wtorek, 5 maja 2020

'Meet Me' - irys SDB "spóźnialski"

'Meet Me' został zarejestrowany przez Barrego Blyth'a w 2012 roku. Siewka oznaczona   # U17-1. SDB była efektem krzyżowania odmian 'Smooch' X 'Dreamerino'. W sezonie 2012/13 została wprowadzona na rynek przez szkółkę  Tempo Two.  Odmiana dorasta do 38 cm wysokości, zaliczana jest do bardzo wcześnie kwitnących.Do mnie pierwszy raz zawitała ze szkółki Barrego parę lat temu, wielokrotnie przesadzana, jakimś cudem się uchowała. Na wszelki wypadek sprowadziłam jeszcze jedno kłącze z zaprzyjaźnionego ogrodu i w tym roku, który jest paskudny dla irysów SDB, ta wielokrotnie przenoszona odmiana zakwitła. To jest irys spóźnialski, ładnych parę lat czekał z tym kwitnieniem. Co prawda nie mogę zwalać tego stanu na słabość odmiany, kaprysy kłącza itd. Mła sama odpowiada za takie długie oczekiwanie  na kfioty, było nie biegać z kłączem po rabacie jak nie przymierzając kot z pęcherzem. Gdyby mła zostawiła roślinę w spokoju, dała jej odetchnąć ze dwa lata to kto wie czy łany by się już nie kwieciły na Suchej -  Żwirowej. No tak, tylko mła nie jest z tych którzy roślinki w spokoju zostawiajo, zbyt nudno by było i na co mła by mogła narzekać? A wędrujący spóźnialski irysek jest urodny i w kiepskim sezonie sprawił mła niespodziankę. Sprawił, bo mła zapomniała go przesadzić, he, he, he.6 komentarzy:

 1. Ma urodę morskiej muszelki. I co, dalej będziesz go przenosić? Czy może dosadzisz mu inne tło? Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zostawię go na miejscu i niech się rozrasta. Uroda muszelki jest na tyle subtelna że kfiotów musi być dużo żeby na rabacie odmiana była widoczna. O tle pomyślę jak już go będzie dużo. :-)

   Usuń
  2. Śliczny irysku-muszelko jak urośniesz może dostaniesz ceglastego krabika albo jeżyka-goździka morskiego... Coś fajnego ci tam Pańcia wymyśli...Dobranoc

   Usuń
  3. Pańcia już myśli coby mu, he, he, he. ;-)

   Usuń
 2. Szukam szczęki po podłodze - piękny...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest urodny, przyznaję, ale musi być go naprawdę dużo żeby się dał zauważyć.;-)

   Usuń