niedziela, 23 stycznia 2022

Wieści ze świata - mła paczy i słucha żebyście Wy nie musieli.

Cytacik - " Gorsze od samej epidemii okazały się dla mieszkańców getta zarządzenia przeciwepidemiczne narzucane przez okupanta. Nie przynosiły one żadnych pozytywnych rezultatów, doprowadzały wręcz do rozprzestrzeniania się choroby. Szczególnie niebezpieczne były paradoksalnie wymuszane odgórnie dezynfekcje, podczas których używano siarki, która nie zabijała wszy. Podczas takich akcji wyrzucano ludzi z mieszkania i dokonywano rabunku, po czym niszczono nie tylko cały dobytek rodzin, ale także zabierano im dach nad głową. Inną zmorą Żydów były obowiązkowe, zbiorowe kąpiele odbywające się w pięciu kąpieliskach getta. W ich trakcie dochodziło także do perfidnego rabunku prywatnego dobytku.(...) Bardzo często, zarówno w przypadku dezynfekcji, jak i przymusowych kąpieli dochodziło do wymuszania pieniędzy od bogatych za zwolnienie ich mieszkań od tego typu "działań sanitarnych" albo do wręczania pracownikom kolumn dezynfekujących lub zakładów kąpielowych łapówek, byle tylko wydali odpowiednie zaświadczenia. Zazwyczaj kończyło się na tym, że ci, co mieli się kąpać, niestety nie robili tego, a insekty roznoszące chorobę dalej panoszyły się na każdym kroku." Tego typu  porównań cóś cinżko uniknąć, nie są popularne i mile widziane w państwach, których obywatele z racji historii swojego kraju  mogą być  śmiało posądzani o totalitarne ciągoty. Wyhodowanie "dobrego Niemca", który ruszył nieść płomień cywilizacji zajęło niecałe sześć lat. Obecnie w Niemczech jak i Austrii trwa masowe pranie mózgów i choć  idzie ono w niektórych rejonach opornie  to jednakże pranie trwa. Co śmieszniejsze bardziej niemieccy czyli podatni na pranie niż rodowici Niemcy są imigranci starszej daty. Cóż, znana to sprawa, neofici wierzo najmocniej.

 W Austrii, Francji, Grecji zarzundy muszo mieć bardzo  dużo za uszami bo jednak decydują się na  "obowiązek" szczepień. Cholera wie  czy to wejdzie i z jakimi skutkami ale mła  przypuszcza że w tle są bardzo niefajne sprawy, które nie mogo ujrzeć światła. Mła ma nadzieję na jedno - że  proporcjonalnie do nacisków obecnie wywieranych na ludzi,  łamiących prawo spotka kara.  Oby nie taka jaką wymierza ulica, mła się wydawa że ta granica za którą "już nikt nie rządzi"  jest bardzo bliska, kiedy cierpliwość  społeczna się wyczerpie to nie będzie co zbierać bo w ludziach się gotuje i to tak  że nawet hojnie opłacane sondażownie nie są w stanie przykryć  rozczarowania  ludzi postawą władz podczas pandemii. Żadnych obróżek  jak dla exprezydenta Francji, normalne pierdlowanie się należy. Kocnernowi zdawa się przestraszyli się działań politycznych  bo hamujo ich jak  mogo - zarówno  the Bill jak i ostatnio pan od  Pfizera, ale polityczne oślepły - oni nie majo zaplecza jak pieniężni,  skompromitujo się i wylatujo a coraz wincyj głosów jest za tym żeby za pewne decyzje po prostu zapłacili sami. Mła myśli tak sobie że  po radzie mendycznej zaraz będzie  ucieczka szczurów z mynisterstwa. ...To mła pisała w piątek a tu boom i wieczorno poro dowiedziała się że z mynisterstwa odszedł był pan wicemynister odpowiedzialny za onkologię. Taa... Edna odnotowuje  rekordy jeśli chodzi o sprawdzalność wróżb, jeszcze nie zdążyła opublikować a tu spodziewana niespodziewanka. Ludek nasz prosty łączy odejście rady  mend ycznej ze  zniknięciem tele - porady, bardziej znanej  jako  tele - zagłada,  dla grupy 60+, którą co rozsądniejsi medyczni  uznają za przyczynę 80% zgonów na covid - 19. Ciekawe kiedy jednak zarzundowe   dojdo do bezcelowości szczepienia ludzi 60+, których system immunologiczny jest "sprawny inaczej". 

