środa, 19 stycznia 2022

Newsownia

Mimo tego że pogoda taka że łeb odpada mła się wzięła i poświęciła, znaczy wczoraj wieczorem  usiadła do kompa coby poczytać troszki o tym jako wersje świata nam  fundujo informacyjni. Taa... wersję świata  bo z realem to ma  cóś mało wspólnego. Szczerze pisząc  zawsze tak było  choć zdarzały się okresy że bardziej ten szum  mendialny był  zbliżony do rzeczywistości. Teraz mamy raczej   kolejno odsłonę prawdy czasu i prawdy ekranu. Patrząc z perspektywy połykaczy info mamy podział  na wierzących i niewierzących, znaczy jedni namiętnie weryfikujo w miarę swoich możliwości ( taka mła na ten przykład ) a inni  po prostu chcą wierzyć.  Czasem  mła się wydawa że ten podział jest o wiele bardziej przystający do realu niż ten  wykreowany podział na zaczepionych i  nieczepionych, czy bardziej  realny podział  na tych co za wolnościami obywatelskimi a tych  co za zamordyzmem.  Po prostu są ludzie którzy uważają że zaufanie dobra rzecz ale kontrola  jeszcze lepsza a są tacy którzy potrzebują zawierzeń w prawdę mendialną, troskliwość rządu i tym podobne nieistniejące głupoty.  To się nazywa lęk egzystencjalny albo tak jakoś, niektórzy majo tego w nadmiarze i lubio się dzielić z innymi bo w kupie  raźniej a potem tworzo razem jakieś nieistniejące  rzeczywistości, które, co jest  naprawdę bardzo ale to bardzo zdziwne, są jeszcze bardziej przesycone strachem  niż zwykły real. Mła się zastanawiała skąd to i dlaczego, nawet w zdziwne lektury ją rzuciło kiedy usiłowała sobie na to pytanie odpowiedzieć ale o tym potem bo tera czas na info - info.

Dzieje się w sprawie rosyjsko - zachodniej. Rosja namiętnie, wzorem inszych mocarstw, swoje wewnętrzne problemy załatwia "wylaniem się" w politykę międzynarodową. Od zawsze tak ma, od czasu ekspansji w XVIII wieku i pierwszych  prób tworzenia z jakiegoś tam "carstwa" prawdziwego imperium.  Mła  ciągle sądzi że mamy zbyt mało danych aby  pokumać o co naprawdę kaman w tym rosyjskim tupaniu kozaczkiem a wszystko co się  teraz  wokół Rosji dzieje  ma w sobie spory ładunek  absurdu. Mnóstwo tu niespójnych narracji, chaosu, nie tylko tego informacyjnego. Nasze prawicowe bijo w tarabany ale jak wiadomo nasze prawicowe jeśli chodzi o Rosję to tak w połowie zafascynowani w połowie przestraszeni, rzadko niestety realnie oceniający. Z kolei nasi lewicowi to ze względu  na skażone pochodzenie, he, he, he, wolo niczego  nie widzieć od wschodu. No,  z wyjątkiem wrednej  Białorusi. Tak à propos postrzegania realu polityki zagranicznej przez naszych hym... tego... polityków,  mła ma dla Was  pogadankę historyczną w wykonie Jana  Pińskiego. Zapoznajcie się, łatwiej łykniecie  naszo durnotę polityki wschodniej,  mamy w końcu tradycje  które  do czegóś tam zobowiązujo, he, he, he.  Zatem podsumowując sprawę "groźnej Moskwy" mła napisze tak - ja nic nie wiem bo wszyscy tu cóś ukręcajo dla się! 

