piątek, 14 stycznia 2022

Info - Info - tam tamy nadajo

Dziś  będzie  wpis informacyjny  bo mła  chce mieć  to guano z głowy przed weekendem. Mła się zastanawia o co kaman z Kazachstanem. Rosjanie tak jak szybko weszli tak szybko wychodzo a Zachód popiera obecnego prezydenta, który te rosyjskie wojska wezwał. Czy nie odnosicie wrażenia że jest tu jakieś dogadanie? Rosjanie  ćwiczo przy ukraińskiej  granicy ale z dymisji Stolenberga  na żądania  Ławrowa nici. Wujek Wowa budował armię ale siły wysłane do Kazachów to były takie jakby z lekka na wyrost, więcej   było  prezentacji sprzętu  niż  realnie było  potrzebne. Wujek  Wowa  tylko się  co najwyżej po całej zabawie  utwierdził w tym że chorągiewka zwana Erdoganem czeka aż się o jako pierdołę Ruskie pokłóco z Kitajcami żeby  zacząć pieprzyć o tureckiej rodzinie. Amerykanie zachowali się w całej sprawie tak dziwnie że  właściwie zatyka - zero słodkopierdzenia  o demokracji. Za to  cinżka  histeria  u Wujka Wowy, taka  że rakiety na Kubie i w Wenezueli. Wszystko to zdziwne i mła jak przy srandemii ma wrażenie że tam jest nie tylko drugie dno ale jeszcze parę pięter pod nim. Mła czuje  że jest  to bardzo ważne  ale ni cholery nie wie dlaczego. Srandemia  jak Edna przypuszczała na wypaleniu, the Bill zarządził że covid to teraz będzie grypa, co wcale nie oznacza że czepionki majo się marnować gdyż zdaniem Billa na grypę dobrze się czepić. Najlepiej to czepionko na covid. The Bill nie mógł zrobić inaczej, było wiadomo było jaki będzie ostateczny  wyrok Sądu Najwyższego w Stanach, nie mógł być inszy ( tylko medycy opłacani  przez rząd federalny będo musieli się szczepić o  ile dostaną nakaz, co oznacza że szpitale stanowe będo miały więcej wykwalifikowanego personelu ), wszyscy to wiedzieli, samo skierowanie przez stan Ohio sprawy  już było przerżnięciem bo w olbrzymiej  większości  wyroki w sprawach o przymus  szczepień  były dla rządu niekorzystne.

W Kanadzie rząd  federalny jakoś  nie popiera namiętnie szalejących proczepionkowo gubernatorów i odpuścił kierowcom ciężarówek którzy w ramach protestów zaproponowali poprzez związki zawodowe że  rząd sobie będzie sam mógł  towary rozwozić. Nasze się miotajo i już same nie bardzo wiedzo co robić bo wszyscy, począwszy od doradczych mendycznych po odzyskujących pamięć funkcjonariuszy SOPu dawniej BORu, majo zarzund tam  gdzie słońce nie dochodzi. Mendycznych to walić ale  tacy co w służbach pracujo  albo pracowali dobrze wiedzo co w trawie piszczy. Nie że teraz i zaraz ale za niedługo. Mła nie będzie tęsknić, lud raczej tyż nie choć nadal nie kuma że za rujnacjo stoi  mechanizm  pińcetowo - czynastkowy. Polski  Ład w ciągu pierwszych dwóch tygodni trwania okazał się  Polskim Bordello, mła to nie dziwi, dziwiłoby ją gdyby było inaczej,  wszak trudno wymagać od  ludzi, w  których CV jako  pierwsze stanowisko pracy stoi wiceminister finansów zeby ogarniali cóś tak złożonego jak reforma podatkowa. Nasz płemieł opowiada takie  pierdoły że  Świnek Pepa z UK wypada. Płemieł teraz będzie likwidował VAT w Europie zaczynając od  Polski, jak Unia zawoła że jejciu, jejciu,  to wszyscy musimy ten VAT razem znieść i to szybko nie pójdzie, to płemieł powie narodu że łon chciał dobrze ale wraża EU nie dała. Jest to plan tak szczwany że sam bez lisa kradnie kury z kurnika. Na nieszczęście płemieła jest też przejrzysty jak kryształ, niepisowski rzecz jasna. 

Cowidzianki - dane rzundowe przytoczył  Didier Raoult ( ten sam od tej cinżkiej awantury z leczeniem zarazy chloro  i tak dalej ) - "We Francji 25% przypadków Covid-19 miało miejsce w ciągu ostatniego miesiąca. W tym samym czasie podano 15 milionów zastrzyków szczepionek."  Mła nie załapała najsampierw o co kaman, potem do niej doszło. "Spójrz na Australię: przez długi czas prawie nie mieli zachorowań, zamykali swoich obywateli na 200 dni. Następnie przeprowadzili masową kampanię szczepień. A w ostatnim miesiącu mieli 800 000 przypadków. Innymi słowy, 80% przypadków, które mieli, mieli w ciągu 28 dni." To już mła lepiej pojęła."Teraz wiemy, że szczepienia nie kontrolują epidemii. Pytanie brzmi: jak to jest, że w najbardziej zaszczepionym kraju mamy najwięcej przypadków?". Wyszło szydło z worka - zajadły antyczepionkowiec! Potem było jeszcze ciekawiej "Istnieje taka sama częstość występowania zarówno wśród niezaszczepionych, jak i zaszczepionych" i "Dostrzeżenie korzyści ze szczepienia będzie skomplikowane" po czym ujadził gad na całego  - "Niedawno dyrektor Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Leków i Produktów Zdrowotnych ( ANSM ) powiedział o tym szczepieniu przeciwko Covid-19 z grubsza: liczba skutków ubocznych rośnie, podczas gdy korzyści nie ma wcale.".

Dla  spiskologów - KE  będzie pracować  nad  tożsamościo cyfrowo, sprawa najważniejsza  podczas kryzysu energetycznego i finansowego oraz kryzysów tak bezpośrednio powiązanych z rzundzącymi że po oczach neonem bijo -  pandemii oraz kryzysu klimatycznego, he, he, he. Komisja wzywa ( zdawa się że od czerwca  2021 ) państwa członkowskie do ustanowienia wspólnego zestawu narzędzi do września 2022 roku oraz do niezwłocznego rozpoczęcia niezbędnych prac przygotowawczych. Margrethe Vestager, wiceprzewodnicząca komisji do spraw cyfryzacji - "Europejska tożsamość cyfrowa pozwoli nam wykonywać te same czynności w każdym państwie członkowskim, bez dodatkowych kosztów i przeszkód. Może to być wynajem mieszkania lub otwarcie rachunku bankowego. Europejskie portfele tożsamości cyfrowej zaoferują nową możliwość przechowywania i wykorzystywania danych dotyczących wszelkiego rodzaju usług, od odprawy na lotnisku po wynajem samochodu. Nasze europejskie przedsiębiorstwa, duże i małe, również skorzystają z tej tożsamości cyfrowej i będą mogły oferować szeroki zakres nowych usług, ponieważ wniosek oferuje rozwiązanie dla bezpiecznych i zaufanych usług identyfikacji.  Na mocy nowego rozporządzenia państwa członkowskie zaoferują obywatelom i przedsiębiorstwom cyfrowe portfele, w których będą mogli łączyć swoją krajową tożsamość cyfrową z dowodem uwierzytelniającym inne dane osobowe (np.prawo jazdy, dyplomy, rachunek  bankowy ).

Europejskie portfele europejskiej tożsamości cyfrowej mogą być powszechnie wykorzystywane jako sposób identyfikacji użytkowników lub uwierzytelnienia określonych danych osobowych, w celu zapewnienia dostępu do publicznych i prywatnych usług cyfrowych w całej Unii." Oczywiście mamy wybór, taa... jak taki jak przy czepionkach to  mła podziękuje za dobrutkę. Tym bardziej że następnym  krokiem KE będzie opracowanie waluty lekstronicznej  banku centralnego CBDC (  na wzór Chin, he, he, he ). To nie jest  nic tajnego, ukrytego. Wprost przeciwnie - wisi sobie na stronach  KE jako sama dobroć bo przeca  nikt tu nie napisze o ciemnej stronie cyfryzacji. Dobra, politycznych  mamy z głowy, na weekend będzie wpis domowy ze zdjęciami, może mła się nawet uda sfocić najpiękniejsze stado świata o ile światło pozwoli bo pogoda z tych dupiastych i światełka cóś mało. Dzisiejszy wpis  nadal ozdabiajo upierzone panie.W muzyczniku mam dla Was cóś niesamowitego co pozwoli Wam zrozumieć dlaczego to muzyka barkowa stworzyła taki fenomen jak primadonny czy  kastraci. Absolutne karate muzyczne,  wykonanie  mistrzowskie bo Cecilia Bartoli śpiewa genialnie partie pisane dla primadonn jak i kastratów. .

