niedziela, 21 lutego 2021

Codziennik - niedzierla prawie że wiosenna

Mła sobie spoko czeka  aż  się odwilży u niej  w ogrodzie na tyle coby mogła  roślinki podpatrzeć i zajmuje  się sprawkami  domowymi. Małgoś - Sąsiadka  i Pan Dzidek obgotowani, znaczy mła przygotowała obabiadki i się nie martwi że jej starsi państwo z głodu padną. Koty majo lekarstwa  a poza tym wyraźnie  im lepiej  co można poznać po tym że mła jest z nimi gorzej (  pastwienie nad mami - muaam się  zaczęło, chcę to,  chcę tamto i złap  mi latające oraz  wychodzę na noc i nie wiem  kiedy wrócę  do  domu ale na wszelki wypadek o  czwartej rano czekaj  z posiłkiem ). Z domowych historyjków to mła troszki przesadza roślinki i usiłuje kloszować koralowce, idzie jej średnio. Znaczy roślinki przesadziła a koralowce są  niechętne  do współpracy. Politycznych mła obiecała sobie nie oglądać bo jeszcze  się dowie  że  jest zakaz oddychania ponieważ w powietrzu może unosić  się koronawirus. Niepokojące jest to że zaczynają  padać ptaki na grypsko, nasi kretyni z  zarzundu  skonfrontowani z czymś naprawdę groźnym  prędzej  zaczną szukać gorączkowo na mapach mostu w Zaleszczykach  coby się ewakuować niż podejmą jakieś  racjonalne  działania.  No ale na razie skala zjawiska  nie jest masowa, więc  mła się zbytnio  nie zamartwia.
 

Prognoza na nadchodzący tydzień aż  za jak na luty. Mła się  z jednej strony cieszy bo z tęsknotą myśli o przedwiośniu,  z drugiej strony obawia się coby nam  się zima w marcu ponownie nie objawiła. Nie żebyśmy wyszli jak Teksańczycy na nieodpowiednich wiatrakach (  znaczy takich do mrozu nieprzystosowanych  ) czy nieizolowanych należycie rułach  ( słowo zysk sobie i słowo infrastruktura sobie, takie radości kapitalizmu w dzikim wydaniu ), my są przyzwyczajone  do nagłych zmian temperatur. No ale cieszyć  się chyba z nagłego marcowego  ochłodzenia mało kto  będzie.  Kurtularnie to mła leży i kwiczy, nic nie oglądała i nic nie czytała mimo obiecywania sobie jak to zasiądzie albo zalegnie  do lektury. Wszelkie zalegania czy nawet zasiadania kończą się obecnie szybkim zapadaniem w sen i to taki głęboki, mła wymierzyła na Małgosinym aparacie poziomy cukrów parę razy ale norma jej wyłazi a nawet  jakby troszkę poniżej. 
 

Wychodzi na to że mła  jest wymęczona i tyle. W przyszłym tygodniu mła  podejmie próbę odstawienia  od  cycka Pana Dzidka, znaczy będzie samodzielne  wychodzenie na podwórko i nawet  do najbliższego sklepu na ploty. Za dwa tygodnie będzie dreptał samodzielnie dalej a pod koniec  drugiej dekady marca zostanie trwale odłączony od medycznych przyrządów i będzie  z niego easy rider ( są gryplany jak to pojedzie do Heńka i wogle ). Małgoś jutro jedzie  na dobitkę szczepienia i tyż snuje  plany jak to po połowie marca uda  się niekontrolowana  do sklepu i nakupi sobie wszystkiego czego jej nie wolno jeść i to  w dużej ilości. Postanowiła zrobić  zarzundowi  na złość i dożyć  do  trzynastki, coby  całą trzynastkę  radośnie przeputać  na przyjemności życia. Każdy ma swoją wizję wiosennego szczęścia. Dzisiejszy wpis ilustrują fotki przesadzeniowe (  biały słoń tyż wylądował w misce z sukinkulentami, mła upieprza  ceramiką doniczusie  aż niemiło, gdzie wyląduje biały zestaw  ogrodowy  z klatką i ptoszkiem  mła jeszcze nie wie ). No i fota Szpagetki i Mrutiego. W muzyczniku relaksująco i wędrująco Skaldowie ( mła wczoraj widziała ptasie klucze i to ją tak wędrownie nastroiło ).


12 komentarzy:

 1. Przedsmak przedwiośnia, z wachlarzem oczekiwań i planów, zmęczeniem i działaniami para ogrodniczymi. Czyli wiosna będzie, nawet jeśli wróżbici-meteo mataczą. Uff, jaka ulga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mła zwabiona pogodą słoneczną polazła do Alcatrazu a tam... śnieg. Dobrze będzie jak za jakie dwa, trzy dni ogród odtaje. Ale wiosna idzie, mła czuje po kościach. :-)

   Usuń
 2. Naruto to porządny duży kot jak trzeba! No! Na mnie zalegają dzisiaj Jaguś i Mefi i Ejmisia z doskoku, a ja czytam Zapomniane życie Addie LaRue

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mła dziś nie czytawszy ani nie uwidziawszy ale zaraz będzie nadrabiać. Kotostwo ciężkie, może z wyjątkiem Szpagetki ale ona za to udeptująca z pazurkami. Mła się nimi obłoży "po boczkach" jak tylko co znajdzie do oglądania. :-)

   Usuń
  2. No mi co rusz coś polecają o listę mam na Netflix długa. Ale wczoraj zasnęłam i efekt taki, że nic nie obejrzane a książka kilka stron tylko przeczytane...

   Usuń
  3. Mła dziś ma dzień luźniejszy, wczoraj wpadła do chałupy późno i usnęła na krimi. Koty zdegustowane bo się za mało zajmuje towarzystwem. Dziś mła będzie dopieszczać.

   Usuń
 3. Dziś było tak cudnie, że poszłam na kije w szczere pola, co poskutkowało usłyszeniem skowronków - więc moja radość ze spaceru była tym większa, bo wiosna za płotem:) No i kocury od sąsiadów zaczynają nadawać serenady, lecz tu moja radość jakby przysiadła;))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mła nadzierają się kosy co mła wprawia w dobry nastrój. Jeśli chodzi o koty to nasze gwiazdy tak pilnują terytorium że odgłosy kocich kłótni i bójek mła słyszy z fabryki.

   Usuń
 4. U nas żurawie się wydzierają od paru dni, jakoż ptaszory inny drą swe paszcze bardziej jakby wiosennie, oraz oczywiście koty we wiacie śpiewają, chociaż tu Latający postawił weto i te koty straszy, żeby sobie poszły. Wyje sam jak potępieniec, stuka i świszczy batem, oraz nawet chciał strzelać z procy, ale guma się urwała. Biedny. Niespełniony taki.
  Pozdrawiam życząc przypływu energii.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Latający wyraźnie ma przesilenie wiosenne, a to modą włościańsko się interesuje a to na koty by polował a to sam wiosennie wyje ( he, he, he wyobraź sobie kocie gadki - "Cholera marzec za pasem, znów facet wyje!" ). Wiosna się szybko zbliża, zachowanie Latającego najlepszym miernikiem. ;-D

   Usuń
  2. Tak go przycisnęło, że wsiadł na rower stacjonarny i ćwiczy codziennie.:-)

   Usuń
  3. Uuu, to już nie jest oczekiwanie wiosny, to jest próba jej natychmiastowego wprowadzenia! Przez dowiezienie rowerem stacjonarnym. No albo zwyczajna próba wylaszczenia się. ;-D

   Usuń