środa, 2 maja 2018

'Lucky' - irys SDB "półszczęśliwy"

Na dzień dobry metryczka - odmiana zarejestrowana przez Paula Blacka w 2016 roku i w tym samym roku wprowadzona do handlu przez szkółkę Mid - America. 'Lucky' jest wynikiem krzyżowania 'Jellicle Cat' X siewka 281A: ('Jellicle Cat' x siewkaP189A, rodzeństwo 'He's So Shy' ). Dorasta do 36 cm wysokości, zakwita w połowie sezonu i kwitnie aż do jego końca. No i to by było na tyle. Przyznam że odmiana nie czyni mnie tak całkiem szczęśliwą, wydawało mi się że wrzosowe wykończenie płatków będzie bardziej rozmyte i szersze a 'Lucky' jest cóś mocno "graficzna". Jednak to  jest pierwszy rok tej odmiany w gruncie, czasem  kłącze musi  nieco posiedzieć ( tak, tak, nawet SDB tak majo ) żeby wyprodukować kwiat godny uwagi. Bardzo lubię maluchy od Paula Blacka, jego nazwisko gwarantuje "odpowiedniego" irysa  SDB. Mam zatem nadzieję że za rok irys pokaże kwiaty wyższej jakości, takie żeby można było nacieszyć  się kontrastem chłodnej niebieskiej  bródki i plicaty o barwie kwiatów lilaka. Wtedy będę dopiero lucky, teraz to jestem  jak ten irys - półszczęśliwa.


6 komentarzy:

 1. Gdyby ten irys umiał mówić, to by ci powiedział, co myśli.

  OdpowiedzUsuń
 2. To Hamerykanin, mówiłby po hamerykańsku i szczęśliwie guzik bym zrozumiała.;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ty oczywiście wiesz, że się czepiasz? Przecież on jest śliczny!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czepiam się bo na szkółkowych zdjęciach plicata ( ten pasek na płatku ) była większa i bardziej rozmyta. Ma być tak jak na zdjęciach jest i basta!;-) No ale to pierwszy kwiat, trza poczekać, może będzie lepiej.

   Usuń
  2. Kochana, czy Ty wiesz jak JA wychodzę na niektórych zdjęciach...? Ech. A rzeczywistość skrzeczy ;)

   Jestem pod wrażeniem Twojej kolekcji! Są piękne!

   Usuń
  3. Taa, fotografia najbardziej kłamliwą ze sztuk. Pamiętam jak swego czasu kupowałam irysy hurtowniane, tam to nawet na fotkach sprzedażnych barwę nieba przypisywano żółto kwitnącej odmianie ( bo to niebo było jak u Van Gogha, he, he, he ). :-)

   Usuń