Jedyne co mła w miarę wyczuwa, znaczy   tak że uważa to za właściwe do publikacji,  jest to że właśnie przykręca się śrubę  Niemcom. I bardzo dobrze  bo kara musi być. Nadmierne  ambicje zawsze Niemcom szkodziły w dłuższej perspektywie czasowej, lepiej  teraz im pokazać właściwe miejsce w szeregu  niż później bombardować. No bo nie da się ukryć że za obecną hucpę Wujka Wowy w dużej części odpowiadają niemieccy politycy, zarówno starej koalicji  rzundzącej jak też tej obecnej. Chęć robienia interesów z Rosją niemal od zawsze wpędzała Niemcy w kłopoty  a jednak z zapałem oddajo się temu zajęciu. Cóż każden naród ma jakąś durno idee fix. Przykład robienia koło pióra  Niemcom a właściwie to ichnim politykom,   da do myślenia inszym dziewczątkom i chłopcom z zarzundów Francji, Austrii i okolic, które i którzy  nadzwyczaj chętnie zasiadajo na emeryturze w Gazpromach i Rosnieftach ( że też te Niemce i reszta  nie wpadli na pomysł zakazania swoim byłym najwyższym urzędnikom zasiadania w radach nadzorczych nie tylko własnych firm ale firm mających siedzibę poza EU ). Trzeba sobie tyż uświadomić  że przesięście się świata  z gazu, ropy na energię pozyskiwano inaczej jest dla Rosji kataklizmem  porównywalnym z piendrolnięciem komety. Rosja gospodarczo to surowce,  nic więcej!

Polski Wał - no przewala  się przez nas, co i raz wzbudzając ochy i achy. Zarzund wszystko wszystkim obiecuje i ćwierka jak to lepiej  będzie i że  się uda i wogle a naród  nagle zaczął groźnie zamilkiwać,  robiąc  przy tym co uważa. Oczywiście wzięto się natentychmiast  za odwracacze uwagi  typu obowiązki czepień i obeszczenia srandemiczne  ale ludek w ciszy kalkuluje na co go będzie stać i co jeszcze może się uda resztko sił wydoić "od państwa" zanim ono kipnie i jakoś srandemia nam się toczy utartymi ścieżkami, znaczy zarzund usiłuje cóś tam, cóś tam a opór rośnie proporcjonalnie do nacisków. Wszyscy obserwujemy z niepokojem wzrost cen, mając nadzieję że inflacja wyhamuje. Bo tak po prawdzie to ona jest niby kole tych dziesięciu procent ale w portfelach odczuwamy to inaczej gdyż energia, gaz, a w związku z tym i czynsze poszły w górę o kilkadziesiąt procent a żywność drożeje z zakupów na zakupy.  Afera z Pegasusem jest jako przykrywa dla zarzundu zbyt niebezpieczna, mła  ćwierkała już Wam że nikogo tak nie podsłuchiwali jak swoich. Serwery w Izraelu, firma powiązana z rosyjskimi oligarchami i Mosadem, no pachnie to coraz smakowiciej.  A jak któś jeszcze wpadnie na pomysł i złoży do sądu pozew kwestionujący wyniki wyborów to w ogóle będzie galimatias. Bo tak naprawdę jak by OBWE się nagle zainteresowało,  sąd mało przychylnie by tym zajął to właściwie żadnej  komisji sejmowej nie cza. To jest oczywiście pierdu - pierdu i gdybactwo ( choć nasi nawiedzeni polityczni uwielbiajo takie  gry towarzyskie w gronie własnym, głównie  się przeca tym zajmujo  ) bo nikt się na rok  przed wyborami w takie zabawy nie będzie  bawił, ale kwestia legitymizacji tej władzy jest cieniutka i będzie co  i raz wypływała z nowymi kawałkami z podsłuchów. To może być naprawdę ciekawe, bo będzie dotyczyć nie tylko  ludzi z opozycji.

