piątek, 16 września 2022

Press - światek w którym żyjemy

Serwery padają bo "niespodziewanie" zmarła 96 letnia kobieta, która w ostatnich latach czuła się na tyle źle że ograniczała  ilość obowiązków będących na jej  głowie. Trochę dziwnych bo tak szczerze pisząc mła  nie do końca łapie te symboliczne funkcje reprezentacyjne. Dziadek Elżbiety II, Jerzy V,  twierdził że jemu współcześni królowie są nikim innym tylko aktorami. Część jego progenitury świetnie to rozumiała i w związku z tym niezbyt się przejmowała tzw. królewskimi obowiązkami, Jerzemu  VI jednakże zwykłe poczucie obowiązku nie pozwalało odstawić się od tronu. I tak miał dużo szczęścia, żył w epoce radia i filmu, potem przyszła telewizja i  twór zwany  rodziną królewską przeniósł się do nadświata mendialnego, po to by  pod koniec panowania  córki Jerzego VI, Elżbiety II, w epoce netu i platform streamingowych,  doczekać się serialu o sobie, po którym fikcja poplątała się ludziom z realem. Taa... monarchia brytyjska stała się zjawiskiem popkulturowym znacznie bardziej niż zjawiskiem politycznym. Bo politycznie to monarchia zjeżdżała, ostatnimi czasy nawet jakieś  karaibskie państewko zdjęło  Elżbietę  II z funkcji głowy państwa. Po jej śmierci nastąpią zmiany w commonwealth, na które  szykowano się od dawna.

Diabli też wiedzą co się będzie dalej działo w UK, do tej pory status quo uznawano za nienaruszalny na zasadzie "po co babcię denerwować". Wszyscy Brytyjczycy pod siedemdziesiątkę królową dziedziczyli, rzeczywiście za jej życia pewne  rzeczy wydawały się niezmienne. Wydawały. I tak osoba pełniąca rolę dekoracyjną poprzez oddziaływanie pozapolityczne okazała się osobą o dużym znaczeniu politycznym.  Ot, taka zdziwność. Problemem jest to że Elżbieta  II była bardziej popularna niż instytucja na której czele stała. Jakby Brytyjczycy mieli mało problemów, Wielka Brytania stoi nad przepaścią ekonomiczną ( zresztą na własne życzenie ), głównym powodem jest zdaniem mła to że tak mocno klasowe społeczeństwo  nie potrafi się wystarczająco szybko adaptować do coraz szybszych zmian na świecie. Po prostu tzw. brytyjska tożsamość okazała się napompowaną imperialną fantazją, która zderzyła się z realnym potencjałem ekonomicznym, który odstaje istotnie od tego którym dysponują czołowi gracze. A brexit spowodował zanik handlu bez barier, City samo państwa nie udźwignie. Przynajmniej tak dużego jak  obecnie. Jak na razie UK weszło w rolę  wygodnego lotniskowca dla USA na wypadek jakiejś wojenki w Europie, ale od tego PKB Brytyjczykiem niespecjalnie rośnie. Nie znaczy że w UE to kwitnąca gospodarka, ale to Szkocja  za rok planuje referendum niepodległościowe. Przy mocnej pauperyzacji brytyjskiego społeczeństwa w ciągu ostatnich kilku lat ( w tym roku przyspieszyło, a zimą dopiero będzie się działo ), jest całkiem możliwe, że Szkoci wybiorą rozwód z resztą UK, tym bardziej jeśli konserwatywny rząd w Londynie będzie próbował do tego referendum nie dopuścić. W sumie nikt nic nie wie a wszyscy wyczekujo.

