wtorek, 6 lipca 2021

Gry wojenne - średnio ekscytujące

Upał więc mła zrobiła  prasówkę cobyście  się nie męczyli.  Spoko - jest przewidywalnie, nudy. Mimo dumnych pohukiwań mynistra od czepionki  i cud loteryji wiara w naukę cóś ostatnio w społeczeństwie   jakby słabnie, co mła  nie dziwi bo wiara przeca oczekuje cudów a tu nici z magicznego myślenia  bo real  skrzeczy. Stadko kombatantów  po covidzie rośnie, zaczepionych tyż a mimo to świat któren miał się zmienić w bardziej otwarty  cóś  coraz bardziej zamknięty, głównie z powodu decyzji politycznych, mało mających wspólnego z tzw. zdrowiem publicznym. Zaczyna się robić mocno ciekawie bo z drugiej strony rządy zaczynają znosić restrykcje  covidowe pod naciskiem społecznym przy malejącej chęci do szczepień. Trolle i "eksperci" wychodzą wręcz z siebie żeby czepionkować namiętnie, WHO posunęła się nawet  do tego że naskrzeczała na Europę że   nie chce  chińskiego Sinovaca, tego samego który tak  dzielnie spisał się  na Seszelach na których majo  kolejny lockdown ( rzecz jasna  politycznie umotywowana ta niechęć Europy do chińszczyzny,   bo ochrona jest mniej więcej na takim poziomie jaką dają insze uznane przez nią wektorówki, znaczy nijaka ). No,  a tu real skrzeczy bo coraz więcej dowodów na to że to nie czepionki za cudowną odpornością na deltę stoją, bo zarażajo  się nią wszyscy jak leci a grupy szczególnego ryzyka nadal są grupami szczególnego ryzyka, tylko że po prostu wirus  słabnie.  No i dobrze.  Na jesieni jak zwykle uderzy jak to wirusy majo w zwyczaju  i tacy którzy każde grypopodobne przeziębienie nazywali grypą i którzy żyli w błogiej  nieświadomości czym naprawdę   jest grypa i jakie  niesie ze sobą skutki, będą  się mogli ekscytować że oto covid jedyny w swoim rodzaju straszy. 

Mła po lekturze  i nasłuchu  rzeczywiście  widzi  problem - otóż do tej pory mła uznawała że odjazd maksymalny to raczej częściej występował u przeciwników czepień jakichkolwiek.  Teraz  niestety zauważa że co niektórzy ludzie czepienie poczytują za moment inicjacji i dopuszczenia  do sprawowania kultu. I tych niektórych  jest całkiem sporo. Są tak  zafiksowani na kulcie że czepiliby preparatem Astra  - Zeneka osoby cierpiące na małopłytkowość, w ogóle wszystkich jak leci wszystkim  by czepili. Normalnie Santa Czepionka wstaw  się za nami.  Zwolennicy  czepienia przeciw  covid wszystkich jak leci,  powodują  swoją agresją  u antyczepów nie tyle  kontragresję  co politowanie. Też mało ciekawe bo, quźwa, antyczepy zachowujo się jakby monopol na prawdę  mieli a podchwytują każdą durną narrację mającą potwierdzać że ich racja jest najmojejsza. Zdarza im się pieprzyć takie banialuki że macki opadajo,  bo zapultani wyraźnie przestają  myśleć. No ale   na szczęście nikomu czepień  nie zakazujo. Zawsze to lepsze  niż ta potrzeba przymusu, która się obudziła  u czepionkowych. Nie wiem z czego to zafiksowanie u czepionkowych wynika, podejrzewam brzydkie rzeczy z psychiką, dociekać  nie będę bo musiałabym się babrać w czymś czego nie lubię - mechanizmach które powodują że  normalni, czasem bardzo sympatyczni ludzie przyjmując pewne założenia  usiłują przymusić innych do zachowań wg. założonego przez nich  modelu.  Sorry, to pachnie  zbyt  mocno przepisem na "dobrego Niemca", uszczęśliwianie na siłę i "ochrona" siebie zawsze się źle  kończyła. Nie cierpię tego  rodzaju  głupoty i tyle w temacie. 

