba. Teraz jest tak że całkiem spore grupy ludzi czytają tylko te wiadomości, które im odpowiadają. Widać to na przykładzie srovidu, wojny na Ukrainie. No wiesz, jaki piękny dzień dzisiaj, poczytajmy cóś fajnego, np. o tym jak nas chronią i sukcesach naszej drużyny. Dlatego mła jest np. ostrożna jeśli chodzi o opowiastki ukraińskie bo jedna i druga strony walczy o prawdę i z prawdą. Dlatego mła woli analizować ten konflikt od strony politycznej a nie militarnej, żadnych poziomów operacyjnych, strategicznych itp. Politycznie to mła jako tako widzi, na innych poziomach się nie podejmuje bo propaganda szaleje. W Niderlandach nie strzelali do protestujących, to nie tak wyglądało. Oddano dwa strzały z broni załadowanej ostrą amunicją do traktora, rozwalono mu szybę kabiny. Traktorem kierował 16 - latek. Gery Veldhuis, komisarz policji w okręgu Holandii Północnej, w jednym z wywiadów stwierdził, że policja dokonała "błędnej oceny sytuacji" i że strzały nie powinny paść. Dalej jest tłumaczenie policjanta który strzelał - "Sądził, że 16-latek chce wjechać w funkcjonariuszy. Bał się o bezpieczeństwo swoje i swoich kolegów". 16 - latek nie chciał wjechać w kolegów policjantów, zarzutów mu nie postawiono, policja przyznała się do błędu i jednocześnie zaćwierkała że zrekompensuje straty. Mła nurtuje tylko kto szkolił policjantów i kto wydał im ostrą amunicję z okazji rolniczego protestu.

   Usuń
  2. Masz rację. Ludzie chcą wierzyc, że nie jest tak źle, że jakos to będzie. To jest rodzaj samoobrony przed bezradnością i lękiem. Sama też tak robię. Odsuwam czarne myśli, o ile sie da, ale one i tak wracają, ilekroć przeczytam wieści ze świata i z kraju. Trzeba by chyba wciaż być na jakimś haju dopalaczowym czy innym, by stać się nieczułym na owe wieści. Czyli zło zwalczać innym złem. Wielu pewnie tak robi...
   A co do tych holenderskich policjantów, to rzeczywiscie - po co oni mieli przy sobie tą ostrą amunicję? Widocznie rózne scenariusze rozwoju protestów są tam rozważane. A póki co liczą chyba na zmeczenie materiału ludzkiego.A potem wprowadzą zapewne wariant kanadyjski. I szlus!

   Usuń
  3. Kanada to coraz mniej żywicą pachnie choć zdaniem mła czas działa na niekorzyść Fidelita i kumpli od nowej świetlanej przyszłości. Na ten przykład - od paru lat Bank Kanady przekonuje jaka to fajna ta waluta cyfrowa i w ogóle razem odważnie w przyszłość. A tymczasem raz za razem Kandyjczycy są uświadamiani jak to cudowność. "Klienci firmy Rogers stracili dostęp do Internetu we wczesnych godzinach porannych w piątek, telewizji kablowej tej sieci, nie działały telefony stacjonarne i komórkowe stacjonarne Rogersa i operatorów korzystających z jego sieci. Rogers ma ok. 9 mln klientów telefonii komórkowej i ok. 3 mln klientów korzystających z dostępu do telewizji i Internetu". To któraś z kolei awaria systemu, jak pada to tak że nie mogą znaleźć przyczyny dlaczego wzięło i fiknęło. Poszło na ostro, problem miał ichni urząd skarbowy, odprawy na lotniskach wzięły i padły bo nie działała aplikacja ArriveCan, z której korzystać muszą podróżni przylatujący, no i straż graniczna po prosu szalała ze szczęścia bo przyjeżdżający do Kanady tyż, nie działały telefony alarmowe i kompletnie wysiadła bankowość lekstroniczna. Po tym numerze z forsą dla truckerów to po prostu zaufanie do elektronicznych płatności szybowało a teraz awarie, których przyczyn nie można znaleźć. Mła nie wie dlaczego ale ma takie jakieś zdziwne uczucie że Fidelito pójdzie ścieżką wydreptaną przez Świnka Pepę. Może się to stąd bierze że Hamerykanie cóś przestali Fidelita kochać? Może. Czy Niderlandy pójdą śladem Kanady? Przypuszczam że wątpię, kryzys zmiecie wszystko a Europa jest bliżej konfliktów zbrojnych niż Kanada czy Australia, co ma znaczenie. Rozpierdzielenie cudownych pomysłów w Europie sprawi zresztą że te pomysły przestaną być realizowane w innych miejscach. Kontrolować ludzi próbowano od początku ludzkości, na dłuższą metę zawsze z marnym skutkiem. Także nie smutaj się. :-D