U nas w kraju skandal z LGBT w tle. Otóż Jarosław Kaczyński wytoczył był proces Janowi Pińskiemu o to że o jego życiu prywatnym informuje szeroką publisię i pomawia go o romans z  jakimś facetem z WSI i bycie ohydnym gejem.  Jarosław, nasz geniusz strategii politycznej,  zdawa się nie pomyślał z czym wiąże się tak zdziwnie sformułowane powództwo. Jak wiadomo politycy  życia prywatnego nie posiadają, bowiem każdy aspekt życia prywatnego może mieć wpływ na uprawianą przez nich politykę. Im polityk wyżej tym jego prywatność mniej prywatna, w krajach demokratycznych to standard. Chcesz mieć prywatność tylko dla się, nie idziesz do polityki.  Proste jak dwa i dwa to cztery. No ale Jarosławowi wydawało się że pięć. Jakby było mało to jeszcze to pomawianie o gejostwo.  Hym... żeby udowodnić czy z tym gejostwem  Jarosława to prawda trzeba by pozwolić na dopuszczenie tzw. wniosków dowodowych strony oskarżonej. No i tu zaczynają się schody bo sąd cóś temu niechętny a ciężko jest pozbawić  skarżoną o mówienie  nieprawdy stronę takiej możliwości obrony.  Niby można zrozumieć niechętnego politycznemu cyrkowi sędziego ale on nie jest od  polityki, to nie jego problem tylko wnioskodawcy. Sędzia to ma zapewnić uczciwy, zgodny z prawem proces i tyle. Najśmieszniejsze że mleko się rozlało i największe światowe agencje informują że rozpoczął się proces dotyczący tej tajemnicy Poliszynela jaką są preferencje  łóżkowe Jarosława. Normalnie  Talleyrand, Metternich, Churchill  to  żałosne dupki przy naszym strategu politycznym, brawo!  Cóż,  Jarosław żyje w świecie, który skończył się ponad trzydzieści lat temu, takim z systemem autorytarnym  ( demokracja ludowa to żadna demokracja ) i pedalstwem zamiast gejostwa. Mła ma nadzieję że Jarosław przynajmniej sprawdza się jako łojciec kotów, bo jako polityk to właśnie zaliczył wyłożenie w gnoju. 

Europa - Niemcy  nadal mają problem ze sobą, zdaniem mła strukturalny. Niemiecka gospodarka średnio innowacyjna,  rozwijała się głównie dzięki tanim surowcom. Tanich surowców ni ma no i dupa.  Niemce jak wiadomo robiły soft power tą gospodarką  a z powodu niedopieszczenia gospodarki paliwami cóś dalej robić nie mogą. A jakby było mało tego braku szaconku to sytuacja gospodarcza taka se,  za to na socjalu ludzie im wiszą, w tym uchodźcy. W kraju w którym brakuje rąk do pracy tak samo jak u nas. Jakoś jeszcze nikomu do głowy nie wpadło że trza zlikwidować socjal. Za to wpadło że będą osłaniać łobywateli przed grozo świata po raz enty. No takie to postępowe jak te aplikacje srovidowe za cinżkie miliardy, które ostatnio ich osłaniały. Tak osłaniały że gospodarka cóś dychająca a Niemcy wymierajo sobie spokojnie na wszystko inne niż covid zły. Nasi sąsiedzi właśnie zaliczają górkę zgonów, biuletyn Euromomo  publikuje raporty wskazujące, że  obserwuje się "podwyższony poziom nadmiernej śmiertelności". Niemcy mogą się pocieszać że w całej Europie jest podobnie i zaprzeczać gorąco temu że to działania ich rządu spowodowały u nich w kraju  taki stan rzeczy. Hym... niemieckie zarzundowe może zwalą jak  ich brytyjscy cooledzy na "to  dohtory, Panie tego".  Jak na razie niemiecki kanclerz  w ramach akcji "Nie wszystko spieprzyłeś, sporo do spieprzenia zostało" przekonuje  kogo się da do tzw. głosowania większościowego w UE. Problem jest tylko taki że na niemieckie pomysły patrzy się teraz  coś mało przychylnie. Ostatnio pana kanclerza spuścili w Pradze, mimo demonstracji i wogle. Generalnie coraz wincyj krajów europejskich  ma na niemieckie państwo cóś jakby nieco wylane. Hym... dziś reklamy z niemiecką solidnością w tle się  nie pokazują bo i kto by w nie uwierzył? Niemce tę cinżką polityczną dupandę na tzw. arenie międzynarodowej rekompensują sobie nowymi projektami duszenia łobywateli maseczkami. Powszechnie już wiadomo że  maseczka to tak chroni jak wielki napis "A teraz mnie zaraź" ale do  kraju działających faksów to widać jeszcze nie dotarło. Lauterbach, ichni mynister od niezdrowia,  cóś  świerka o przyjmowaniu czepionki częściej, być może kwartalnie - mła go podejrzewa o to że startuje w konkursie na największego wioskowego głupka. Ludność  Niemiec takoż. 

W USA dramat inszego rodzaju. Demokraty twierdzo że Ryży samo zło. Ryży zdaniem mła  raczej sama głupota a problemem nie jest on jako taki tylko  jakość politycznego establishmentu. Demokraty głoszo że wszystko co głosuje na Trumpa to  rasiści, biali suprematyści i homofobowie i że to on osobiście, ten Ryży,  jest źródłem wszelkiego zła. Tymczasem Trump nie jest źródłem problemu, ale jego skutkiem. Ludzie idą za Ryżym nie z powodu jego wad, głupoty i antypatycznej osobowości, ale pomimo tego wszystkiego -  idą z braku lepszej alternatywy. Taa... to jest głupie ale jakoś Amerykanom cinżko wyjść poza duopol partyjny. Republikanie,  mocno tracąc wyborców poszli nie w kierunku zmiany programu ale przytulenia się do skrajnie prawicowych grup. No i  uruchomili lawinę, której  nie byli w stanie powstrzymać i która być może przyniesie im za jakiś czas zagładę lub poważne osłabienie. Bo ludzie w USA w większości nie chcą republikanów  co dobrze pokazują wyniki zbiorcze głosowań na prezydenta na przestrzeni ostatnich 30 lat. Gdyby nie  amerykański system wyborczy to republikanów by już nie było, co nikogo nie powinno cieszyć bo niezdrowo jest kiedy jedna strona sceny politycznej zyskuje przewagę. Teraz wszyscy  będą głosować za republikanami na złość  Józkowi, tylko że wewnętrznych problemów Ameryki to nie rozwiąże bo zarówno demokratom jak i republikanom cóś ciężko się zabrać do nałożenia smyczki i kagańca korporacjom. W końcu któś kampanie wyborcze musi finansować, nieprawdaż?

Ukraina - ponoć nie da się już zrobić referendum w Donbabwe. Rosjanie dla równowagi nie zrobią tyż referendum w Ługandzie. Za to w rosyjskiej telewizorni  sondują poprzez tzw. rozbieżne opinie na temat operacji specjalnej czy da się wyleźć z tego guana nie tracąc władzy. Na razie nikt nic nie wie a do Rosji nadciąga jesień, oligarchia i kierownictwo spółek państwowych z okien nadal lata. Niekoniecznie na południe. Ech... pribliżałas Dawol'na skućnaja para, Stajał najabr' uż u dwara. Zdaniem mła Ukraińcy walą Rosjan  na północy Ukrainy dlatego że nic tak Rosji nie pokonuje jak ona sama. Ot,  bardak, wystarczy tylko się w odpowiednim miejscu z odpowiednią ilością wojska pokazać. W chersońskim, gdzie stały doborowe jednostki Ukraińcom tak łatwo nie poszło, co nie znaczy że jeszcze nie pójdzie bo Rosja wyraźnie się zwija. Dopóki zwyczajni Rosjanie walczyli przed telewizorem było OK ale od  kiedy w przestrzeni publicznej latają propozycje od których można samemu zamienić się w Gruz 200 czy  Gruz 300 to poparcie dla specjalnej operacji w Ukrainie cóś słabnie a armia  bokami robi bo siła żywa się zmyła. Cała nadzieja reżimu Wujka Wowy w tym że załatwi Europe surowcami, co jest o tyle głupie że to nie  Europa głownie śle na Ukrainę  sprzęt. To że  przy okazji tego pokazania Europie  załatwi się też  Rosję zdawa się nie ma już dla Wujka Wowy znaczenia. Niedźwiedź słaby co wyczuwają wszystkie szczurki okoliczne i rzucają się sobie do gardeł. Kwestią czasu jest kiedy  zaczną rzucać się na niedźwiedzia. Tak od wewnątrz.