34 komentarze:

 1. Ni,mom casu, w chalupie armagiedon, szlifowanie sufitu wczoraj, dziasiaj scian, cala chalupa we mgle, co wcale romantyczne i urocze niej jest. Chlop wyjedzie to bede sprzatać do wielkanocy.

  Wróżbity różne wrozo wojenke w malym kraju, wiec kto wie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wojna to już jest tylko ludzie takie jakieś niezorientowane przez to że jest to wojna wszystkich ze wszystkimi i na paru frontach. U Cię to cóś jak skutki wojny domowej, biały pył i mgły. U mła wojny kotowe znaczy śniadanie ma być zapodane 4:45. Tyż mało romantycznie.

   Usuń
 2. Cecilla jest mi boską osłodą. Wraz w powiewem strusiego pierza przenosi człeka w inny wymiar i czasy jakby piękniejsze.
  Chaos Pani kochana. Chaos i mącenie wody i to nie jednym kijem. Ciekawam, co się z niego wyłoni. Wobec tego bezhołowia globalnego możemy się spodziewać wyłonienia jakiego "zbawcy" świata. I znowu pewnie stadko baranów za nim dziarsko ruszy, ale to zapewne jakaś tam przyszłość. Nasze oczywizda mają jak zwykle poślizg w stosunku do reszty świata i dalej 1846 pchajo wszystkimi członkami, bo same kolana nie starczajo. Muszą kilka spraw w sądzie przerżnąć żeby się uspokoili. W internetach już smród poszedł, że obowiązek szczypania chco dla wszystkich ino nie dla się. To chyba nawet do betonu trafi.
  Zdziwnie i zdziwniej się robi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Narracja pada na ryj, niektórzy to się już nawet z czepionkarstwa jako bezsensu wycofujo, niektórzy sobie na to pozwolić nie mogo bo wybory za pasem ale to jest karmienie się złudnymi nadziejami bo dziś nikt nie jest samotno wyspo, nawet Australia. Mła tyż sądzi że sąd być musi, znaczy na pierwszy ogień decydenci ale zaraz potem te osoby które do szczepień przymuszały pośrednio. Obowiązku nie było, rozkazów nikt nie podpisał, każdy odpowiada za siebie. Chętnych na stanowiska to zawsze pełno więc się będzie działo. To że łone pchajo to nic nie znaczy, jak się wózek stoczy to po tych głupich łbach przejedzie. Od kiedy Hoce i Piechy głosowały przeciwko obowiązkowi czepienia parlamentarzystów ten projekt nie ma już szans. Poza tym po Polskim Bordello to już mało kogo wzruszajo ichnie cudowne pomysły, Matołżesz załatwił kaczystów na cacy. Zaraz pewnie zacznie opowiadać jak to był tajno bronio Tuska. Ku lepszemu Pieso, ku lepszemu.

   Usuń
  2. Ku innemu Taba, ku innemu. Lepsze nie będzie. Raczej inny bat na ludzi kręcą. Przywalą wojennie albo klimatycznie. Się zobaczy.