   Usuń
 6. I po cholerę oglądać horrory? Toż to horror z komedią w jednym. I fantastyka. Nie podważam konieczności komedii i fantastyki, ale horrorów już tak. Odpoczywaj ogrodowo i nie tylko, należy Ci się. Kawał dobrej roboty odwaliłaś. W paskudnym choć momentami śmiesznym temacie. Ten czytnik i zwyklak z vipusia!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mła musi od nich odpocząć, bezwzględnie. Jadzi na politycznych od czasu srovidowej paniki, która tyle żywotów ludzkich kosztowała że te gnoje od zamykań, czepionek i nieleczenia ludzi powinni się smażyć w piekle. Na nasz zarzund mła jadzi jeszcze dłużej bo ledwie zaczęli zarzundzać to na mła spłynęło olśnienie jak to się skończy. Cinżkim bólem głowy dla wszystkich, bo tak zawsze się kończą nadmierne wydatki socjalne, które mają osłaniać złodziejstwo zarzundów. Tak jest nie tylko u nas, to takie prawidło polityczne. I teraz jak się nam kryzys zwalił na łeb, a będzie on miał przebieg ostrzejszy niż ten na Zachodzie, to mła ręce rozbolały od siedmioletniego walenia w klawiaturę. Dlatego mła się udaje na zasłużony wypoczynek bo naprawdę musi odetchnąć od roli Kassandry. Do kfiotów, do kotów, do zabaw domowo - ogrodowych. :-D

   Usuń
  2. Ha! Agniecha dziś się nagrodziła. Pojechała na targ, pod pretekstem zakupu ziemniaków, oraz zaległego prezentu urodzinowego dla Inkwi ( coś z owcą było w planie), i oczywiście żadnej owcy nie znalazła czy to ceramicznej, drewnianej, czy tekstylnej, ale za to miłą kurteczkę letnią oraz bluzę we wzory kamuflujące dla siebie. I pocieszona nieco.
   Wypoczywaj więc nasza droga wieszczko, prorokini, jasnowidząca (?) Taabo.

   Usuń
  3. Najbardziej mła wkarwia że ona głównie ciemno widzi. Mła to by chciała w wizjach widzieć taki poziom życia dla bliźnich jaki we Francji miała klasa średnia w latach 70 ubiegłego wieku. No wgapia się i wgapia a tu ciągle jakieś stada idiotów jej wyskakują z prawej i lewej. Mła czuje że czas na podziemie i tajne uniwersytety oraz działalność wywrotową bo nas ta idiokracja zeżre. Jako działalność wywrotową traktuje ciągle jadzenie, na tyle jeszcze mam sił. Nagroda droga Agniecho zacna, choć Inkwi poszkodowana. Mła tyż się nagrodziła - kupiła sobie małego kaktusa, kosztował tyle co dwa bilety MPK. Hym... ruch to zdrowie. ;-D

   Usuń
  4. Co do linków - https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-po-szczepieniu-przeciwko-covid-19-moga-wystapic-zmiany-w-men,nId,6160465 - jak cóś występuje bardzo masowo to w końcu mainstream raczy zauważyć. O zaburzeniach miesiączkowania i problemach z zajściem w ciążę tzw. foliarskie media zaczęły pisać około rok temu, jesienią przetoczyła się przez nie wręcz burza po wystąpieniach ginekologów. Jakbym podłączyła to byłby pewnie kwik ze filmiki z żółtymi napisami propaguję. A dziś w takiej Interii mła czyta - "Ten objaw do tej pory pozostawał niezauważony lub ignorowany." Przez kogo? Mła wychodzi na to że przez dziennikarzy mainstreamu. Tych odkryć będzie więcej, mła się pociesza tym że mnóstwo ludzi zachowało zrzuty ekranu z wywiadów z "ekspertami". Człowiek by się pośmiał, gdyby nie to że za tym często są ludzkie tragedie ukryte. Nawet teraz mendia kombinują. Przykład - "Podejrzewamy, że u większości osób zmiany, o których mowa, są krótkoterminowe." Wytłuszczonym drukiem "u większości osób zmiany, o których mowa, są krótkoterminowe." O tym że pani badaczka cóś niezbyt pewna bo po półtora roku od zapodania czepionek nadal podejrzewa lepiej nie tego, więc druk normalny. Dalej jest jeszcze ciekawiej - niby u większości osób zakłócenia cyklu szybko ustępują ale dlaczego pojawia się w takim razie słowo podejrzewamy. Widzisz Agniecho, mła podała link, ale ta informacja jest tak zapodana że po pierwsze nic nie wiesz i trza szukać oryginału wywiadu z którego zrobiono tzw. opracowanie, po drugie czy nie czujesz pewnego niepokoju związanego ze słowem opracowanie. Kiedy mła przejrzy parę takich informacji, dotrze do tych oryginałów, które czasem mało wspólnego mają z tymi opracowaniami, to co mła właściwie powinna linkować - wszystko jak leci co czytała, referencje naukowca który cóś tam ogłasza, polemiki itp. Za dużo tego, a linkować takie info opracowane z Interii to właściwie po co. Jak mła nie tak dawno przeczytała na tym portalu że jeden pan profesór WIERZY "że obecne szczepionki są niesamowicie skuteczne, jeśli chodzi o ochronę przed ciężką chorobą" to się zastanowiła głęboko nad tym jak to co ten człowiek mówi może być brane poważnie. Ja quźwa to WIERZĘ w krasnoludki. Dlatego nie będę się bawić w linki.   Usuń