No dobra, tyle o nadświatku mendialnym i jego przekazie o tym co na świecie. Dla nas przytłoczonych podwyżkami cen to wszystko zdawa się mieć znaczenie poboczne, choć tak po prawdzie obecna sytuacja w koncu wynika z tzw. wielkiej polityki. Choć  to nie działania dziadzia Klausa, knowania Gatesa czy tam innego Sorosa tylko upadek europejskiego modelu socjalnego, który zawala się pod ciężarem zobowiązań państwa. W Stanach  mają swoją wersję problemu  np. jazdy z nadmiernie wysokimi wycenami procedur medycznych i kontrolą funduszy emerytalnych. Wyraźnie wychodzi na to że wokół socjalu będzie się działo w całej tzw. demokracji zachodniej. No cóż, pożyjemy, zobaczymy.  Jak dla mła najważniejsze są jednak komunikaty ze szpitali bo to jej najwięcej spędza snu z powiek. Mła martwi że Małgoś nie sadzają na łóżku, chcę jak najszybciej się do niej do szpitala doczłapać i wejść. Uspokajające komunikaty o tym ze Małgoś nawiązała kontakt z lekarzami jakoś na mła nie działają. Covid - srovid w przypadku Małgoś nie jest aż takim problemem jak komplikacja  po nim w postaci  oskrzelików zapalonych. Mła się martwi i to bardzo bo leżenie i izolacja wcale nie jest dla Małgoś dobra. Sławencjusz lepiej ale on ma telefon, głuchy nie jest i pocieszki płyną. Ech... W muzyczniku muzyka niezobowiązująco odstresowująca. Ilustrują wpis obrazki stworzeń które wymyślił mistrz  Hieronimus.

46 komentarzy:

 1. Hejka :) Ściskam Cię serdecznie. Politykę omijam wielkim łukiem, chociaż tak sobie pomyślałam, że jak na normalność śmierci królowej angielskiej bardzo dużo się o tym mówi ;). Idę szukać swoich tematów u Ciebie :))))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Agatku to że Ty się polityką nie interesujesz nie znaczy że ta cholerna polityka nie zainteresuje się Tobą. To jest w tym wszystkim paskudne, bo jakby człek się nie starał unikać to weźmie i dopadnie. Ech... Królowa fiknęła bo chyba już wszyscy jej bliscy z tego samego pokolenia odeszli, to bardzo ciężkie, ten rodzaj samotności. Mła napisze cóś ogródkowego, tylko się jeszcze troszki pozbiera bo na razie to walczy z rzeczywistością - trza zapewnić opał.

   Usuń
  2. Kochana moja tyle do mnie napisałaś, że nie mogę tego ominąć :) [buziaczek - ale taki symboliczny, bo walczę z opryszczką] Ja jestem teraz w mega dołku ekologicznym - tak to nazwijmy i politykę mam... w dalszym planie :P swojej codzienności. Bardzo rzadko pisze do mnie tak dużo :)))))).

   Usuń
  3. Ojej, współczuwamy - opryszczka choróbskiem upierdliwym. Mój dołku ekologiczny nie łam się, damy radę i na przekór wszystkiemu będziemy sadzić drzewa. :-D

   Usuń
 2. Szlag, a skad to przypuszczenie, glupi test wam powiedzial, że mialyscie srovida? Wal do Malgoś ,niech tam widzą że sie ktos o nia stsra i opiekuje, moze trzeba ja do dom brać, albo suwenira dac jakiejs opiece , zeby ja sadzali ,poklepywali, smarowali. Nosz kur.. patrza starsza pani to co tam.Wiem jak z mamą moją bylo, niby sie wszyscy starali..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety test został wprowadzony w system i system zaczął działać. Nie ważne czy masz srovida, ważne że jesteś w systemie. Dopóki w izolatce to człek jest zdany na medycznych i przymilanki bo nikt człowieka do szpitala do Małgoś nie wpuści. Dlatego mła tak dyszy żeby już móc samej sytuację ogarnąć i liczy na to że Małgoś wywalą z izolatki.

