piątek, 24 czerwca 2022

'Slice Of Heaven' - irys TB "cukiereczek"

'Slice Of Heaven' to odmiana autorstwa Thomasa Johnsona zarejestrowana w roku 2017. W tym samym roku weszła do obrotu handlowego za pośrednictwem szkółki Mid-America.  Sadzonka oznaczona symbolem # TD40CC jest wynikiem krzyżowania odmian  'Rite of Passage' X 'Fine Romance'. 'Slice Of Heaven' dorasta do 94 cm, ma silne pędy i mimo tego że dość wysoki u mła się nie wykładał.  Odmiana należy do  tych późno kwitnących, u mnie w ogrodzie ten irys zakwitł jednak już w połowie sezonu, choć  faktem jest  że kwitł długo i wytrwale. Odmiana urocza, mła zamierza mnożyć w dużej ilości by sobie porastała obok 'Don't Stop Believing' i 'Vanity Girl'.  Jak na razie różykami w kategorii TB jestem nasycona, zostaje mła tylko wyczynowe uprawianie kłączy. Obecnia mną rzuca w fiolety, pewnie dlatego że w kwestii urodności różyku 'Slice Of Heaven' wyczerpała  temat, że tak to określę.  No bardziej słodko już ie nie da.

 

22 komentarze:

 1. W końcu kfiotek wylądował w wazonie bo ślimaki tyż się zgadzały z tym że to sama słodycz. ;-D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wytrawni degustatorzy, psiakostka.

   Usuń
  2. Nie wiem jak to się dzieje ale one zawsze wiedzą która odmiana jest najnowsza i oczekiwana z największą niecierpliwością podszytą ciekawością. Napomykam tylko o tym że świetnie znają się na cenach roślin, z lubością wybierają te najdroższe. Albo zażerają się tymi rarytetnymi cinżko zdobytymi. Już ja im dietkę urządzę.:-/

   Usuń
 2. Ja juz o irysach zapomnialam, przekwitly dawno. Fsjnie byloby przedluzyć przyjemność późniejszymi gatunkami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Są takowe ale wymagają nieco wilgoci, irysy mieczolistne i ich mieszańce, różne takie irysy orientalne kwitną w lipcu. :-D

   Usuń
 3. Nie mam mokradeł, zatem odpadają.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie można mieć wszystkiego ale się nie martw. W lipcu kwitną lawendy i liliowce. No i lilie. :-D

   Usuń
  2. Lawendy już mi pod gruszą kwitną, żólte liliowce juz po kwitnieniu. Kwitna maki,ruta, u szefow już firletki omszone , werbena patagonska, dzwonki. No takie roznosci.Malwy i cykoria juz,wysokie, ale jeszcze nie kwitną. Grunnera juz ma kwiaty.

   Usuń
 4. Rzeczywiście, może wyczerpać temat różanych bezowych słodkości. Wiesz że lipy już kwitną? I widziałam kwitnące wrotycze. Oraz rude liliowce, coś niemożliwego, no.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mła się jeszcze nie zanosi na takowe kwitnienia. I dobrze, bo to jeszcze troszki do letniego lata. :-D

   Usuń
  2. U mnie jeszcze nie kwitną.

   Usuń
  3. Zaraz będą, żar z nieba się leje. :-/

   Usuń
 5. Odpowiedzi
  1. Naprawdę wabi oczy choć przeca nie papagaj. :-D

   Usuń
 6. Album zrobiłam na google z kwiatkami :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Daj linka bo mła nie myśli i jeszcze jakby jej na oczy padło. Pilnuj się Kocurrku, kole mła mnóstwo przypadłości laryngologicznych z powodu upału.

   Usuń
  2. Na mailu zrobiłam zaproszenie tam nawet komentować można

   Usuń
  3. Mła już naszła. :-D

   Usuń
  4. Nic nie widzę 😄🤣🥵🐱🔥🌡️

   Usuń