   Usuń
 3. Jak mowil Franek Golas czyli Grzegorz Brzeczyszczykiewicz : Bordello Bum Bum !! :))) I niech to burdello pierdyknie w koncu , chyba musi, bo cos dziwny zwrot koncepcji wszedzie i nagle z tysiecy " zakazonych" przeradzamy sie w " eeee zwykla grype"... Musza to tylko jeszcze oglosic w dzieniku wieczorym, zeby cale stado zastraszonych wreszcie odetchlo i wylazlo spod lozka:)) Chyba sie zorientowali, ze mimo gorliwych prob Austrii, Niemcow i Wlochow reszta kolchozu nie kwapi sie do nasladowania metod z lat 30-tych ubieglego wieku, trocha ciezko te obozy stawiac na kazdym kroku, bo zaludnienie jakby wieksze i opor tyz , wagonow moze tyz zabraknac, bo koleje nierentowne wszedzie, wiec trza te ludzie inaczej spacyfikowac. O, taka europejska tozsamosc - to dopiero nobilitacja, bo do tej pory byla moze tylko europejska tylko na papirze - a kak bedzie cyfrowa- to kazdy zarzund i urzednik zarzunda wystarczy ze nacisnie guzik i sobie delikwenta rzuci na ekran, i albo go skasuje cyfrowo, albo nie. A pod takiego cyfrowego to juz wszystko mozna podpiac - kazdy wydmuch CO2 z dooopy zmierzyc, ilosc zakupionego i przezutego miesa obadac, o ilosci zuzytego pradu pouczyc , bo autka tylko na prund beda , a prund to towar luksusowy... Ach ludziska juz powinny rece zacierac na to cyfryzacje - wszystko za nich pomysla, zmierza, odwaza i przydziela - nie trza sie bedzie samemu meczyc ...😂

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kitty, pozwol, ze sie do Ciebie przytule, bo mi z Toba do twarzy:))
   Najwyrazniej widac, ze nie wyszlo im z tym covidem, acha u nas juz od bodajze poniedzialku lub wtorku to sie nazywa flurona:))))))))))) Wspanialy twierdzi ze kolejny wariant po Omicronie bedzie nosil nazwe Anotherscam i chyba ma racje.
   Ale skoro nie wychodzi z covidem i muszo przyznac, ze czepionki to dzialajo bardziej na szkode niz pozytywnie. Del Bigtree pokazywal wczoraj wykresy gdzie pozytywne efekty czepionek so okreslane w liczbach ujemnych:)))))))))))
   No to tera sie wezmo za klimat i tak jak piszesz wprowadzo reglamentacje pierdow. Jak o tym mysle to sie obawiam, ze moj tesc wypierdzi miesiaczny przydzial w ciagu pierwszych trzech dni a potem korek w dupe:)))))))
   Jest juz teraz a bedzie jeszcze bardziej wesolo. No coz nigdy nie podejrzewalam, ze bede sie cieszyc ze starosci a teraz widze w niej same pozytywy.

   Usuń
  2. Bedzie trza zalozyc osobne rurki odprowadzajace, bo wam caky deputat zuzyje :)) Albo zabrac mu cala fasole z cebula :)😁

   Usuń
  3. Kochana to nie ma nic wspolnego z dziadkowa dieta, on jest po prostu w tym wieku, ze "co sie ruszy to sie proszy" jak mowila moja babcia Kasia:)))
   Gorzej bedzie jak zacznie strzelac tymi korkami i go zamkna za nielegalne posiadanie broni:)))

   Usuń
  4. He, he, he, Gołas to był Wiesiu, Franek był Dolas. W mainstream poszły takie zdziwki jak porównanie pandemii i tych prób wprowadzenia sanitaryzmu do działań faszystów czy komunistów z okresu "wykuwania systemu". Zdawa się że duże wrażenie zrobiło zapodanie jak w sumie z kulturalnego i cywilizowanego narodu środkowej Europy w ciągu paru lat wyhodowano ludzi akceptujących wojnę z wszystkimi jej konsekwencjami jako sposób na układanie stosunków międzynarodowych a tworzenie gett i wywożenie ludzi w nieznanym celu w znanym kierunku jako społeczną rzeczywistość. Czepionki nie działajo, smród po sanitaryzmie został. Sanitaryści bardzo tych porównań chcieli uniknąć ale one wylazły. Mła nie jest hurra optymistką, taką będzie jak się wreszcie dobiorą koncernom mendialnym do dupy.najpierw im a zaraz potem farmacji. U Was zdawa się Świnek Pepa na wylocie, pretekst to cudowny znaleźli. Mła się wydawa jednak że wylot Świnka Pepa ma przykryć wiele spraw na raz, rozłam wśród torysów, który się od dawna szykował a zwycięstwo Świnka w wyborach tylko go na chwilkę słabym klejem ciapnięte powstrzymało, smród książęcy bo w procesie hamerykańskim wypłyno takie rzeczy że te wszystkie Sussexgate to przy tym prycho, gospodarkę rąbniętą prze z brexit i srandemię zarazem.