   Usuń
  2. Trzymam kciuki abys sie Taba tam dostala i to szybko - teraz chyba oficjalnie jest tylko 5 dni kwarantanny? Tzn oficjalnie nue ma wcale ( ha ha , teraz mozna z wirusem nawet do pracy lazic , paczcie panstwo ) , ale w Polsce nadal chyba sluzba zdrowia sraczki dostaje ... Moze i slusznie - niech izoluja , ale od innych pacjentow a nie od rodziny, ktora chce odwiedzac!

   Usuń
  3. Te cholerne testy powodują, że nie leczy się ludzi na to co powinno. Można odmówić, ale mało kto wytrzyma presję, na pewno nie starsza pani. W szkole pielęgniarskiej uczono mnie, że pacjent starszy i leżący musi być oklepany, natarty i przełożony przynajmniej trzy razy w ciągu dnia. Ale nikt tego nie robi w realu, teraz. I mamy zapalenie oskrzeli a za chwilę zapalenie płuc. I wcale nie od srowida. Zwyczajnie, od zaniedbań.

   Usuń
  4. Oj, Kitty, u nas nadal tydzień człeka czymajo. Dziś mija 7 dzień odkąd Małgoś w szpitalu, mla ma nadzieje że jutro a najpóźniej to w poniedziałek mła Małgoś zobaczy.

   Usuń
  5. Bziczku ja się tym brakiem oklepywania właśnie martwię, podejrzewam że robione to wszystko na pol gwizdka. Ech...

   Usuń
 3. Na szczęście Polska sobie radzi,właśnie czytam,że w produkcji przemysłowej jesteśmy na trzecim miejscu w Europie:
  https://businessinsider.com.pl/gospodarka/polski-przemysl-na-unijnym-podium-w-niemczech-spada-u-nas-mocno-rosnie/3xnyjw5

  I w ogóle nie ma co narzekać,wszędzie jest podobnie a nawet gorzej.
  Czasami oglądam vlog Polaka, który mieszka w Anglii,nagrywa humorystyczne filmiki o swoich obserwacjach,np o jakości w budownictwie, wcześniej pod nazwą Zmywak, teraz Tomasz Bykowski,trzeba pominąć w trakcie krótką reklamę sponsora.
  Tu opowiada o wymianie drzwi:https://www.youtube.com/watch?v=WvRbWGU0lSg
  Tu z zachwytem o urlopie w Iławie https://www.youtube.com/watch?v=guRwTxQAusI
  Teraz kupił dom do remontu, scenki zupełnie jak u Barei. W filmie "mój nowy dom" nawet podaje namiary na polskich fachowców,którzy wyprowadzili tę staroć na wyższy standard.

  Małgoś spisuje się dzielnie, chyba zasłużyła na jednorazową dyspensę od cukru i ten kawałek mało słodkiej szarlotki;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na razie to Małgoś dostała wafelki. Jak mła się rozezna w sytuacji na miejscu to pomyśli co dalej. Co do naszej sytuacji to mła nie jest zbyt optymistycznie nastawiona, trzecie miejsce w produkcji przemysłowej to nic jeżeli nie będzie zbytu na towary. Problemem jest nyndza energetyczna, tylko w części spowodowana kaprysami Wujka Wowy - mła parę lat temu o tym że będzie bardzo źle pisała, większość z was wtedy mła pisała że mła przesadza - i inflacja, napędzana przez rozdawnictwo. Zdaniem mła jesteśmy w czarnej doopie i tylko szybkie ograniczenie wydatków na socjal, reforma systemu emerytalnego+ rozbudowa przemysłu obronnego i przebudowa tzw. infrastruktury krytycznej nas jakoś z tego bajzlu wyciągnie. Z trudem. Baaardzo dużo cinżkiej roboty i niepopularnych działań.