Covidzianki - hym... stan gry  raczej taki "no coment" jak pisze na murach nasz lud i na pewno nie "rulez". W Australii mamy igrzyska zaczepionych i w związku z tym organizatorzy troszki niespokojni o wpływy. Może być różnie  bo  jak się okazało  jest całkiem sporo miejsc chętnych na przyjmowanie turniejów  rozgrywanych przez czepionych i nieczepionych, wszystko będzie zależało od tego jaka będzie oglądalność turniejów.  Jak będzie żadna to nikt  na tym nie zarobi. Mła to akurat snu z powiek nie spędza, ale ludziom którzy z tego  żyją, z takowych imprezek znaczy,  to już tak.  Zdaniem mła Australia postąpiła durnie ale tyż nie jej problem. Jak się okazało wraży Serb na kwarantannie tak pozarażał tych biednych  kangurów  że teraz chorujo na potęgę i  zaczęli umierać. A wszyscy Panie tego  wyczepieni w związku z czym te zgony to wszystkie zaczepionych. Najpierw mieli rygorystyczny lockdown o długości nigdzie indziej niespotykanej, potem kwarantanny jak więzienie, przymus pośredni jeśli chodzi o czepienia a teraz majo falę zachorowań nie do opanowania i ilość zgonów taką jakiej nigdy u nich nie było. A wszystkiemu winien jeden Serb. Taa... U nas  ulubieniec Tatusia, profesor Simon znalazł winnych tego że mamy nadumieralność i  wogle jest dupanda. Mła się zdawa  że przez  dwa lata to profesor Simon miał wystarczająco dużo czasu żeby zorientować  się że jest  cóś nie halo i  zarzund  go nie słucha. Teraz to się szuka winnych a może trzeba było się zastanowić nad tym czy strategia walki z covidem oparta na czepieniach jest strategią właściwą.

A tak w ogóle  to co za różnica na co schodzisz - czy na nieleczony covid   czy  na nieleczony nowotwór. Jak się podczas pandemii likwiduje miejsca szpitalne  to jak może być lepiej?  Profesur o tym nie wiedział?  Obudził się po dwóch latach? Wzrost zachorowań na nowotwory podczas pandemii i związanej z nim polityki zdrowotnej jest 80%.  A to jest dopiero początek jazdy, liczba  zgonów niecovidowych  w porównaniu z covidowymi  i z tymi pod covid podpiętymi i przypisanymi, jest o wiele wyższa. Panu profesoru jednemu i drugiemu którzy bzdury rekomendowali pozbawiając ludzi opieki medycznej to snu z powiek nie spędza?  To jest tak obrzydliwe, to  różnicowanie  chorych ze względu na schorzenia na które cierpią, brak leczenia, pożyteczny idiotyzm  oczadzonych "straszliwo zarazo", fałszowanie statystyk, pośredni przymus szczepień w  wykonaniu oportunistycznych  urzędników czy właścicieli firm, którzy czym prędzej powinni wylądować w sądzie oskarżeni o przymuszanie do wstrzyknięcia sobie substancji w III fazie badań  klinicznych ( powinno się w  wypadku prywaciarzy włazić na majątek w ramach zabezpieczeń sądowych, od razu zmądrzeją ) że mła się na womity zbiera. Do sądów z nimi wszystkimi covidowymi, niech zaczną od odpierania zarzutów na temat fałszowania statystyk,  dalej samo  pójdzie.  Co do rady mendycznej to większość rodaków  odetchnęła z ulgą   - gdzie ta rada była jak wprowadzano  teleporady jako leczniczy standard? Krzyż na drogę i oby okazał się ciężki!