Na szczęście nasze zarzundzające majo teraz  inne niż dopieprzanie społeczeństwu restrykcjami zajęcia  bo Donald wrócił i trza się przyłożyć do pracy na zaniedbanych odcinkach. Na dzień  dobry zarzundzające wypichcili ustawę antysynekuralną przy okazji tego wypichcenia potwierdzając prawdziwość starej maksymy że  mowa jest srebrem a a milczenie złotem. Trza było tematu nie ruszać jak się  nie wiedziało jak  do niego zabrać, napisanie  takiej a  nie inszej ustawy tylko potwierdziło w zarzund  niewierzącym że problem jest niewąski a elektoratowi partii zarzundzającej uświadomiło że deklaracje sobie a real sobie i któś  z nich wała robi. Co dla zarzundu jeszcze gorsze to ideowi zasiadacze w parlamencie co i raz jeden w drugiego się wgapiajo i zaczynajo skrzeczeć "To łon, to łon rodzinę  zatrudnia!" w nadziei że wierchuszkowi dopieprzą się do coolegi a jemu samemu i jego rodzinie odpuszczo, bo szeregowi połapali się że korytko się właśnie skraca w ramach kampanii wyborczej.  No nie wiem jak to dalej  będzie, mła zawsze się wydawało że nic tak naszych partyjek nie spaja  jak możliwość zasięścia do konfitur z odpowiednio  dużo łycho, a tu taka trauma. Mła śmie  przypuszczać że niektórym  wraz z  oderwaniem ryja od koryta  to do tej  pory zapluszczone  ze szczęścia oczy się otworzo i nagle po  sześciu latach zobaczo że tego... ten... Konstytucja jest poniewierana. Jeszcze zaczno jakie nowe koła poselskie tworzyć  albo cóś w tym guście.

A Donek? A  Donek to robi show, na razie  jest stand up ale mła coś czuje że jeszcze trochę to bedo girlsy, schody i pióra w dupsku. Inni showmani z lekka zazdrośni, wytykajo że stara gwiazda ciągle, Panie tego, te same kawałki zapodaje ale jednocześnie sporo z nich świetnie zdaje sobie sprawę z tego że  przynajmniej część publisi lubi stare przeboje i czekała na konkretnego wykonawcę. Ot, nostalgia. Troszki jadzo bo muszo, nerwowo jest ale Karel Gott polskiej polityki już w trasie. Najsmutniej zdaje się jest lewicowym publicystom, cóś czują że naród znów nie dorośnie do światłych idei reprezentowanych przez partię Razem, w dodatku oberwali za symetryzm bo Donek postawił tym razem nie na politykę mniłości a na politykę goń i wpieprz, co  się kurtularnie nazywa zero symetryzmu. O jakichkolwiek programach polityczno - gospodarczych z każdej strony cicho  bo nikt nie wie co za  parę miesięcy będzie, jakoweś snucia są jedynie. Rzetelne prawiczki t eż wyczekujo ale obszczekujo, bo one jedne majo program, co prawda taki z lat 80 XX wieku, ale majo. Mła czyta, przemów słucha i zastanawia się czy wybory to przyszła wiosna  czy raczej jesień.  Tegoroczna jesień odpada, nie wiem coby musiało się stać żeby jakieś wybory w tym roku na ogólnokrajowym się odbyły. Tzw. właściwie to wiem, niech nam nasz prezydęt jeszcze troszki polata tak jak latał  do tej pory to wybory prezydenckie mogą się odbyć bardzo szybko. A przy okazji rozrywka funeralna dla narodu, Wawel, pomniczenie, te klimaty. Mła tak sobie myśli że łone polityczne to teraz tak się bedo  nawalały przez parę miesięcy, jak  dla niej nuda, więc w kolejnym wpisie zajmie się sprawą sprzed lat  wielu, która co i raz powraca. No bo ogrodem przy takiej temperaturze to zajmować  się nie da.

Dzisiejszy wpis ozdabiają koty Natalii Leonovej a w muzyczniku muzyczka  na upał - Michael  Bublé i Laura Pausini, którzy wzięli na warsztat stary utwór "księcia disco" Lou Rawlsa.

29 komentarzy:

 1. Pasiaczki i Okularia z tej prasówki najfajniejsze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mła dziś przy przeglądzie prasy mało nie zasnęła, takie to wszystko czymające w napięciu. Jednakże mła postanowiła głupotę uprawianą za nasze piniądze dokumentować. No bo nasze pinądze, nasze - na czepionki nasze, na gierki polytyczne nasze, na wszystko so nasze piniądze tylko na nas jakoś mało. I mła się nie podobie że czepionki takie sobie a teatrzyk polityczny to w ogóle dno. Mła liczyła kasę , rachunki zliczała i humor jej nie dopisuje.