   Usuń
  2. Inflancja jest ogólnoświatowa i spowodowana przede wszystkim dwuletnim srovidem i wojną. W Polsce wynosi 16%, z czego połowa to wynik sytuacji na światowym rynku paliw, w drugiej połowie mieści się inflacja pokowidowa i globalny wzrost cen żywności (wzrost kosztów produkcji).Ale inflacja ma to do siebie,że jest przejściowa, ekonomiści twierdzą, że jej pik mamy już za sobą.No chyba,że w ogóle ten świat szlag trafi z jakiegoś innego powodu.
   Najważniejsze,że nasza gospodarka przetrwała kryzys kowidowy i się rozwija, a to również dzięki tarczom antykryzysowym.Rząd pomaga też poprzez wakacje kredytowe i fundusz wsparcia dla tych,którzy z powodów losowych nie mogą spłacać.A takich jest niewielu,bo banki wnikliwie sprawdzają zdolność kredytową delikwentów.Zresztą 60% kredytów mieszkaniowych jest udzielanych inwestorom,którzy kupują na wynajem. A społeczeństwa w każdym kraju są zróżnicowane,są bogatsi i biedniejsi.W każdym razie ufam Radzie Polityki Pieniężnej.
   Uważam,że czarnej doopie jak określiłaś, to Polacy znaleźli się ,gdy w 90r Balcerowicz podniósł z dnia na dzień stopy procentowe z 30 do 90% by "zdusić inflację".Skutki znamy: zapaść przemysłu,masowe zwolnienia,bankructwa,bezrobocie, bieda i samobójstwa, jedna wielka klęska.Ja dziękuję za takich fachowców, na szczęście można wybierać.
   Dziś chłodnawo mimo,że przed południem przeważnie było słonecznie.Zaczyna mi się sezon orzechowy, już paluchy mam jak po fedrunku, ale uwielbiam takie świeże orzechy.
   Taki żarcik.
   Lekarz na pogotowiu pyta mężczyznę co się stało,że stracił przytomność.
   -Byliśmy z żoną na zakupach.Wzięła z wieszaka sukienkę i poszła przymierzyć.Po chwili wróciła mówiąc -za ciasna.
   Zapytałem:- Sukienka czy przymierzalnia?
   Więcej nie pamiętam,obudziłem się w szpitalu.

   A propos szpitala, czy masz możliwość paniT dowiedzieć się czy dbają o sąsiadkę?Żeby tylko nie doprowadzili do odleżyn.W razie czego zrób jej zdjęcia na łóżku szpitalnym,żeby udowodnić winę szpitala.

   Usuń
  3. Hanno, gospodarka od dawna lezy i kwiczy,lub w obcych rękach korpo. Wygodnie jest teraz zrzucac na srovida i wojne nie naszą przeciez, najpierw z szabelką i rozdawnictwem ,, teraz placz. A, brak słów.

   Usuń
  4. Haniu srowid srowidem ale jest źle bo żyliśmy na kredyt, tarcze to głupota i złodziejstwo, ilość pieniędzy wyprowadzona do krewnych królika powala. To co się dzieje poza budżetem włos jeży. Radzie Polityki Pieniężnej to Ty lepiej nie ufaj bo się obudzisz z ręką w nocniku. Nikt o covidzie nie słyszał a u nas już inflacja rosła, co jest związane z rozdawnictwem za którym stoją kredyty zaciągane przez państwo i drukowanie pieniędzy przez bank centralny, który zamiast pilnować jakości pieniądza zajmował się dostarczaniem kasy zarzundowi. Nasza inflacja to rachunek za 500+ i naste emerytury, za którymi stoją pożyczki a nie własne zyski. Nie ma co Balcerowicza z nicości wyciągać, wystarczy popatrzeć w jakim kierunku to zmierza a zamierza w tym, w którym trzeba będzie się z Balcerowiczem przeprosić. Haniu wokół nas nie ma tak wielkiej inflacji, u nas jest, mimo tego że lockdowny mieli jeszcze gorsze niż my. Nie wiem skąd taka pewność że inflacja wyhamuje, podniesienie płacy minimalnej w przyszłym roku raczej ją jeszcze bardziej rozpędzi. Korpo są tak bezczelne że płacą marne rupie a nie podatki. Czarna doopa Haniu, nie mam żadnych złudzeń.
   Jutro idę do Małgoś, odleżyn ni ma - na jedno szczęście.