   Usuń
  5. Zdzichu, nie dręczcie Tatka korkami bo to niebezpieczne. Dla Tatka jak dla Tatka, dla Was! Tako masze Was przypadkiem postrzelić i go zamkno w DPSie za przemoc domowo. No , chociaż to Stany, Tako może zawięźniować. I będziecie mieli w rodzinie kryminalistę!;-D

   Usuń
  6. He he he zrobilam z Franka Golasa :)😁 Z optymizmem sie zgsdzam i z wrozka Marysia ( tomkolezanka po fachu Edny ) - Marysia juz od kilku lat przepowiada upadek firm farmaceutycznych... Hmmm , bardzom byla sceptyk-pesymik ale widzac co sie dzieje, i jakie bagno zaczyna wyplywac .. nadzieja wstepuje w me serducho. Mendy medialne i mendy z zarzundow farmacji to te same mendy - te zarzundy pokupowaly te mendialne juz dawno dawno temu , coby bzdur nie gadaly z pudelek, bo zarzundy musza leczyc ludziow prawidlowo, tyla coby sie oplacalo te zarzundy utrzymywac. No ktos musi. Hehehe nie zajarzyla ja wpierw kto zacz Swinek Pepa - trafione i zatopione!!! 👍😁😁😁 Wylot bedzie odlotowy , jak juz i qurewne musial przepraszac, to nie ma oink oink . Chyba kombinuja tera wsrod zagrody, kto Swiniaka zastapi , jam mysla , ze tera to bedzie jakas zielona wiechcia, bo tera to juz nie bedziem ratowac NHSa , tego trza dorznac i pod lod wepchnac , tera bedziem ratowac klimat : cala naprzod w prund !!! Wszystko na prund i na dotyk, na zdalne polaczenia , wszystko z wszystkim ma sie konektowac , wiec juz ja widza te konekcje..

   Usuń
  7. Umarnelam!! Strzelajacy z korka Tatek mnie ustrzelil , leze i rycze 👏👏👏😁😁😁

   Usuń
  8. Nie śmiejcie się z Tatka, jak się nam uda dożyć do jego wieku to będziemy posikiwać wyczynowo, wykonywać jeziora łabędzie. Znaczy my jezioro a wszystkie inne dookoła - Ła, będzie sprzątanie, babci znów wody odeszły!;-D

   Usuń
  9. Ja sie z Tatka nie smieje, znaczy na tyle na ile moge staram sie byc powazna. Ale on sam jak przychodzi do nas to od czasu do czasu wstaje i robi runde dookola pokoju mowiac "nie moge siedziec za dlugo bo po dlugim siedzeniu robie sie muzykalny":))) I wtedy wszyscy sie smiejemy.

   Usuń
 4. Dziękuję pięknie, za porcje wieści z kraju i ze świata, a najbardziej za Cecilię - cóż za przewspaniała Osobowość!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cecylia śpiewa bosko! :-D Właściwe imię dla właściwej osoby, św. Cecylia patronka muzyki he, he, he.

   Usuń
 5. Jedno dobre info: leśne dziadki z Rady Medycznej poszły się bujać,pokazali focha,bo większość Polaków miała ich zalecenia głęboko.. a może to ucieczka przed odpowiedzialnością?
  Ruskie mirotworcy lubią prężyć muskuły przed zachodem,tym bardziej,że Kazachstan to poradziecki obszar,umocnili klanowy system Tokajewa i cześć pieśni.Teraz się zajmą Ukrainą.
  Wywiad USA twierdzi,że ruscy szykują prowokację "gliwicką", ich agenci mają dokonać ataku na Rosjan okupujących Donbas.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mła stawia na wycofanie się na z góry zaplanowane pozycje, trza jakieś resztki autorytetu ratować. Myślę że sprawa Kazachstanu jest bardziej skomplikowana, Rosjanie od tego 17 grudnia co im się zaczęły sny o potędze roić nie reagowali tak histerycznie jak po tym Kazachstanie. Terminy zaczęli wyznaczać i wogle a to NATO się z trosko pochyla i wyraża głębokie zaniepokojenie. Co dziwne, Niemce się nie wtrącajo a Niemce to przyczółek Putinolandu w Europie. To nie o Ukrainę tu chodzi, brak zainteresowania Kazachstanem wyraziły dosadnie zarówno Stany jak i Chiny, skąd więc taka histeria u Rosjan?