Teraz mła napisze co sądzi o sprawie  ukraińsko - rosyjskiej.  Mła dojrzała wzór po wczorajszej rozmowie z Tatusiem.  Pojawiajo się nowe badania na temat czepień i choć tak jak w przypadku pierwszych doniesień na temat powikłań poczepiennych dających  kopa w serce usiłuje się wszelkimi sposobami opóźnić recenzje, publikacje i dyskusje to i tak to wylezie. Kto mieczem wojuje od miecza ginie, internet jest bronio obosieczną. Faza wyparcia się u ludziów kończy. W związku z tym kluczowo sprawo jest niedopuszczenie do zbyt wczesnego wylewu info, czy nie daj boszsz... jakichś dyskusji i istnieje pilna poczeba zajęcia myśli ludzi inszym tematem, najlepszym jest bezpieczeństwo bo tylko ono może konkurować ze zdrówkiem własnym i obawą o nie. Mła łączy kropki i jest dla niej jasne że tzw. kryzys ukraiński a zaraz potem najprawdopodobniej kryzys tajwański będzie miał za zadanie przykryć "wychodzenie z pandemii" ze statystykami które tak napawajo grozą osoby poddane potrójnej wakcynacji, takie jak mój Tatuś ( zaczął  śledzić statystyki, czego przedtem nie robił ). Kryzys ekologiczny nie wypalił, to już było widać w Glasgow - ludzie zaczęli odróżniać akwizytorów koncernów ubranych na zielono od Zielonych ( mła ma wrażenie że zarzundy zielonych w Reichu nieco otrzeźwio zwolenników tego ruchu ucharakteryzowanego na proekologiczny ). Wojna ma nas teraz w Europie zająć i uniemożliwić zadawanie pytań, zero dyskusji covidowych. Wicie rozumicie, kryzys goni kryzys. Wujek Wowa dostanie Donbas i jeszcze mu łba w domu nie urżno a my unikniemy kłopotów i będziemy z nim walczyli o samostijno Ukrainę, którą i tak wszyscy majo w dupie, nie wyłączając sporej części Ukraińców. Rozmówko wstępno i dogadaniem były akcje kazachstańskie, przy czym to Erdogan którego powoli ma dość zarówno Zachód jak i Rosjanie obszedł się smakiem. Niemieckie kłopoty muszo być naprawdę poważne ( znacznie poważniejsze niż te w innych totalitaryzujących się krajach ), znikąd się nie wzięła paniczna ucieczka do przodu i pomysł na jak najszybszą federalizację Europy w stylu, którego nie chcą nawet najwięksi zwolennicy takowej. Po za tym z ONZ wyciągnęli pomocną dłoń do Makreli co wskazuje na nieziemski wręcz smród, który grozi całej klasie politycznych, a może i nie tylko ich klasie.


Fotki ozdabiające dzisiejszy wpis ( mła się bezczelnie przyznawa że nie dotarła, ba, nawet nie próbowała dotrzeć bo sprzęt się zbiesił, do autorów tych świetnych, oddających istotę babcizmu fot ) to  zdjątka Babć z ich Kotami. W muzyczniku mła oddaje co cza zmarłej dziś Barbarze Kraftównie ( "Panie Gustlik, ja mam w sobie dalej gorąc" ). Głos drżący jak cytra i to coś, co sprawiało że w człowieka wstępowała nadzieja, humor mu się polepszał.

75 komentarzy:

 1. A pamiętasz "W czasie deszczu dzieci się nudzą" ? :) No i coś dla nas - "A poza tym, nic na działkach się nie dzieje..".
  Rabarbara

  OdpowiedzUsuń
 2. Na alejce posypanej świeżym piaskiem,
  Przy rabatce obsadzonej pelargonią,
  Ktoś udusił panią sznurkiem, albo paskiem.
  Kto? Nie wiemy. Przypuszczalnie, chyba on – ją.

  A poza tym, nic na działkach się nie dzieje...
  Uwielbiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I też widzisz tą słodką, angielską rabatkę z geranium.....:)? i piaseczek taki biały
   :D ?
   No jak nie uwielbiać !
   Rabarbara

   Usuń
  2. Ja wiem że był wiek i że to już czas i wogle. Ale kiedy mła się dowiadujo że odchodzo tacy którzy towarzyszyli jej od zawsze - mła pamięta bajeczki na płytach zapisane, w których występowała Barabara Krafftówna. Definitywnie kończy się dzieciństwo mła wraz z tymi którzy mu towarzyszyli. Ech... a jakie to było aktorstwo!

   Usuń
 3. Cytacik z Ringelbluma?
  Babuszki i koszki super.Jest świetny wiersz Wiery Butko z refrenem "jej nie z kim ostawit' kota",przetłumaczcie sobie w guglach
  https://stihi.ru/2020/10/31/1448
  Co do konfliktu ros-ukr,dziś szef ukraińskiego MSZ powiedział - „Im silniejsza jest teraz Ukraina,tym mniejsze ryzyko kolejnego konfliktu zbrojnego z Rosją.
  Po prostu dlatego,że Putin nie przeprowadzi nowego ataku na Ukrainę,wiedząc,że cena będzie zbyt wysoka”
  W razie konfliktu Rosja będzie uwikłana w sojusz z Chinami,a to kłopotliwy i niebezpieczny sojusznik,mogą być konflikty o surowce na Syberii,już jest po cichu gospodarczo podbita przez Chińczyków,wyrąb tajgi,zasiedlanie.Zresztą Chiny uważają,że tereny od Amuru po wojnach opiumowych zostały zagrabione.A bogate są w ropę,miedź,gaz,drewno,cynk.
  A Donbas już dawno klepnięty bez sprzeciwu Zachodu.
  Zmarła też Traczykówna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mój boszsz... i nie ma już Michasi! To była aktorka ze starej gwardii, jak tworzyła postać to człowiek przez dziesiątki lat pamięta. W czasie Mroczków to choć człek ma wspomnienia.
   Mła tyż ma wrażenie że jest inaczej niż nam się wmawia - tak jej się porobiło po tej srandemii - że Putin rusza i chce ugrać cokolwiek, nawet ten Donbas, który i tak faktycznie jest przez Rosjan zajęty, bo jak nie ugra to ma u się przerąbane. Piniądz ma ale władza cara jest nieustannie podgryzana przez powoli wyrastających i dorastających do zarzundzania carewiczów. Cały problem w tym czy Hamerykanie nie zgodzo się mu tyż oddać wybrzeża Morza Czarnego, oni potrafio robić takie głupoty a demokratyczni prezydenci wręcz w tym celujo. Ech...

   Usuń
 4. Dziękuję serdecznie, tyle wieści z kraju i ze świata, co u Cię, wystarcza mi zaprawdę. A że siedzę teraz kilka dni w domu sama z kotą i z nikim prawie nie gadam, to nic więcej do mnie nie dociera, i dobrze...
  Koty z właścicielkami - jeju, jakie fajne...
  Krafftówna... Żąl, żal...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A moje koty to się teraz takie światowe zrobiły że tylko im imprezki karnawałowe w ogrodzie nocno poro wyprawiane paszo. Tylko Szpagutek jest słodka, a właściwie byłaby gdyby nie jej wyprawy do pokoju Cioci Dany i Azy, czynione w niecnych celach. Mła tyż się te zdjęcia podobały, wiersz który wygrzebała Hanna jest do nich idealny!

   Usuń
 5. No to teraz by wypadało, żeby Tabazza miała portret z każdym z kotków 😺😺😺😺😺😺

  OdpowiedzUsuń
 6. Oglądałam Amonit na HBO go - dobre!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A kto by focił Kocurrku?! Wiesz że migawka cinżko chodzi pod kocimi łapkami. ;-D Mła ostatnio przerzuciła się z serialów na fabułę kinowo.

   Usuń
 7. Uffff, wszystko w pigule i zem przelkla, ale jeszcze nie srtowila:) Bede trawic jutro, dzisiaj juz nie ma sil. Basi Kraftowny zal, Honoratka kochana, cala w kwieciu mi sie widzi jak do majowego slubu z Gustlikiem idzie 🌼🌸🌺🌼🌸A jam dzis trafila na inszy jeszcze kabaret z Janem Kaczmarkiem i tak mi sie zaspiewalo : " Do serca przytul psa, wez na kolana kota.Wez lupe -
  popatrz pchla! Daj spokoj , pchla to tez istota! " Jak sie dzis wsluchalam i wczytalam w cale slowa to Jasiu normalnie wieszcz , to jest chyba najbardziej ekologiczna i prorocza piosenka wszechczasow ! ! Czy ktos to jeszcze pamieta? 🤔👏👏👏

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie że mła tyż pamięta Pana Janka On Naprawdę Tak Wygląda Prosimy Nie Regulować Odbiorników. Mła najbardziej lubiła "Peroo, perooo, bilans musi wyjść na zero". ;-D

   Usuń
  2. Wim, wim, wczoraj tyz obejrzalam i nie regulowalam :))

   Usuń
  3. Pamiętamy wszystkie, bo dlaczego miałybyśmy nie pamiętać.

   Usuń
 8. Babcie z kociambrami cudnosci. Tylko gdzie teraz takie babcie znalezc?
  Co do wiadomosci, to ja juz mam wszystkiego po kokardke, kazdy dzien przynosi cos nowego, co jak sie okazuje wcale nowym nie jest.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hanna fajny ten wiersz pod te Babcie znalazła.:-D Nic nie jest nowe, mła dziwi że nas to jeszcze zaskakuje. Czasem człek zapomina że w tej srandemii to nie o odporność na wirusa chodzi tylko o odporność na wstawianie farmazona. Wyształcenie, poziom umysłowy nic tu nie ma do rzeczy, to jest tylko kwestia zaufania i krytycznego myślenia o rzeczywistości. Smętnie reasumując, baba pitruszko handlująca ma czasem bardziej jasny osąd sytuacji niż cinżko inteligentny profesór, któremu zanurzenie w temacie, wykształcenie zawodowe nie pozwala jasno ocenić sytuacji. Dlatego brno w to narracje czepionki taki czy owakie, lockdowny nie widząc jak z nich idiotów robią całkiem prostackie umysły, takie które które tylko proste działania biznesowe rozumiejo.

   Usuń
 9. Otóz to - porównanie z sytuacja Żydów getcie jak najbardziej adekwatne. Mamy powtórke z rozrywki, niestety. Wariacja trwa na całego i absolutnie niepocieszające jest, że sie w Wielkiej Brytanii ni z gruszki ni z pietruszki ocknęli.To tylko na moment, to taki wentyl bezpieczeństwa dla rozwścieczonego ludu. Taka kośc dla psa. Potem sie znowu przykręci śrubę.Bo plan planem.
  Szkoda Krafftówny i Traczykówny. Obie miały w sobie kiedys mnóstwo energii, tego gorąca właśnie. Wydawały sie niezniszczalne i wiecznie młode. Jak myslę o Krafftównie, to zaraz przypominam sobie jej wystepy w Kabarecie Starszych Panów (uwielbiam!). Jak myslę o Traczykównie, to zasraz widzę ją jako Michasię w ekranizacji "Nocy i dni" (też uwielbiam). Coś sie kończy wraz z nimi. Coraz mniej tak wyrazistych, zapadających w serce aktorów, prawdziwych osobowości. Kiedyś bardzo lubiłam K.Jandę. Też wydawała mi sie prawdziwa, wyrazista, ekspresyjna i odważna. Ale okazało się, że w kwestii pandemicznej dała sie zmanipulować, przestraszyć i przeszła na ciemna stronę mocy.Nadal lubie jej aktorstwo, jej dawne role, ale przykro mi, że rozczarowałam sie co do jej osoby. Zresztą coraz wiecej takich rozczarowań w tych czasach. To dotyka człowieka,po raz kolejny uswiadamiajac mu jego naiwność i nadmierny idealizm.
  Piekne są te babunie z kotkami. Mam tu na wsi dwie sąsiadki, którym można by zrobic podobne zdjęcia, bo też mają koty i dobrze je traktują. Gdybyż to miarą człowieczeństwa i madrosci był nasz stosunek do kotów czy psów!Ale niestety, ci sami ludzie ,co tak tulą kotki potrafia pałać niechęcią do ludzi, którzy ośmielaja sie mieć inne zdanie na wiadome tematy i z braku merytorycznych argumentów najchętniej zastosowali by przymus...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Olu, hmmm, brytyjskim Minister Niezdrowia Sajid Javid przyznal polgebkiem , ze kowidek to wlasciwie grypa, z ktora bedziem zyc, po tym jak wylazly oficjalne dane, ze tak naprawede to na kowidka w ciagu dwoch lat nie zmarlo 150.000 osob, a 17.500, czyli zupelnie standardowa ilosc na normalny sezon grypowy , i uwaga z tych siedemnastu tysiecy srednia wieku wyszla 82 lata... Zatoczylismy kolko i wracamy do punktu wyjscia, bo bajka o pandemii wali sie z kazdej strony, w zwiazku z tym od tego tygodnia od czwartku pandemia oficjalnie odwolana:) Smrod idzie za to bokiem wielki, bo teraz wychodza dane o skutkach "lekarstwa". Smrod jest miedzynarodowy i za chwile dojdzie do reszty kolchozu, bo jak wiadomo w Europie wieja wiatry przewaznie zachodnie. Od tego wiatru piata i dziesiata fala bardzo szybko zacznie wysychac - a tak jak mowi Tabaaza , tera tcza sie zajac inszym wazniejszym problemem, ktory skutecznie pokryje kowida (oby tylko dzieci z tego nie bylo:))

   Usuń
  2. Mła to tak złośliwie przytoczyła, ludzie niby się historii uczo ale, quźwa, nic z niej nie rozumieją. Co gorsza im kto bardziej uczony tym głupszy. Nic nowego, w końcu rozwijamy się zawsze w kontrze do stanu zastanego a ludzie uporczywie i oportunistycznie uznajo stagnację za stan dla się najlepszy, szczególnie jak się dobrze urządzili. Tweraz będzie to przed czym mła kiedyś mendycznych i innych cinżko wykształconych przestrzegała - jak się traci autorytet to prawie zawsze traci się go nieodwracalnie. ekonomiści zrobili kryzys, mendyczni pospołu z mendialnymi srandemię to będzie jazda. Co do Jandy to każdy ma prawo mieć swoje przekonania, może tez próbować nimi inszych częstować. natomiast nie ma prawa wmuszać kawałka torciku bo jej czy jemu wydawa się że od tego będzie mu lepiej. Niektórzy cóś nie widzą że stoją w tym samym miejscu w którym stało kiedyś ZOMO. Najgorsze że zdaje się nie chcą widzieć. Co do ludzióww - dobrze że nie składamy się tylko że stosunku do srandemii i stosunku do używania przymusu. Mła uważa że stosunek do źwierząt jest OK u Babciów a one po prostu wychowane za komuny nie rozumieją tak naprawdę wolności. Ich świat był zawsze ograniczony i pełen przymusu. Poza tym starość jest równie egoistyczna jak dziecięcość - to jest widzenie wszystkich problemów przez własne "ja". Brak obiektywizacji problema. Niektórzy majo przerąbane bo nie zdążyli wyrosnąć a już się zestarzeli. ;-D
   Brytolom się musi nieźle pod tyłkiem palić, mła tak sobie myśli że im się covidek a właściwie to co niby covidkiem powodowani wyprawiali polityczni nałożył się na brexitek i teraz jest małe wypierdolonko gospodarcze o którym cicho sza, cicho sza bo wskaźniki wzrostu pokażemy i jakoś to będzie, w razie czego Królową się z gabinetu figur woskowych na moment wystawi i ludowi pokaże.

   Usuń
  3. Kitty, ja bardzo chcę wierzyć, że w UK to jakiś prawdziwy przełom i że to sie rozleje na inne kraje, tylko że w tej oszalałej, kłamliwej rzeczywistości stałam sie juz tak w stosunku do wszystkich wiadomości medialnych nieufna, że trudno mi w cokolwiek na sto procent od razu uwierzyć. Dlatego czekam, patrzę, czytam, słucham i trzymam kciuki by było dobrze, bo to co sie dzieje nas wszystkich dotyczy a wszyscy już mamy po prostu dośc tego szaleństwa, co to od dwóch lat toczy świat.Niech sie dzieje dobro - od Kanady i Melbourne przez Londyn,Brukselę i Warszawe!******

   Usuń
 10. Wielkie dzięki, poczytam mam z głowy :)
  Bzikowy też cię podczytuje :), choć on bardziej ogarnia niż ja.
  Ostatnio przyniósł info od policjantów, że ich się zmusza do wystawiania mandatów za brak maski. Jak nie wystawiasz, nie masz nagrody piniężnej jakiejś tam, co oni dostają co jakiś czas. Wkurzeni są bardzo...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo to jest troszki tak że wiele hałasu o nic, jak pisał mistrz Bill, ten ze Stradfordu nad Avonem a nie ten z Seattle. Mła sie wydawa że jeszcze troszki a i służby mundurowe zarzundowi fikno w sprawie czepiennej. Mła by napisała o zarzundzie wypiendralać ale musiała by to wypiendralac rozciągnąć na cało opozycję. Trza nam po prostu wymiany wszystkich jak leci, nie ma zmiłuj. Ludzie organizujta się i do władz, trza odebrać co nasze i jakoś tym pogorzeliskiem zarządzać.