   Usuń
 4. Jejku, no. To ile teraz trwa izolacja niezgodna z konstytucją?
  Niezmiennie kciuki trzymam za Małgoś i za Ciebie.
  U nas strasznie szaro i ciemno na dworze, ale na szczęście kocie słoneczko zagląda przez szkło w drzwiach do domu i jakoś od tego weselej. Ale trzeba będzie wyliźć z domciu i dać kotu jeść. Nie mam chęci. Ale obowiązek wzywa.
  Tak więc po raz kolejny - kciuki trzymane!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Całe 7 dni. Moje kociszony przytulaśne w sposób nachalny. Czują że mła smutna. Za kciuków czymanie dziękuję, przydaje się bardzo.

   Usuń
 5. Fluidy od nas idą 🍀💚❤️💚🍀💚❤️💚🍀💚✨💚🍀💚❤️💚❤️💚❤️💚🍀💚🍀💚❤️🍀💚❤️💚✨✨💚❤️💚🍀🍀💚❤️🐾✨💚❤️🍀💚❤️💚✨🐾✨❤️💚🍀🍀🐾✨💚❤️🍀💚❤️💚❤️❤️💚❤️💚❤️💚🍀
  Kotki mnie obkładaja. Zimno u nas. Jeszcze nie ma grzania, więc kołdrą, koc, dziecko lata w sweterku i w skarpetkach obowiązkowo. Kotkom bym skarpetki też założyła ale raczej się nie zgodzą.
  Fluidy ślemy, Aimee nastawiana karnie. Bo sobie rozliczała kark, menda ubranko zepsuła w nocy. 😵😵😵

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No, no, Panna Rozlizany Karczek kombinowała. ;-D My tez w skarpetkach już chodzimy, dziś było mocno jesiennie. Dziękujemy za fluidy. :-D

   Usuń
 6. Dobrze, że będziesz mogła odwiedzić Małgoś, trzymam kciuki , żeby antybiotyk okazał się skuteczny , mam nadzieję, że przyniesiesz dobre wieści.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety smoki nadal pilnujo. Ale Małgoś ponoć bardziej aktywna i obrażona izolacją, która jej zdaniem jest za długa.

   Usuń
 7. Czasy niewesołe i rzeczywiście nie zapowiada się, by szybko miało sie to zmienić. I u nas, w Polszcze i w inszych krainach. Ale wszystko da sie jakos znieść, jak u człowieka, na jego poletku jako tako jeszcze wszystko ogarnia, jak go jakieś zmartwienie nie przytłacza do tego stopnia, że nawet mu sie te obce problemy niczym wydają w porównaniu z jego zgryzotami...
  Jak ogarniasz temat opału na zimę? Czym w ogóle palisz u siebie? U nas codziennie po lasach takie wielkie ciecie odchodzi, tyle traktorów z wielkich przyczepami wyjeżdża, że jak tak dalej pójdzie, to za rok wokół same karczowiska zostaną...
  Trzymam kciuki za Twoją Małgoś, Tabo. No i żebyś sie szybko do niej dostała i jak najszybciej do ciepłego domu zabrała!*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Olu, ludzie mieszkajacy przy granicy z Niemcami pisza, ze noca leca dziesiatki wagonow z Polski do Niemiec z drewnem i weglem, tonami wycinaja i wywoza ... Zgroza po prostu. Oczywiscie oficjalnie cicho sza.

   Usuń
  2. Mła stara się o opale nie myśleć, nie wiem skąd mła by miała wyczasnąć te grube tysie na opał. Będzie co będzie, trudno. Mła ma ogrzewanie olejowe a ceny oleju i łaskawe dwa tysie zapomogi to tak chyba w ramach rozgrzewania śmiechem. Ludzie piszą różne rzeczy Kitty, jak na razie to drzewo u nas sprzedaje się na pniu za takie ceny że nie opłaca się wywozić. Natomiast węgiel to jeździ po całej Europie, w tę i nazad. Obecnie Czesi i Ukraińcy wspierajo nas naszym własnym węglem. Nie dość że opałowo jest do doopy wszędzie to nasze jeszcze muszo dodać swoje trzy grosze. Chaos po całości, potrafio organizować kryzys jak mało kto. ;-D.