   Usuń
 6. Melduje, że żyje. Niedobry Sherlock z glutem złym zielonożółtym dostał leki. Na szczescie w tabletkach bo już drzalam że będę za nim z igłą biegać. Nie podoba mi się ten jego glut wykichiwany długości 15cm ale czekam na efekt. Dopiero dostał pierwsza tabletkę, a ma być x2 przez 10 dni. Ehhhhhh

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wazne Kocurku ze Ty zyjesz, bo kto by za glutami latal. Trzymaj sie zdrowo i uwazaj na siebie, ktos musi byc w pionie.

   Usuń
  2. Co Ty Kocurrek sobie myślałaś, że sama będziesz sobie katarkować?! Do miziania a nie w wyrze zalegać!;-) Wyglutowujcie się na zdrowie, dobrze że z Was wyłazi. Zdrówka!

   Usuń
 7. Sherlock wysiaduje opakowanie 20 jajek. I nie wolno ruszać bo wrzask. Hmmm

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mła wychodzi na to ze Sherlock jest poszeptuch. Nie chce być chyrlokiem i dlatego chorobę w jajka spędza. Lepiej ich nie jedzcie inaczej niż w naleśnikach. Naleśnik odczynia urok. ;-D

   Usuń
  2. Poszeptuch...🤣🤣🤣🤣

   Usuń
 8. Oglądam The Fall. Nie mogłam znaleźć tych innych krymi.
  Nie oglądajcie Paranoid - nudy, Dziewczyna z Oslo - jakoś nie mogłam przebrnąć, a wszelakie Harlany Cobeny omijajcie - głupie aż boli

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten nowy mi sie nie podobal, ale onne tak.

   Usuń
  2. Ten nie zostawiaj mnie czy coś takiego wydał mi się przekombinowany. Tak jak ten co kobita z inną się dokumentami zamieniła też jakoś tak... Jeszczw niewinnego mam na liście ale najpierw zobaczę cały the Fall.
   Kasztanowy ludzik fajny

   Usuń
  3. Znam😃 Dużo oglądam,więc już coraz trudniej wyszukać.

   Usuń
  4. Mła ostatnio zasnęła na krymi co miał być wciągający. Ech...

   Usuń
  5. Mła widziała i podobało jej się.

   Usuń
 9. Cecylia ma warsztat! Chociaż uważam, że nie ma tej potęgi i głębi głosu co np. Callas.
  Zagłębię się chyba w wyciąganie warzyw z rosołu. To takie niecyfrowe zajęcie...Podejrzewam, po zapachu, że nieziemsko smaczny będzie ten rosół, tym bardziej, że gotowany na połówce sąsiedzkiej kaczki ( sąsiad urządził kaczkobicie, bo zauważył że nie stać go na ziarno - podrożało czegoś ) oraz sąsiedzkim młodym kogucie ( hormony w młodych kogutach zagrały i inny sąsiad stwierdził, że on sam ustali hierarchię w stadzie drobiu ).
  Pi ustala hierarchię na terenie. Nie wiem, czy wygrała, ale ma podrapany nos, plamę z krwi na klacie, kłęby białego futra poniewierają się po stajni, a pieśni bojowe niosą się nadal po obejściu. Czarna kocica z białą kreską najwyraźniej nadal próbuje rozszerzyć terytorium.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cóś za cóś, Maria miała olbrzymi głos a barwę cóś nie tego. zawsze jest cóś nie tego. ;-) U nas z niecyfrowych to mła zaraz będzie smażyła omlety do szpinaku. Małgoś dziś sobie zażyczyła szpinak w liściorach na masełku z czosnkiem w omletach zapiekany. Mła dziś znaczy robi za kucharkę francowatą. Na pierwsze mamy chamsko zupę pomidorową z ryżem ( tyż na maśle i gotowaną z ryżem w środku, dlatego chamską ). Malutko, ledwie po miseczce. Najważniejsze jest dla Małgoś co po obiadku - cholerny murzynek wyłudzony od Ciotki Elki. A ja tu z Małgosinym cukrem walczę jak ten don Quijote!

   Usuń