sobota, 28 marca 2020

Pustelnictwo oswajane
Uff, Tatuś po kastracji.  To znaczy  Tatuś w całości ale Tytus 2 ( złapany na łajdackich występach w dalekim sąsiedztwie ) i Szczurek wysterylkowani. Tatuś dziś rano był u  weta, teraz koty dochodzą do siebie razem ze współczującym  im Tatusiem. Tatuś dziś wyraźnie  w nastroju  bojowym, przyćwierkał  mi historyjkę z literackiej twórczości Marka Twaina. Otóż   bardzo młody człowiek, bodajże szesnastoletni,  uciekł był z domu szukać szczęścia na wodach Missisipi. Tego szczęścia poszukiwał cóś ze dwa lata a potem był powrócił do domu. Ku młodoczłowiekowemu wielkiemu zdumieniu jego ojciec przez ten  czas  rozłąki  wyraźnie zmądrzał, he, he, he. Tatuś sieje  aluzjami znaczy znów  toczy wojenkę z  Magdziołem ( znaczy zarówno on i jak i Magdzioł wracajo do normalności ). Mła przyszykowuje się na tzw. słuchanie  stron,  Tatuś i Magdzioł  uwielbiajo na siebie nadawać, rozrywka odprężająca taka.
Mła  była  wczoraj  zakupiła  bratki do skrzynek balkonowych Cio Mary, Cio przyjedzie z Wujkiem Jo maszyną ( rzadko jeżdżą po mieście ale na tę okoliczność wyciągną pojazd z garażu ) i mła  zapakuje bratki z  wałóweczką pożywną, książkami, filmami i innym rozpraszaczami nudy do bagażnika. Mła  zakupiła  bratki bo: trza wspierać tych co ze szkółek żyją, trza wspierać tych co żyją z tych co ze szkółek żyją itd. ,  trza zająć czymś   Cio Mary a bratki są urodne i pachną, wprost wymarzone do upraw balkonowych. Na zdjęciach je macie w całej krasie, nawet im doniczek nie umyłam. Zakup odbywał  się niezwykle higienicznie, pieniędze odliczone włożyłam do słoika,  trzy doniczki zostały przesunięte do mła  szczotką do zamiatania. Z kolejnymi trzema doniczkami poszło mniej ekstrawagancko, zwykła maseczka i  rękawiczki robiły  za alibi.

10 komentarzy:

 1. Och!!! jak pięknie!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A żebyś wiedziała jak pachną te drobniaki? Normalnie odjzad! :-)

   Usuń
 2. a ja nie mam gdzie kupić...:(

  OdpowiedzUsuń
 3. Podobno na fejsie i innych społeczniakach się ludzie ogłaszają z roślinami. Paczuszki odkażone czy cóś przychodzą. :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pikne kwiotki, Tabaazo.
  Wyobrażam sobie zapach. Lubię, będąc w ogrodniczym, powędrować przez foliak pełen bratków. Teraz oczywiście, raczej trzeba będzie poczekać. I tak się zastanawiam, gdzie ja rozsadę warzyw kupię tej wiosny, bo przecież nie na targu, bo targu niet.
  Ziemniaki, dynie, marchew i buraki będziem jeść jesienią. I cebulę. I czosnek. A pokrzywę już za jaki tydzień, ale to dla zdrowotności.
  Zdrowej niedzieli!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Agniecho, ogłoszeń szukać albo w necie się z takimi co produkujo i towaru pozbyć się muszo styknąć. Przeca nikt Ci nie każe robić zgromadzenia, kupujesz jakby nie było żywność którą produkujesz na własne potrzeby. Sobie zorganizujesz, innym pomożesz bo jak my sobie sami pomagać nie będziemy to kto? Na Kartonland nie ma co liczyć, premier głównie "Ach pan gada, gada, gada", kasy jakoś nie widać a żyć z czegoś trzeba. Tak nawiasem pisząc to mła omal nie spadła z krzesła jak do niej dotarło stwierdzenie NBP że sklepy mogą odmawiać przyjmowania legalnych środków płatniczych w opisanej w przepisach formie. W kraju gdzie olbrzymia rzesza emerytów nie potrafi posługiwać się kartami płatniczymi i który jeszcze trochę a będzie na krawędzi kryzysu energetycznego i w którym zaczynają zawieszać się systemy informatyczne, z tymi państwowymi na czele. Jeżu przesłodki, ci ludzie żyjo w Nibylandii! :-O Mła chyba transparent na chałupie wywali z napisem uświadamiającym - "Ludzie gotówkę można odkazić, wirtualne środki na koncie zawsze można zabrać na tzw. wyższe cele! I co wtedy zrobicie?!"

   Usuń
 5. Otóż kolezusia zapragnęła wypłacic euraki i jej nie wypłacono,bo wypłacanie wstrzymano.Mogą jej w złotowkach dać. Ot, taka polityka, kasiurka jest ale jej nie ma, wrtualna:(

  Brateczki ladniutkie,podobne kupilam w leclerku, i od razu zanioslam na cmentarz.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dlatego jak czytam wypociny dziennikarzy z pokolenia millenialsów na temat zalet wirtualnej mamony to mam wrażenie że oto czytam zapiski ludzi wykształconych ponad swoją inteligencję. Ja na cmentarz nie dojadę, chyba że samochodem Wujka Jo w okolicach Wielkanocy. :-/

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo dobry wpis. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Moim zdaniem bardzo fajnie opisany problem. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń