poniedziałek, 18 października 2021

Zielony Wałek

 
Mła miała pisać o motylkach i roślinkach ale się wyraźnie nie da. Nie da się bo jak nie kijem go to pałką. Najsampierw była srandemia z całą rzeszą wyznawców ciężko zawierzających w naukę objawioną, teraz  będziemy mieć  kryzys  energetyczny ( do terroryzmu tak się przyzwyczailiśmy że nie robiłby na nas żadnego wrażenia  ). Abstrahując od tego że są konkretne przyczyny dla prawdziwego kryzysu ( totalne zaniedbanie przez państwa energetycznej  infrastruktury poprzez tak szeroki wachlarz działań jak gospodarka socjalistyczna i maksymalizacja zysków kapitałowych ) to mła znów obserwuje ondulowanie mgły, znaczy podobne ruchy mendialne jak na początku srandemii.  Bejrut odcięty, Indie się zmagajo! Media wyjo! Zajebiste podwyżki cen surowców energetycznych na całym świecie, choć   tak po prawdzie nie ma żadnej ( podkreślam żadnej ) realnej przyczyny takiego stanu rzeczy poza polityką. Oczywiście obrywa Putin, który ma za uszami, ale jakoś nie obrywają niemieccy politycy czy totalnie odjechani członkowie Komisji Europejskiej, ambitnie wyznaczający cele Zielonego Ładu, który ma tyle wspólnego z ekologią co ja z uprawianiem biegów przełajowych.

Odejście od energii z paliw kopalnych cacy, mła jest za,  ale jak to zrobić? Pomysł KE jest taki - zadekretować! W świecie  w którym serwerownie zjadajo tej energii tyle co huty.  Mła nie podejrzewa pseudoekologicznego zacietrzewienia, mła podejrzewa jak zawsze grube pieniąchy na horyzoncie i zmasowaną  kampanię mendialną która ma urobić społeczeństwa ( jeżeli jeszcze nie wiecie to Youtube będzie blokował filmy które  będą podważać jedynie słuszną linię, czuję  już  hasełko - "odpowiedzialność za słowo i obrazek" , hym... sorry, w odpowiedzialność za słowo  i obrazek tejże firmy w życiu  nie uwierzę, nie po tym co tam można obejrzeć  ) coby dały zarobić wielkim korporacjom masowo i systemowo korumpującym polityków ( sterowanie przez polityków przy wsparciu mendiów oczekiwaniami społeczeństwa, konkretnie zmniejszanie ich do  wizji michy z ryżem  ). Utwierdza ją w tym niemal wszystko, łącznie z tym jak mendialni przedstawiali osiągnięcia laureatów Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki.  Jak to się skończy?  Źle.  Nie dla nas ale dla programu pod tytułem  Zielony Ład. 

Narzucane ideologie  w naszej kulturze są efemeryczne, nieustannie  się zmieniają, modyfikują je rewolty. Tak to już jest od czasu  Oświecenia. Rozwój i trwanie naszej zachodniej cywilizacji następował zawsze poprzez  otwarcie ( jak każdej  zresztą  ale  niektórym cywilizacjom, , takim jak  indyjska  czy chińska,  zaprogramowano  naturalną barierę ochronną  jaką jest zamknięcie, one je zniosą  ) i to jest przyczyną korozji idei  w kulturze zachodniej. Jak na razie widać  klęskę poprzedniej wielkiej ideologii Zachodu - globalizacji, rozumianej  jako autostrada dla pomnażania  kasy poprzez "dzielenie się gospodarką". Zmodyfikowano  ten szczytny projekt ( wszystkie wielkie  projekty są szczytne i dla dobra ludzkości ) w maszynkę do robienia kasy a kiedy maszynka przestała  przynosić krocie to zajęto się konstruowaniem inszej. Oczywiście globalizacja będzie postępować, to na swój sposób naturalny proces cywilizacyjny ale już się na promowaniu projektu  nie zarobi, nie można bowiem go do końca kontrolować ( Chiny bezczelnie się zamykają, jak zawsze kiedy są ekonomicznie zagrożone i tną koncerny po mackach a Indie  wypracowały sobie  własny system korupcji  nie do ogarnięcia przez ludzi Zachodu ). No to teraz drżyj planeto, będziemy dobrzy dla środowiska!


Żeby nie było smętnie to dziś zdjątka kotów, Jaśnie Panienki zalegajo! W muzyczniku tyż kocio, do mła  przemówiło od razu kiedy usłyszała "Mama, just killed a mouse".

25 komentarzy:

 1. Lubię czytać Twój blog,bo potrafisz uderzyć w sedno, opisując obecną sytuację gospodarczą, u mnie na odwrót, mój blog to ucieczka od problemów tego świata, pozdrawiam Ania

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mła pisze na tematy które wcale a wcale nie są miłe bo mła uważa że jak nie będzie o nich pisać to niedługo może nie być gdzie uciekać. Wszak ogrody to gwałt na naturze ( co jest prawdą ale taką na pół ) a zwierzęta domowe to gwałt ze szczególnym okrucieństwem ( co też jest prawdą i też taką nieabsolutną ).

   Usuń
 2. Feluś mnie użarł!!! Wpatrywałam się uparcie w muzycznej, nie zareagowałam na królewicza i mnie użarł!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Mama, zjadłam ją bez glowy.... :))))))
  Cudna rapsodia, szkoda, ze moj angielski jest slabiutki, bo tylko troszku zrozumialam:(
  Politycznie jestes dla mnie przewodnikiem po niezrozumialym swiecie, dziekuje ♡

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mła angliczański tyż nie lepszy ale jakoś o dziwo mła wyłapała co trzeba ( np. to o podglądaniu w łazience i całkowitej przynależności do kota ). Mła myśli że to nie z powodu znajomości języka Brytoli tylko z powodu znajomości kociego charakteru. Mła jest dobrze wyszkolonym personelem! ;-D

   Usuń
 4. Zielony walek trwa juz dlugo, w zasadzie odkad powstsla UE, otwieranie oczu długo trwało, troche pojechali za bardzo w te zielone.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zielony Wałek do UE przyjechał gotowy. Skrojony do wałkowania. UE swoje pomysły co zielonego miała, niektóre wcale nie głupie, jednakże już przy emisjach CO2 zaczęło cóś się nie zgadzać. To szło powolutku, jedna rzecz za drugą a teraz polecieli. Mła się Zielony Ład od samego początku wydawał zbiorem pobożnych życzeń a teraz jawi jej się jako groźne narzędzie wcale nie służące ochronie natury. Bo klimatu nie sposób chronić i uczynić niezmiennym, on zawsze był zmienny bo taka jest natura planety na której żyjemy. Mła wychodzi na to że będziemy chronić naturę przed nią samą. :-/

   Usuń
 5. Jakaż piękna pieśń. Jakże prawdziwa.I te kamienne spojrzenia... Strach się bać.
  Biurokracja chroniąca naturę. To jak paragraf 22.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawda, jak paragraf. Głupie to strasznie.
   Co do kociej pieśni, to też prawdziwa i to bardziej niż myślisz. Przylecieli obaj, Gacek i Felek (Jacuś zlekceważył), nastawiali uszka,zaglądali pod rękę i głęboko w oczy, Gacuś parę razy miauknął, nerwa wyraźnego mieli, i w końcu Feluś mnie użarł... Nie wiem o co dokładnie chodziło.... Pieśni ostatecznie wysłuchałam w zamkniętej łazience, przy dobijaniu się Gacka.

   Usuń
  2. To jest paragraf 22. Dane o pogodzie sprzed epoki przemysłowej pozyskiwane np. z lodowców Arktyki dają nam jakiś wgląd ale nie jest on dokładny. Jedyne co można na ich podstawie powiedzieć to że klimat jest zmienny od zawsze. Reszta to matematyczne modelowanie. Jest taki bardzo znany profesur, nazywa się Neil Ferguson ( nie mylić z Niallem Fergusonem, autorem całkiem niezłej knigi "Cywilizacja. Zachód i reszta świata" ) który namiętnie modeluje epidemie. Co wymodeluje to zonk, jest zupełnie inaczej. Hym... zgadnijcie kto modelował przebieg epidemii w UK? Trupy na ulicach i te klimaty, no to zalockdownowali. Taa... nawet nie zbliżyli się do granic modelu ci którzy niczego nie zamknęli, tyle o profesurach i modelowaniu. A polityki to potrzebujo tylko podkładki coby robić wałki razem z pieniężnymi.
   Co do pieśni to mła się cieszy że Wam i Waszym kotom tyle wrażeń zapewniła. Sądząc po zachowaniu Gacka I Felusia to ja bym utworu Pi nie puszczała do odsłuchu. Rezekowne. ;-D

   Usuń
 6. Dziewczyny wymiatają. A jakie ładne misie mają za pleckami do ugniatania. Też mam dużo misiów na półkach.

  OdpowiedzUsuń
 7. A Mrciuciu wynoszony? Bo czarne kotki tak lubią. I należy im się.
  Ja dostałam na pocieszenie od Drugiej Połowy książeczkę do poczytania. Ech. Pomykam do WC i kuchni a tak to puszkę daje szlachcie o świcie. I nie szarżuje. Bo jak już kolano zaczyna boleć to znaczy, że starczy łażenia. Yhhh

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mruciu rabladorzy na całego, mła nie może na ręce wziąć bo Mruciu się wyrywa bo tam sprawy międzynarodowe kole szopek się dziejące go wzywają. Mruciu jest nynowany i miendolony dopiero wieczorkiem kiedy raczy ściągnąć do chałupy i zalicza wyrko ( łup, bo Mruciu się nie układa, Mruciu pada na wyrko ). Misie są Szpagetki, ona się na nich i koło nich lubi układać, inne koty majo nie podchodzić. Burczysław ( tylko ten bywa udeptywany ) i Duszek to starsze misie, od Cio Mary Szpagetka dostała jakiś czas temu misia o imieniu Pesiek. Dobrze że książeczka jest Kocurrku, trza być teraz mocno stacjonarną, nie ma zmiłuj. Takie gugu jak u Ciebie wymaga niestety nieobciążania kończyny. Dupanda!

   Usuń
 8. Każdy średnio rozgarnięty wie, że elektryka w samochodach to żadna ekologia, a przekręt stulecia, a wrocławskie MPK właśnie odtrąbiło zamiar zakupu autobusów na baterie... Kafka ciągnie się obecnie w ogonach absurdu i w życiu by obecnej rzeczywistości nie dogonił.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Samochody lekstryczne to nie wałek, to je walec! Kafkę i "drogiego Dżordża" to by może nie zatchło, ale zdziwko by było. Rekordy so bite durnoty. A tak wogle to mła wnerwia to podszywanie się pod ekologie mistrzów przekrętu, nie napiszę gdzie mam ochotę wsadzić im marchewki giganty, jak najbardziej ekologiczne bo to niepolitycznie. U nas dziś ciepło, Szpagetka ogrodowała, chłopaki się lały, Sztaflik pilnowała granic a Okularia obserwowała z płota czy w fabryce się jaki nowy kocur nie pojawił. Mła latała ze szpadelkiem.

   Usuń
 9. Kociary kociary !
  Jest promocja na karmę bezzbozowa w zooplusie z kodem BEZ-ZBOZ dajo -10% i darmowa dostawa niezależnie od wysokości zamówienia więc nie trzeba aż 99 zł w koszyk wrzucać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do 25 paDziernika to jest. Ja sobie ostatniego dnia jeszcze im coś zamowie i zapłacę w ciągu tygodnia. Bo zima idzie a one jedzą jak glupie

   Usuń
  2. Dzięki kocurek za namiary. :-)

   Usuń
  3. Smilla polecam. Moje niedźwiadki uwielbiają. Byle bez wołowiny rozumi się.

   Usuń
  4. Mła skarkuluje, teraz musi mocno karkulować z powodu stoliczka cudownego. ;-)

   Usuń
  5. Ja zapas na zimę postanowiłam zrobić bo nie wiem jaka promocja jeszcze się trafi, a chrupy przydatna rzecz przy żarłocznej Cesarskiej krwi Yuuumi Poop

   Usuń
  6. Bo imię Yumi ( yum yum )jest zobowiązujące.;-)

   Usuń
  7. A właśnie w serii Kot który też jest Yum Yum !!!

   Usuń