   Usuń
  3. No nie wiem, jak tam przy granicy ale prywatny skład w mojej wsi już od jakiegoś czasu, nawet za te takie ceny, tutejszym nie sprzedaje bo ma ciągłe zamówienia do Niemiec i (chyba, nie dopytywałam ale sąsiedzi tak mówią) do Austrii. Najlepsze drewno, bukowe.
   Co, oczywiście, znaczy tyle, że ekologia ekologią a życie życiem....
   Rabarbara

   Usuń
  4. Mówio że tak naprawdę to drewno kupujo Chińczycym nikt nic nie wie - czeski film. ;-D

   Usuń
 8. Dziękuję za prasówkę. Tak, niedzwiedz słaby a szczurki okoliczne powoli kombinują, bardzo trafnie ujęte. Też się martwię o Małgoś. Możę można zapłacić pielegniarkom , żeby po pracy, któraś została i zajęła się Małgoś na poważnie. Czyli poklepała poplecach ( o czym pisała Pani pielęgniarka w komentarzu ), może posadziła na krześle na chociaż 1 godz?? Przecież kiedyś pielegniarki po operacjach prywatnie siedziały przy chorym. Myślę, że warto zagadać temat.Przepraszam, że tak radzę bez pytania o rady ale w wieku Małgoś to bardzo ważne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oklep jest, mimo protestów Małgoś. Natomiast nie jest on dokonywany trzy razy dziennie bo sil medycznych mało i ubranka cza wkładać. Jest szansa na zdjęcie kwarantanny jutro lub pojutrze. Wynajęcie pielęgniarki do obsługi osoby ze srovidem to droga przez mękę. Na świecie się dzieje, tylko że mało nam o tym piszą. :-D

   Usuń
 9. Kciuki trzymam za gute Besserung i byś wreszcie mogła odwiedzić Małgoś.

  OdpowiedzUsuń
 10. Kciuki trzymane!🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨🍀💚✨

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawidłowo do czymane, poprawa powoli bo powoli ale następuje. ;-D

   Usuń
 11. Czy się udało natarcie.na wieżę medyczną więżącą Królewnę Małgoś-Sąsiadkę? Jak ona? Co ze Sławencjuszem? To najważniejsze pytania.
  Inflacja 16%? Kit, tak łatwy do zweryfikowania że zakrawa na żart. Taki jaskiniowy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj Romi, mła dziś oblegała stanowisko królewny na wieży ale smoki były nieprzejednane. Sławencjusz głodny, znaczy zdrowieje. Inflacja to paskudne imię dla dziefczynki. ;-D

   Usuń
  2. W sprawie dziewczynek to może tak więcej Rysi na blogu Rominym😝😝😝😝

   Usuń
  3. Wincyj Rysi, wincyj. :-D

   Usuń
 12. To ja dalej trzymam i ściskam i myśli ślę .
  Małgoś dzielna jest kobieta, nie da się wirusom ani przepisom durnym !
  Rabarbara

  OdpowiedzUsuń
 13. Och, jak dobrze przeczytać jakieś dobre wiadomości, oby tak dalej ! Oczywiście kciuki nadal trzymane.

  OdpowiedzUsuń
 14. Takie przegięcie.Czytam,że tik tok usunął filmik prof. Bralczyka gdzie rozmawia z trzema czarnoskórymi Polkami (mulatkami) n/t słowa murzyn.
  Wyniosłam taką wiedzę,że to spolszczenie od danej nacji.
  Np.Węgier -Węgrzyn lub węgrzyn,jeśli chodzi o wino
  Tatar - Tatarzyn
  Maur- Murzyn, murzyn
  Żyd- Żydowin ( kiedyś pisarze używali takiego określenia)
  Ruś- Rusin itp.
  Profesor wyjaśnia,że etymologia słowa murzyn pochodzi od umur-zania,unurzania czyli ubrudzenia.Jakoś mi nie pasuje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nadpoprawność polityczna bardzo niezdrowa. Bardzo, bardzo.

   Usuń