   Usuń
  2. Z przyjemnością dołącze w wyznaniu do Ani Bzikowej i wyznam, iż od jakiegoś czasu poranną lekturę internetowych wieści rozpoczynam od bloga Star i od Twego bloga Tabaazo. A niektóre fragmenty Twych tekstów czy komentarzy pod nimi czytam też na głos mężowi.Bo to i ciekawie i mądrze i błyskotliwie a do tego śmiesznie. Dzięki wielkie, Tabaazo!:-)*

   Usuń
 11. No a widzieliście wielkie protesty w Brukseli ? się działo, pałowanie i gazowanie - to co u nas w stanie wojennym tylko chyba jednak ...bardziej... Eurpa Zachodnia ma swoja lockdownoą pieśn Danser Encore tuz napisami angielskim https://www.youtube.com/watch?v=SyBEMRyt6Qg

  Tabazo - dzieki za streszczenie ostatnich pandemiczno - polityczno chwil - wszystko w punkt

  OdpowiedzUsuń
 12. Pieść Danser Encore wykorzystywana w demonstracjach przeciw obostrzeniom szczególnie we Francji, Szwajcarii oraz Belgii .
  w tekście o tych co sprzedają strach i niszczą sumienia przy pomocy swoich narzędzi ( tv, radio i ogólnie mainstream) ... pieśń wzywa aby trzymać od nich "dystans społeczny"


  ..tańczmy, bo tańczenie to symbol wolności odbieranej nakazami\

  ..taniec to duch ludu buntującego się przeciwko opresyjnej, autorytarnej władzy...

  a w odniesieniu do wczorajszych pałowań i gazowań w Brukseli ważne aby sobie uzmysłowić, że to walka dobra ze złem...

  my tańczymy a wy nas pałką i gazem - skąd my to znamy ?

  (.. my mielismy "Mury" Kaczmarskiego....)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sarando, przeciez gloym okiem widac ( nie widza tylko ci co nadal siedza pod lozkiem:) , ze zarzundy swiatowe cofnely sie i wyciagnely zza pazuchy wszystkie stare , dobrze sprawdzone metody : propaganda jak u Goebbelsa, segregacja i naznaczanie " nieczystych" , tworzenie "obozow" i izolacja, przymus finansowy i rabunek mienia ( utrata pracy , kary pieniezne), sila i przymus i inne metody faszystowsko- komusze . A wszystko podlane elegancka papka o " demokracji" , " dobru ludzkosci", " zdrowiu " i " nauce" - najbardziej sprzedajnej q...wie obecnych czasow. Na szczescie jak to powiedzial jeden z porzadnych dziennikarzy : przeliczyli sie : They f....cked with the wrong generation!" Posoieszyli sie o jedno pokolenie za szybko - bo jeszcze nie wymazali z nas ludzi.

   Usuń
  2. Uwiencze to takim tekstem ( po angielsku na razie tylko ):

   And I think the reason why we’ll win is down to what the following few lines I found this week have to say…


   “They don’t realize that the people they are restricting access to society are those who are:


   Creatives; willing to find ways to live outside of the box, those who get inspired by challenge to find their own solutions


   Rebels; who have been misfits many times in the past so they are immune to being excluded


   The Wild Ones; with deep connection and reverence to the land, who know nature has everything they need


   Old Souls; who have seen this all before and have been persecuted over lifetimes for doing things differently


   The Healers; who are resourced with tools and modalities outside of the mainstream to restore balance and vitality


   Rainbow Warriors; who know what’s sacred and aren’t afraid to stand strong in their convictions


   Inner Peace Seekers; who were already adopting a slower way of living and detaching from commodities


   Optimists; with an inner knowing of what really matters who can adapt their perspective to see the blessings that difficulties can bring


   The Stubborn Ones; who will not bend to coercion no matter how tight you squeeze, who will find ways to adapt to obstacles before going against their truth


   Intuitives; who trust their inner voice before any external noise


   The Lions and Lionesses; who will fiercely protect their young and will stop at nothing to hold the line as you awaken the fire within


   The Sovereign ones; who won’t be threatened into backing down because they have already made their choice


   Stay strong, hold the line”


   I think that says it all, how could they possibly expect to win against such an array of extraordinary people?


   Usuń
  3. Mła to przetłumaczy dla nieangielskojęzycznych, zaznaczając że tłumaczenie nie będzie dosłowne ani nawet dokładne co niestety nie spowoduje ze będzie piękne, he, he, he.
   "Myślę, że powodem, dla którego wygramy jest te kilka przyczyn ujętych w poniższych linijkach tekstu, które znalazłem w tym tygodniu…

   "Nie zdawali sobie sprawy, że ludzie, którzy ograniczają wpływ propagandy na społeczeństwo, to takie typy jak:

   Twórczy - pragnący znaleźć sposoby na życie poza schematami, tacy którzy dążą do znalezienia własnych rozwiązań

   Buntowniczy outsiderzy - tacy którzy w przeszłości wielokrotnie byli odmieńcami, więc są odporni na wykluczenie

   Dzicy czyli prawdziwi zieloni - czujący głęboki związek i szacunek do Ziemi, którzy wiedzą, że natura da im wszystko, czego naprawdę potrzebują

   Stare Dusze - tacy którzy widzieli to wszystko wcześniej i byli prześladowani przez w życiu za bycie innym

   Uzdrowiciele - tacy którzy egzystują poza oficjalnym systemem "ochrony zdrowia" i koncentrują się przywróceniu równowagi życia

   Tęczowi wojownicy - tacy którzy mają głębokie przekonania co do świętości swoich wierzeń i nie boją się stawać w imię tych przekonań

   Poszukiwacze wewnętrznego pokoju - tacy którzy już przyjęli inny system wartości i odsunęli się od materializmu