A teraz co do lektur o których mła wspomniała wyżej, mła trafiła na cóś co jest baaardzo niepoprawne.  Mianowicie na manifest Unabombera. Mła nie jest  z tych którzy się tak strasznie oburzajo na postawy moralne twórców, filozofów, naukowców że nie ogląda "skażonych" filmów, nie czyta  "skażonych" lektur, nie uznaje teorii względności bo Einstein był paskudny dla żony i nie przeczyta nawet kawałka Rousseau bo oddał dzieci do przytułku coby właściwych doświadczeń nabyły.  Mła jest wszystkożerna i szczęśliwie nauczono  ją oddzielania  dzieła od mistrza, więc może ze spokojem sumienia czytać to co miał do powiedzenia facet tak wkarwiony na real że paczki z bombami zaczął wysyłać i ludzi  mordować. Mła nie rozumie  morderczych ciągot, aberracja  dla niej straszliwa w imię  idei powodować krzywdę ale to nie oznacza że Ted Kaczynski nie miał w ogóle  racji opisując rzeczywistość. Jego przemyślenia są  różnej  jakości, niewątpliwie jest typem depresyjnym stąd niekiedy  zachwianie proporcji w sposobie odczuwania świata i przekładania tego na diagnozę społeczną, nie bez  znaczenia jest też  jego pochodzenie, impregnujące go  w pewnym stopniu na real "zdobywania kawałka  chleba". Jednakże  niekiedy pisał rzeczy tak prawdziwe że dziś  aż bolą ( pisał je od lat 70 ubiegłego wieku ). Mła zapoda troszki kawałków, Ted na pewno nie miał by nic  przeciwko temu, chciał żeby jego przemyślenie dotarły do ludzi. 

Do tego stopnia chciał że  zaczął paczki z bombami wysyłać. Taa... mła ma wyraźnie anarchistyczne  ciągoty bo z wieloma poglądami Teda jej po drodze. Na szczęście dla bliźnich jej zapał rewolucyjny jest z tych nikłych, mła jakoś funkcjonuje w systemie choć bardzo wyraźnie widzi jego wady. Próbka Teda:  "Konserwatyści to głupcy: Narzekają na upadek tradycyjnych wartości, jednocześnie zaś ochoczo wspierają postęp technologiczny i rozwój gospodarczy. Najwyraźniej nigdy nie przyszło im do głowy, że nie możesz dokonać gwałtownych, daleko idących zmian w technologii i gospodarce społeczeństwa bez jednoczesnego powodowania gwałtownych zmian we wszystkich innych aspektach społeczeństwa. A to właśnie takie gwałtowne zmiany nieuchronnie prowadzą do upadku tradycyjnych wartości."  Niezłe, co?  Teraz o fotkach ilustrujących ten newsowy wpis. Mła by sobie chciała tak odsapnąć  jak te panie na fotach, kotki pogłaskać i ciasteczka podeżreć. A wszystko to w uroczych kapelusikach. W wyrku z baldachimem ( nierealne ze względu na kotostwo, baldachim nie miałby prawa istnieć jako pokusicielstwo zbyt wielkie jak na kocią zdolność odmawiania sobie włażenia w miejsca do tego celu niestworzone ) pobyczyć się i przez telefoon pogadać odziana w jaki peniuar. A najbardziej to się wysiedzieć  przed toaletko ( tyż nierealne bo mła się nie dorobiła toaletki do wysiadywania ). Ech... znów damulkowanie mła sie marzy.  W muzyczniku dziś Kiri Te Kanawa i Montserrat Cabale, obie  w partii Mimi z "La Boheme".


79 komentarzy:

 1. Czy Tabaaza moze mnie zdradzic skad wyczerpia takie cudnej urody foty? Nic na niusach nie moge skupic uwagi, cala uwaga idzie w te foty, te cudne budiuary, peniuary, lustra, loza, piora i baldachim!! Cus przepieknego, takiegom nie widziala nigdy w zyciu - az mnie zatchlo z zachwyta😍 U sie w domu proby robie nieudolne stworzenia buduara paryskiego, ale mnie to Art Deco porywa za serce i szarpi piorami chociaz tutaj to chyba Hollywood Regency wychodzi na prowadzenie... Zawsze zalowalam, ze sie urodzilam o jakies 60 lat za pozno... trza sie bylo z babcia wlasna zalapac , to byly czasy ... No a niusy - obrzydliwe , ale prawdziwe.... Rosja ostatnio umkla mojej uwadze, musze sie jej blizej przyjrzec. Bardzo sluszna uwaga co do gazu - to samo odnosi sie do ropy - ciekawe bedzie co z ta cala ropa zrobia na tym Bliskim Wschodzie , jak Jewropa podepnie wszystko pod prund? Gdzie oni te rope spuszcza i z czego te szwejki arabskie beda zyly ? Ostana im sie jeno te chabity ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hollywood Regency, typowe. Wyrka z Mae West. Fotki netowe, mła lubi szukać starych fot. Co do chłopców znad Zatoki Perskiej to oni od jakichś dwudziestu lat zaczęli dywersyfikować dochody, szczwane so. Muszę powalczyć z wrażym Googlem bo mnie wyrypało z własnego bloga.

   Usuń
  2. No, przewalczyłam. Czasem ta moja niby witrynka szaleje. Mła jest szczególno admiratorko toaletek. Co prawda jak zna życie to na toaletce zalegałyby koty ale chęci posiadania jakoś to nie tłumi. ;-)

   Usuń
  3. Ja toaletke posiadam, ale co z tego, nie da sie przy niej usiasc, i ani dudu nie widac , bo na niej stoi telewizor... wim wim, zgroza, w sypialni pudlo miec, ale czasy takie naszly, ze nie da sie juz ogladac dobranocki wespol do kupy na jednym.. Tez marze o toaletce bez telewizora:)) ale pirdul budiuarowych mam na inszym meblu poustawianych , cacuszka Art deco sa, hollyluda w Anglii cus malo maja na tych carbootach i piorow tyz nie widzialam 😬Trza bylo po francusku poleciec w te toile i ludwiki :))

   Usuń
  4. Mam zwyrodniało wyobraźnię, tzw. ślepiami duszy ujrzała mła płaski ekran ustrojony w pióra i ludwikowsko pazłotkę korygującą paskudny i nudny kształt prostokąta. Ale jazda!

   Usuń
  5. Ole! 😁Ja zem tera tez to ujrzala, na szczescie tylko we glowie, ludwik z pawiem jeszcze sie do telewizora nie dopial :)) 😬

   Usuń
  6. A jakbyś zasłoniła z lekka ekran piórami, to może i przekaz zrobiłby się jakiś taki - puchowy? :-)

   Usuń
  7. A w ogole to tytul tego posta powinien brzmiec :
   NIUSOMNIA - godzina byla mocno nocno pozna na te niusy :)))

   Agniecha, moge zaslonic, moze i parawanik jakis obstalowac ? :))
   Tylko bedzie niewygoda to odstawiania w celu obejrzenia niusow :))

   Usuń
  8. Pióra, pióra, a o pazłotce żadna nie myśli! A bez pazłotki to się Hollywood Regency nie liczy. ;-)

   Usuń
  9. No jak nie mysli, jak mysli, pozlotka tyz bedzie!:) Piora mozna sprejem pozlocic, a poza tym rame od telewizorni tyz maznac, wim, wim, a jeszcze moge i diamenta jakies dokleic, o :)

   Usuń
  10. Lustra, konieczne so lustra!;-D

   Usuń
  11. Kitty Katty nie mow takich checi glosno, bo sie diabeł ucieszy i przeniesie cie wstecz.
   I bedziesz tak jak moja babcia, ktora raczej przed toaletka dlugo nie posiedziala! Ledwo mlodziutka za maz wyszla, to sie I wojna rozpetala i mezow do wojska brali, a zony ledwo przezywaly... potem babcia urodzila dwoch synow i jak mieli 16,18 lat to obaj poszli na II wojne, a dziadek zmarl na "zwykle" zapalenie pluc i niedozywienie.
   Po wojnie repatriacja i bardzo trudne zycie, babcia byla bez zawodu, i9 znowu sobie przed toaletka nie posiedziala :(
   A jak sie juz zrobilo przyzwoicie to sobie umarla....
   Tak wiec lepiej o tych toaletkowych czasach nie marzyc :)

   Usuń
  12. Pfi, Ty myslisz ze ja luster nie mam?? W buduarze mam cztery , dwa stojace i dwa wisielce , i ni ma u mnie pokoja bez lustra z wyjatkiem kuchni, ale za to w jadalni tez sie dalo powiesic. Tak samo jak i zegary - zegary mom w kazdym pomieszczeniu :)) Lustra i zegary muszom byc !