   Usuń
 2. Muzyczka też fajna. Dziwne, czasy znów zapowiadają się "ciekawe", a ja ich nieciekawa. Zero optymizmu, z mojej strony. Może to przez duchotę, tę dosłowną i polityczną, przydałoby się przewianie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przewianie? Huragan V w skali Fujity. To chyba nie przez duchotę, to przez całokształt. A co do muzyczki - co to można zrobić z takiego se kawałka. ;-D

   Usuń
 3. A mnie bawi panika władzuchny i nagła chęć do samooczyszczania :) Niestety, obawiam się, że straszliwe widmo Tuska spowoduje tylko zwarcie szeregów żelaznego elektoratu, a bez dogadania się z Hołownią *** nie uda się odsunąć od rządów. I znów ciekawe czasy... Choć jakaś nadzieja zaczyna się we mnie nieśmiało tlić, po czasach smuty i beznadziei.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mła zauważa panikę wszędzie, nie tylko u władzuchny co mła nasuwa już po raz enty brzydką myśl że właściwie prawie wszystkim politycznym obecny układ w jakimś tam stopniu odpowiadał. Wnerwiające. :-/

   Usuń
 4. Te obrazki jakieś dokumentalne bardzo. Koty jak żywe, zwłaszcza szelmowski błysk w oku bardzo dobrze uchwycony. One są wg mnie domowymi kotami Natalii Leonowej. Obcego się tak nie namaluje, moim zdaniem.

  Obecny układ powiadasz. Miło jest nic nie robić, mieć na to usprawiedliwienie ( my biedna ciemiężona opozycja ), i brać za to kasę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No dokładnie, my ciemiężona. Mła zamiast Tuskobusa chętniej by zobaczyła na papirku opozycyjną wersję ustawy antysynekuralnej. No i byłoby miło gdyby usiłowali przeprowadzić ją w parlamencie i nie dopuścili do zamrażania projektu wszem i wobec trąbiąc o tym w mendiach jak zamierzajo za jego pomocą rodziny politycznych odciąć od koryta, niejako przy okazji zaganiając panoszący się zarzund do zarzundowej zagrody. Naprawdę byłoby pożądane gdyby państwo opozycyjni się łaskawie raczyli zabrać do roboty i zaczęli tworzyć w parlamencie rozsądne prawo, przeca zarzund nie ma jakiejś przytłaczającej większości, nieprawdaż?

   Mła tyż sie wydawa że koty to Leoniaki. ;-D

   Usuń
  2. Żeby tworzyć rozsądne prawo, to trzeba mieć rozsądek. Wiedzę, wizję, plan. Pracować nad tym. Myśleć. Lata naprzód. Działać a nie spać. I nie czekać se, aż ich obywatele wybiorą, a oni wtedy to, ho, ho, ho, ruszą do boju, pokażą wszystkim, jacy są postępowi. A może nie.

   Usuń
  3. Trza przede wszystkim chęci żeby się do roboty wziąć, o czym w ten upalny leniwie zapowiadający się dzień mła pisze. Leniwie bo mła będzie działać w zwolnionym tempie, ale działać będzie. A jeśli chodzi o naszych parlamentarzystów to oni tak działajo jak te rady nadzorcze poobsadzane pociotkami, raz na jakiś czas senne zebranko i markowanie roboty po czym rzecz najważniejsza - wypłata kasy. Niestety ciężkiej, choć za to leniuchowanie to kop w dupska by się należał a nie jakiekolwiek piniądze. Banda leniuchów od prawa do lewa! :-/

   Usuń
  4. Praca od podstaw się kłania. Ileż to lat minęło od czasów, gdy pozytywiści pisali i mówili, co trzeba zrobić. I co ? I psińco.

   Usuń
  5. Praca? Żarty jakieś Agniecha?:)
   Fajny mem a propos
   https://paczaizm.pl/kolejka-by-krytykowac-kolejka-by-radzic-kolejka-by-robic-pusta/
   PaniT w ustawie antysynekuralnej na końcu małym drukiem stoi,że nie dotyczy osób wybitnie zdolnych huehue, więc ten tego...furtka jest.
   Ta szczepiąkowa desperacja powala mnie z nóg,podobno jak wyczerpią grecki alfabet ma być wariant "świder w dupie".
   Powrotu rudego nawet nie chce mi się komentować,osiem lat temu niby liberały, a teraz że mieli wprowadzać socjal pińcet+.No tak w żywe oczy,tfu!
   Ale w Malborku testują tureckie myśliwce,jest nadzieja że myślą strategicznie.I gitówa.
   Oraz mem o milusińskich
   https://paczaizm.pl/kot-uderzyl-drugiego-kota-najmocniej-przepraszam-o-ty-kurna-oddal-mu-animacja-gif/
   Upał.

   Usuń
  6. Mła tam by nic nie miała przeciwko temu żeby łone się leniły, tylko gdzieś indziej i nie za moje piniędze. To że ustawa jest dla picu, sorry dla PISu, to chyba ślepy widzi. Czepionka jest dobra na wszystko bo jak kasa pójdzie w ścieki albo inną utylizacje to kto za to beknie? Co do pińceta, łone go tylko po to zostawią coby go aligancko w jaki bon albo zwolnienie od podatku obrócić. Zresztą zarzund tyż tak kombinuje, po prostu kasy ni ma. Najbardziej mła się podobie że na emeryturę będziemy przechodzili kiedy będziemy chcieli tylko że jak mła zna życie to ona będzie dawała jako takie środki nadające się do przeżycia w okolicy 90. Jednakże metoda na Tuska ( czyli "O Ty kurwiu!" - bez przeprosin i wogle, he, he, he ) może odsunąć w jakiejś tam mierze dyletantów od zarzundu. Mła się tylko obawia że kolejne dyletanty się dorwą.

   Usuń
 5. "Goń i wpieprz", ależ mi się to spodobało; mogę sobie ukraść?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co z Ciebie za złodziej Ninko jak się pytasz. Kraść to Kochana cza umieć! Oj, nie nadawasz Ty się do władz, nie nadawasz. Bierz sobie słówka, czym chata bogata.

   Usuń
  2. Toż wiem. Nigdy się do władz nie nadawałam. I nie aspiruję :D

   Usuń
 6. No ja słyszałam że nie tylko Delta ale Delta Plus nas czeka i Lambda jakąś 😆😆😆
  Zaraz będzie wrzesień zaraz będzie kolejna wersja, a przeziębienia jak były tak będą. Ehhh

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lambada Wiewiórko, lambada :)

   Usuń
  2. Zdecydowana lambada, a potem to samba, cha cha i blues. Blues będzie na samym końcu, o yeah! ;-D

   Usuń
  3. A niech dadzą oni spokój, bo u nas ten posraniec będzie znowu szukał sposobów, a tak maj czerwiec i lipiec przeboleje. I normalność chce od sierpnia a nie znowu jakieś tarcze na jego dupę zakładane. Połowę musi oddać cham, ale ja nie chcę żeby znów coś uzyskiwał debil. Bo nawet jak uzyskal i połowę musi oddać to połowa zostaje mu w kieszeni dupkowi. A te z Korei to cwane są będą doić jak za komuny. On chyba z resztą z takiej komuny przyjechał tu kilka lat temu i cuduje

   Usuń
  4. Tarcza służy nie tyle do ochrony co do przejęcia biznesu, przynajmniej u nas. Natomiast pracodawcom wszędzie, nie tylko u nas, służy do cyckania pracowników. Amen.

   Usuń
  5. Nie poddawać się! Mimo upału, któren wprost obezwładnia.

   Usuń
 7. Bosze, znowu wybory jakieś. Ja się zastanawiam czy już w ogóle nie odpuścić. Bo ileż można wybierać jakieś mniejsze zła? I skąd ma ja ma widzieć, że ono mniejsze?
  Jeśli chodzi o szczęśliwie ukłutych, to może na szczerej polskiej tradycji: czemu innym ma być lepiej niż mi?, tak chcą, by inni też zostali doprowadzeni do punktów ukłuć nawet siłą. W większości ci, z którymi rozmawiałam, mówią: czuję się spokojniejsza/szy. Stresowali się bardzo przed ukłuciem. A potem chorowali. A potem wstali z łoża i skonstatowali, że przeżyli. Euforia ocaleńca ;) A potem, tak jak moja sprzątaczka, zaczęli się martwić o dalsze skutki uboczne ukłucia...
  Sorry Agniecha, bo jakoś mi do głowy zawsze przychodzisz gdy piszę co myślę o kłuciu. Ale jest jak jest.
  W każdym razie strach to zły doradca. Największe życiowe głupoty zrobiłam w strachu. Bolało i żałuję :) Aczkolwiek nikomu nie oddam mojego boskiego prawa do popełniania głupot! Moje ono!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiesz co Aniu, no to jestem tym królikiem doświadczalnym Astry Zeneki. Cóż. Zdarzyło się i się nie-od-zdarzy. Po drugim kłuciu nic mi nie było. Ale za to przed drugim kłuciem przeczytałam ulotkę ( dzięki Tobie ). Nic specjalnego w niej nie było. Może to niewłaściwa ulotka była?