   Optymiści - którzy posiadają wewnętrzne przekonanie o tym co naprawdę ma znaczenie, mogący dostosować swoje postrzeganie, tak aby nawet w nadchodzących trudnościach zobaczyć coś pozytywnego

   Uparci - którzy nie nie uginają się przed przymusem bez względu na to, jak mocny jest nacisk i którzy znajdują sposoby na pokonanie przeszkód i nie postępują wbrew sobie

   Intuicyjni - którzy ufają swojemu wewnętrznemu głosowi i jest on dla nich ważniejszy niż wszystko to co otrzymują z zewnątrz

   Lwice i lwy - które i którzy będą zaciekle chronić swoje młode i nie cofną się przed niczym, by te ochronę sprawować jeżeli zobaczą zagrożenie

   Suwerenni - tacy którzy nie zmieniają przekonań, ponieważ już dokonali wyboru

   Pozostań sobą"


   Myślę, że to mówi wszystko, jak mogliby się spodziewać że wygrają z tak wieloma niezwykłymi ludźmi?"

   Usuń
  4. Co do reszty mła sie zastanawia gdzie najpierw obeszczenia cofno - we Francyji czy w Reichu? Oba kraje majo tak napitulono sytuację wewnętrzno że rzundzące sie miotajo. Austrii nie liczę, bo to przedpole do wprowadzania restrykcji w Reichu. jeśli chodzi o Włochy i Grecję to oni będą wybijać seniorów restrykcjami - covid zabija głównie przez restrykcje - jak długo się da, ich systemy emerytalne już leżo.

   Usuń
  5. Brawo Taba, dzieki za to blyskawiczne tlumaczenie! 😍

   Usuń
  6. Ono może jest i błyskawiczne ale ani dobre ani dokładne. ;-D

   Usuń
  7. To drugie zdanie to doskownie brzmi : " Oni nie zdaja sobie sprawy, ze ludzie ktorym ograniczaja dostep do spoleczenstwa ( po polsku lepiej brzmi " ktorym ogranicza sie dostep do spoleczenstwa) , to tacy jak : .... i tu mamy te wspaniala liste Wspanialej Dwunastki :👍😍A my wszystkie jestesmy posrod nich 💪

   Usuń
  8. Tlumaczenie tez wspaniale i bede mogla szybko rozeslac gdzie moge 👍😘

   Usuń
  9. Widzisz i tu już jest zagamatwanie bo autorowi wyraźnie chodziło o udział w życiu społecznym a mła do tego dokleiła propagandę bo jej pasiło. On wymienił tylko typy które wyklucza się ze społeczeństwa za pomocą propagandy a mła optymistycznie poleciała wg. myśli - tych ludzi się nie zindoktrynuje, wykluczenie bowiem powoduje że są jeszcze mniej niż byli podatni na pranie mózgu. Zatem są czynnikiem ograniczającym wpływ propagandy na społeczeństwo. Tłumaczenia to wyraźnie nie jest domena mła. :-D

   Usuń
  10. Ja mialam to samo skojarzenie , bo to o to tez chodzi - zatem myslimy prawidlowo 👍😁

   Usuń
  11. Mła na tyle nie zna języka coby się wypowiadać. Chyba jest typem intuicyjnym. he, he, he, przynajmniej wychodzi na to że tak intuicyjnie tłumaczy choć to niby tak sobie usiłuje logicznie tłumaczyć. Nie wiem czy to jest Wspaniała Dwunastka, nie zawsze się dobrze żyje z takimi cechami charakteru. Chociaż optymizm jest cool. Mła o sobie samej twierdzi że jest najbardziej optymistycznie nastawioną pesymistką jaką zna. ;-D

   Usuń
  12. Chyba lapie sie na Buntowniczego Outsidera (zawsze mialam niewyparzona gebe), Teczowego Bojownika ( choc jestem 100% straight:)) i Optymistyczna Uparta Lwice z Intuicja Suwerena :))

   Usuń
  13. Ja Buntowniczym Ousiderem byłam - teraz raczej tobym raczej się określiła jako Uparta/Twórcza :)))

   Usuń
  14. Mła w sobie widzi mieszankę wielu cech ale generalni to mła jest z tych "niedowierzających do końca". Ostrożny optymistka? Niedowiarek dający sie pokroić za niedowiarę? Madka lwiąt? ;-D

   Usuń
  15. Madki sa najlepsze :)) i mieszanki :))

   Usuń
  16. Sarando, ja obchodze co sie da obejsc, wiec jakis wklad tworczy w to mam, ale wielkim Tworca nie jestem, raczej ucze sie od innych - a Ty najlepszym tego przykladem jestes, bo zawsze podsuwasz dobre rozwiazanie :)) Chodzi o to, ze jak sie zbierze te wszystkie cechy razem - to wychodzi wielka sila.

   I bedzie ona nam juz potrzebna i to niedluga. Zla Ursula wlasnie wystapila z propozycja ( dla naszej wygody i dobra oczywoscie!!! ) utworzenia jednej europejskiej digitalnej tozsamosci -czyli taki paszporcik kowidowy, tylko juz z rozszerzona funkcja, ktory ma zawierac WSZYSTKO, absolutnie wszystko o danym czlowieku. Ida na calosc. System totalnej kontroli , nadzoru i zniewolenia puka do drzwi, i znowu juz kupa ludzi sie tym zachwyca, jak to im "ulatwi " zycie. A przeciez i tak niby wszystko wiedza ... A guzik prawda! Jakby wiedzieli, to by nie tworzyli tego naczelnego jednego digitalnego guzika, ktorym beda mogli jednym pstryknieciem wylaczyc czlowieka z wszystkiego jednoczesnie : z calego systemu spolecznego, z dostepu do wody, jedzenia, pracy, konta, mieszkania, pradu - doslownie wszystkiego -Obywatel Piszczyk musi sie podporzadkowac calkowicie , inaczej przestanie byc Obywatelem.