   Usuń
  13. Basiu, jakzem to napisala to sem o tym wlasnie pomyslala... bo te damy w Hollywood to sobie wtedy lezaly i piorami machaly.. a u nas kobity machaly raczej miotla a mezowie szabelka ... Moja babcia troche toaletki uzyla przed wojna, ale potem sama z piatka dzieci wojne przebidowala , dziadek poszedl w niewole , a jak wrocil to trza sie bylo do roboty brac, bo komuna caly majatek zarekwirowala ( mieli sklep rzezniczy przed wojna i nawet niania byla do dzieciow, bo babcia stala w sklepie , a dziadek pasztety wytwarzal :) Po wojnie ciezko bylo , ale jakos przetrwali jak tysiace innych. Toaletke babcina pamietam : miala wielkie lustro i marmurowy blat, poszla do ludzi za psie grosze ...

   Usuń
  14. wiecie z tą podróżą w przeszłość jest jak z reinkarnacjo w stylu pop - same księżniczki egipskie, żadnej podkuchennej. ;-D

   Usuń
 2. A mnie ani tualetki ani opierzone damy w glowie bo ja wlasnie wypaczyla wazny news.

  https://www.bbc.com/news/uk-60047438?fbclid=IwAR2WcXm8DHLHzI0Lfripp3NkApNAybnioKsFLwnXU0n0Z0_su5MABFW1tHo

  I cus mie mowi, ze to co ja pisala o spelnieniu mojego marzenia jest calkiem realne.
  Bo jak UK a w Izraelu ichny specjalista od eksperymentow przeciw-covidowych tez oglosil, ze popelnili blad wstrzykujac eksperyment masowo calej ludzkosci prawie (w wielu Izraelczykach to juz czwarta dawka krazy) i on tero cwirko, ze to byl powazny blad.
  No to moim zdaniem jak juz jest UK i Izrael to znaczy, ze gowno wpadlo w wiatrak i sie kreci. Niech sie tylko teraz rozpryska na reszte Europy to zaraz potem pojdzie reszta swiata.
  Ide budowac szubienice.........

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mła przeczytała te donioski BBC ale nie jest tak optymistycznie nastawiona jak Ty. Za dużo w tym gdybania i krycia tyłka i przypominajki o czepionkach. Zresztą mła się wydawa że z narracjo czepionkowo to w UK pożegnajo się dopiero w momencie wywalenia Świnka Pepy. Nie wcześniej. Młą cały czas Wam ćwierka dziefczynki że teraz to pininżne usiłujo opanować sytuejszyn - the Bill i Bourla zorientowali się że polityka obeszczeniowa w dłuższej perspektywie prowadzona zagraża im bezpośrednio. Stąd opowiastki o końcu srandemii po Omicronie. Najśmieszniejsza była reakcja niejakiego propagatora wiedzy mendycznej reumatologa Fiałka. Jak to? Już koniec? Nieprawda! Chłopcy zarobili nieprawdopodobną kasę i mogo zaczynać odbębnianie zwycięstwa nad srandemio ale Fiałku wyraźnie się spodobało bycie gwiazdo mendiów. Może go da rady mendycznej wezmo?

   Usuń
  2. Liczylam na to, ze Swinek Pepa wyleci w poniedzialek, a tu juz czwartek,a on nadal przy korycie i chrum chrum pochrzakuje. Nie daje sie oderwac, ale widza, ze zrobil kompromisa ze swoimi chlopcami z chlewni, chlopcy go nie wyszuraja jesce, ale wyszurali te jego dokumenta srovidowe i maski karnawalowe, i teraz beda w chlewni nowe porzadki. Calkim to on nie moze przestac chrumkac, bo ludziska teraz przerazone w druga strona : jak to tak? To tak w jeden dzien i pandemia odtrabiona? a my tak sie do niej przywiazali, ze sie bojam teraz puscic, bo jak to nie ma , jak jest? Olaboga i co tera bedzie ja my te maski zdejmiem, my od swiezego powietrza mozem padnac na twarz...:)za duzo tlenu to juz przecie terapia tlenowa, a terapia tylko dla zakazonych :) I zglupli dokumentnie

   Usuń
  3. Bo ludzie to się teraz bojo że jak się srandemię z dnia na dzień odwołuje to foliarze mogły mieć rację ze wszystkim i teraz zaczepionym anteny wyrosno i będo mieli nadawane Meta z the Billem non stop. ;-D

   Usuń
  4. Przynajmniej od razu będzie widać, kto zaszczepiony a kto nie. Podział będzie wyraźniejszy.