   Usuń
  2. Bo po to jest wolność by korzystać zeń. Jak kto spokojniejszy i z tym szczęśliwy to niech się kłuje, jakie by te czepionki nie były to człek ma wolny wybór. Mła tylko wkurza przymus, wkurzałby ją zresztą i wówczas gdyby po dopuszczeniu czepionek ( nawet w trybie awaryjnym ) ludziom broniono by się czepić. Mła stoi na stanowisku że każden swój rozum ma i kalkulować wg. stanu własnego zdrowia potrafi. Mła jest z natury wobec zapewnień władz nieufna, wszelkich władz - już tak ma i stąd mła nie ufa czemuś czego wielokrotnie nie zweryfikuje. W przypadku czepionek z weryfikacjo cza poczekać, choć to co na razie wychodzi w praniu wskazuje na to że czepionki jako takie są wirusu w zasadzie obojętne. Hym... gdyby nie ta nachalna propaganda i jakieś bzdurne pomruki o obowiązkowych czepieniach w kraju któren nie ma ustawy o NOPach to mła by też miała wylane. Mła osobiście by wolała żeby zapał czepionkowych skierować na tory uzdrowienia naszej żenująco słabej opieki zdrowotnej. Na Wuj loteria kiedy na środki ochrony szpitale poczebujo kasy? Że o dopłatach do leków pacjentów przewlekle chorych ledwie napomknę. To jest bezczelność za którą nogi z doopsk i lać pomysłodawców aż płaskie bedo. Ulotka była właściwa, zgoda którą czepiąc się podpisałaś takoż. Skorzystałaś z możliwości wyboru i szczęśliwie innym tyż dajesz wybór. Jednakże po stronie zaszczepionych jakoweś miazmaty totalitarne się snujo, jak czytam niektórych lewicujących redachtorów to jakby "Trybunę Ludu" znów w rekach miała. Słusznie prawiła moja Rodzicielka że istnieje cóś jak syndrom ZMP, nieważne jaka to idea, bez junackiej czujności niektórzy nie potrafio istnieć. Przeważnie dotyka to niedojrzałych, co nie znaczy że młodych. Są wkarwiający, chyba majo zbyt dużo czasu na sojową latte.

   Usuń
  3. To ok. Skoro ulotkę przeczytałaś taką, taka ma być. Mnie mocno odarło ze złudzeń na temat medycyny plątanie się po szpitalach na praktykach. Co się zobaczyło, się nie odzobaczy :)
   I poległa moja wiara w lekarzy jakby trochę. Z drugiej strony każdy wybór ma konsekwencje. Nie szczepienie się też. Ja wybrałam takie :)
   Czyli na jednym my wózku :) I oby tak zostało.

   Usuń
  4. Owszem, owe miazmaty totalitarne mnie też stawiają do pionu Tabazzo. Rozum swój posiadam. Używam. Nikt mi nie musi mówić, jak mam żyć, ani chorować :)
   I kiedy czytam, że ktoś jest chrystusem narodów, bo się zaszczepił pomimo strachu, bo taka dziejowa jest potrzeba: poświęcenia się dla naszego wspólnego dobra... To mię się lekko medytacyjne koła zacinają...
   Bo ja to "wspólne dobro" znam z autopsji, myślałam, że to już zgniłe białko, a tu masz, chodzi znów.

   Usuń
  5. Redachtor Fijdzinski z redachtorem Rojgoszem by się z Tobą nie zgodzili, łoni wiedzo lepiej co dla Cię dobre. Kiedy wszyscy majo jeść pomidorówkę to Ty nie masz prawa bezczelnie zażerać się jarzynówką! I nie ważne że pomidorówka cóś nie do końca przebadana a Ty masz swój własny żołądek nastawiony na marną jarzynóweczkę bo tylko po niej nie dostajesz durchfallu. Ma być po równo dla dobra społecznego, nawet jak sraki dostaniesz i miejsce szpitalne zajmiesz. Fijdziński z Rojgoszem chytrusem narodów!

   Usuń