   Usuń
  17. Ludzie so leniwe z natury, nie chco wiedzieć. Mła świetnie rozumie bo tyż leniwa. No chyba że zagrożenie wyczuwa. Wówczas nagle bystrzeje i jakby jej wigoru przybywa. Mła ostatnio oglądała jak przygotowuje się filmiki dla tevałek, na tematy różne. W bloczku covidowym rozczuliły ją palące pecika zwłoki w czarnym foliowym worku. Pokrzyczano, zwłoki peta odgasiły i głębiej wpełzły do wora. To były takie co je niby fragmentarycznie było widać bo reszta to worki czymś wypełnione bo rzucali tym jakby gąbki to były. Te filmiki niby z frontu tyż były niezłe, najsampierw płacisz żeby ci troszki postrzelali w tle a później kręcisz. Taa... gdzie czasy redaktora Milewicza, który naprawdę widział to o czym mówił na antenie. Najlepsze so ustawione wywiady - tego Pani, Pan nie może na antenie powiedzieć. I wiecie co? cześć ludzi wypina mikrofony! Znaczy mendia nam kłamio jak leci, nie tylko w temacie covidego ale jakaś nadzieja jest, ci co te mikrofony wypinajo chociażby.
   Co do Ursuli to ona se może - wypiendralać! Wybory europejskie bliżej niż dalej a obecnej KE to już wszyscy majo powyżej dziurek. No dobra, niektórzy to nawet majo w jednej za to ważnej dla wszystkich dziurze.

   Usuń
  18. Taba, palace pecika zwloki, co wpelzly glebiej do wora , po prostu umarlam :::)))!!! Przecz Ciebie znowu musze isc gacie zmieniac !!! :)))

   Prowokacja gliwicka byla duzo bardziej szermiezna, ale tyz zadzialala - bo niewazne czy zwloki sie nie ruszaja, czy pala, wazne, ze sa powieszone na oczach i lud widzi co ma widziec!! :))

   Usuń
 13. Stawiam na Niemcow - stamtad idzie reszta na Francyje i potem zakreca na kolchozy bardziej na Wschod 👍😁

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja stawiam na Francję - wybory w kwietniu. ;-D

   Usuń
  2. Ooooo, to jeszcze daleko! Moj tok rozumowania byl taki: u Niemcow nowa miotla zamiata stare smieci - brudy leca z kazdej strony i nowa miotla ma tera okazja sie wykazac, jak to ona sprzata. Wiec machnie w lewo i w prawo , podmiecie we Francyji , coby tam sie mogli tez do nowych porzadkow przygotowac :))) Tak mnie moja intuicyja podpowiada - ale z Edna sie klocic nie beda:))

   Usuń
  3. To nie Edna, to mła. Edna sie nie wypowiadała w sprawie Francji jeno tylko cóś tam pituliła że po wyborach to i tak będzie po "armagedonie". Moz ebyc że i Niemiaszki prędzej ruszo żeby cóś z okazji brzydkiej sprawy dogadanki z putinowymi na tematy gazociągowe przykryć.

   Usuń
 14. Taka z nas wspaniala dwunastka, ze mam gdzies to cale ich odczlowieczone spoleczenstwo, zyje pelnia zycia mimo restrykcji i coraz bardziej durnych obostrzen. Dzieki tej covidiozie laczymy sie w jednosc z cudownymi osobami, ktorych wczesniej bysmy nie poznali

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wygląda na to Elisabettko że jesteś w grupie optymistów, nawet w tym szambie w którym tkwimy po pas a niektórzy to nawet po szyję, widzisz jakieś pozytywy. ;-D

   Usuń
 15. Taba, czy mozesz podac do siebie maila, poprzez jakis zaufany kanal? Bo tu nie moge znalezc...

  Aha - wszystko sie zgadza. Od paru dni u nas w mediach wszystko tylko na nute taka :
  "End pandemic - start the war ! "
  No i wszystko jasne :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Coś Kitty jest na rzeczy - Australia i Wielka Brytania rozpoczynają ewakuacje dyplomatów z Kijowa a Brandon zza Wielkiej Wody ponoć poważnie rozważa przerzucenie do Polski znacznych ilości amerykańskiego wojska. A u nas w mainstreamie oczywiscie tradycyjnie li tylko i wyłącznie ile to łózek zajętych w szpitalach...

   Usuń
  2. I teraz mało ekologicznie zmarnujo mnóstwo paliwa na pokazy zamiast zająć to co od początku ustalili że zajmo. Putin będzie mówił że zajmie Kijów, potem będo negocjacje, potem sankcje a potem jak im się będzie opłacać. Moim zdaniem to nie wiadomo czy się na porty czarnomorskie zgodzili. Tak nawiasem pisząc to bardzo na rękę wszystkim ta "demencja" Józia, on mówi dokładnie to co chcą powiedzieć jego dyplomaci tylko przez to że to oficjałki to skraca czas Rosjanom na reakcję dyplomatyczno. Zaczynam faceta podejrzewać o numery w stylu posła Suskiego, który udaje głupszego niż jest w istocie.

   Usuń
  3. Angole poslali mase broni na Ukraine. Naprawde nie wiem, czy chodzi o pokaz sil, czy naprawde chca zadrzec z Rosja?
   Rosja stala grzecznie z boku i nic nie mowila, jak Zachod robil przewrot na Ukrainie, wqurwila sie dopiero jak odurniale hordy rewolucjonistow z ulotkami w rekach chcialy im wejsc na Krym - bo czego jak czego, ale do baz nuklearnych i dostepu do Morza Czarnego , na ktorym one to stacjonuja Rosjanie nie mieli zamiaru przekazac w darze swoim zachodnim " przyjaciolom|" I cale szczescie! Przejeli wtedy Krym bez jednego wystrzalu.
   NATO ma swoje bazy dokladnie przy ujsciu z Morza Czarnego na Marmara i dalej na Europe, i dalej niz to Putin sie nie ruszy... Ale o Donbas moze bedzie musial zawalczyc. Troche za blisko Krymu (a niby mowia gdzie Rzym gdzie Krym :)) Wiec ja mysla, ze to bedzie znowu tak : Donbas do Krymu, a Amerykanie z Angolami do Kijowa...

   Usuń
  4. A ja nareszcie doczekalam czasu kiedy jakis typ na CNN powiedzial otwarcie, ze prezydentura truposza Jozka to najwieksza porazka polityczna Stanow w ostatnim 50-leciu i dodal, ze on nawet zaczyna tesknic za Trumpem:))))))))
   Bardzo mnie sie to podobie, z wyjontkiem tego Trumpa oczywizda, ale serio to w porownaniu Jozka z Ryzym, Ryzy wygrywa walkowerem.

   Usuń
  5. Hamerykanie chco zaraz wszystkiego i natentychmiast. Alzheimery tak nie działajo. ;-D Alzheimery eskalujo napięcie by potem je cudownie zażegnać. gorzej jak sie co Alzheimerrom posypie bo po drugiej stronie tyż cóś jak początki yyy..., znaczy tego... ten... Dementor.

   Usuń
 16. Soreczki , że sie nie wypowiadam,szczerze mówiąc bieżace sprawy, dylematy, i rozne takie zajmują mi czas funkcjonowania mej mózgownicy, potem to tylko jakiws filmidło rozluźniające i lulu, bo i sny mroczno zdziwne jakieś .
  Dzięki za wieści, no obaczym co to wyniknie, ale idą w zaparte w oficjalkach, i wychodzi na to, że mistrzu moj bedzie mial tydzien w plecy, z,powodu kwarantanny :(

  OdpowiedzUsuń
 17. Ja filmik i spačku też! Na HBO go teraz mecze.

  OdpowiedzUsuń
 18. No to zrobię 60 komentarz,żeby było do pary.
  Zmachana jestę,mam dwa złamane paznokcie,krzyż mnie boli,posprzątałam,przemeblowałam i mam dosyć.A jutro malowanie holu i schodów.
  Dobranoc;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hanno , dajesz!Tempo niezłe, u,nas poki co rozpiździej i wszysrko wszędzie, do konca daleko, bedzie tymczasówka.

   Usuń
  2. Mła podziwia, wczoraj z wieczora odleciała szybciutko a dziś mycie podłogi wyraźnie mła przerosło. Hym... nardzo wyraźnie.

   Usuń
 19. Lodowy szlak na hbogo dobry
  Dobranočka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My 3 odc Ozarka zaliczylismy.

   Usuń
  2. Kocurku, co za zbieg okoliczności! - myśmy też wczoraj akurat Lodowy szlak oglądali!:-) Lubię filmy dziejace sie pośród zimowej aury. I Liama Neesona dodatkowo! I a propos tego jest drugi film z nim w tym stylu, to znaczy w zimowej aurze osadzony pt. "Przetrwanie". Tez da sie obejrzeć!:-)

   Usuń
  3. Mła sobie tyż poogląda, należy jej się. :-D

   Usuń
 20. Takie cuś znalazłam,może świat się budzi.Podobno kanadyjscy truckerzy się zwołują.
  https://twitter.com/Hamburg53093540/status/1485300855997882370

  OdpowiedzUsuń
 21. Babcie, wiersz o nich idealny. Typy ludzkie, tu proszę wpisać trzynasty, mogę mieć coś z każdego, tak po kilka procent, ale przede wszystkim przeważa u mnie ciężkie obrzydzenie. Mam dosyć manipulacji, zaczynam dostawać alergii. O ile peciki palone w worach na zwłoki śmieszą, to fakt że tak bezlitośnie wpiera się fikcję jako rzeczywistość budzi u mnie nie tyko obrzydzenie ale i wqurw. Jak nazwać taki typ? Przekonany w dodatku że cyrku będzie więcej i więcej. Do zarzygania. Klątwa ciekawych czasów rzucona widać skutecznie i tak dawno że nie sposób odwołać. Szlag.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Romano, pozwole sobie nadmienic, ze wqurw jest tu jak najbardziej na miejscu i calkowicie go z Toba podzielam!

   Proponuje dopisac punkt 13 :
   Mocno Wqurwieni - ci, ktorzy maja dosc wypaczania rzeczywistosci i manipulacji , wulkany, ktore w kazdej chwili moga wybuchnac !

   Usuń
  2. Moje miłe manipulacja dotyczy wszystkiego, nawet opowieści o tym ile to mięcha statystyczny Polak zżera. To nie to że srandemia i tylko wokół niej manipulacja, to dotyczy niemal wszystkiego. Znaczy typ trzynasty - Wkarwiony Niedowierzający vel Świadomy. Tak mła się wydawa lepie niż tylko Mocno Wkarwiony, bo jest zapodany powód. Co do truckerów to jest jazda od początku stycznia, w tej Kanadzie to dopiero zarzund będzie zaangażowany w konflikt postkrymski. ;-D

   Usuń