   Usuń
  5. Mla się przypomniał kretyński suchar.
   Marsjanie lądujo na Ziemi i wyłażo takie zielone z pojazdu kosmicznego. Ludziska poruszone bo Marsjany majo na "czole" czerwony guzik. No to delegat Ziemian pyta przez super inteligentno maszynę tłumacząco " U was to wszyscy taki czerwony guzik majo?". Marsjany szwargoczo a maszyna tłumaczy - "Nie, tylko Żydzi i Murzyni".
   Tyle w temacie natury ludzkiej ( i marsjańskiej ). ;-D

   Usuń
 3. Świat się podzielił na szurów niezaszczepionych i szurów zaszczepionych trzema dawkami.
  Nie wiem czy taki był cel,ale tak wyszło.Reszta jest milczeniem.
  Uważam,że ruscy prężą słabe muskuły,ich rzekoma siła wynika ze słabości Zachodu.Nie zaatakują Ukrainy dopóki zachodnie państwa nie pójdą na jakiekolwiek ustępstwa wobec Rosjii;jeśli ulegną szantażowi Putin może się ośmielić.Zresztą teraz przed igrzyskami chińskimi na pewno będą siedzieć cicho.
  Wierzę Erdoganowi,który powiedział,że "rosyjska inwazja na Ukrainę nie jest realna", a turecki przywódca jest jedynym z którym Putin się liczy.
  Polecam artykuł jak republikanie chcą nałożenia sankcji na osobisty majątek Putina i jego świty (najlepiej akapitami wklejać w tłumacza ang-pol)
  https://www.washingtonpost.com/opinions/2022/01/19/house-republicans-aim-sanctions-putin-his-family-his-mistress/
  Dziś o dziwo słonecznie.A ja mam roboty po pachy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świat jest podzielony sztucznie ale tylko ten nasz, pierwszy. Reszta ma na to wylane. Nie musi się martwić pandemio bo nie ma na nio kasy. Dlatego choruje tak jak zawsze. To u nas trwajo jakieś akcje zdziwne bo można kasę wydoić, ot i tajemnica zdrowotności. Nie wiem o co tam tak naprawdę chodzi z Rosjo, widzę tylko takie rozchodzące się po wierzchu fale ale co pod powierzchnio? Dla mła jest zdziwna nieco zbieżka końca pandemii z nasileniem kryzysu. Co do opowieści o sankcjach to mła nie sądzi żeby to było skuteczne jeżeli będzie dotyczyło osobistych majątków. Jeżeli będzie dotyczyło wszystkich Rosjan to może być przeciwskuteczne bo im tam już i tak nieźle pioro mózgi. W inszy sposób niż u nas ale pranko to odchodzi takie w wysokich temperaturach. Erdogan wyczekuje bo upatruje szanse na mocarstwowość Turcji i odsunięcie od siebie widma rozliczeń we własnej polityce imperialnej, stąd te jego pitu - pitu o wielkiej rodzinie tureckiej. Na Ukrainę idzie w tej chwili broń wszelkimi kanałami, to jest niebezpieczne bo uzbrajamy jedno z największych armii w Europie, może to być jedyna armia w okolicy posiadająca prawdziwo zdolność bojowo. Taa... polityka legionów. A my nie mamy żadnej polityki wschodniej bo Morawiecki jedzie na oczywistościach i nie jest silnym premierem a nasze durnie zajmujo się teraz gaszeniem pożaru w bordello wywołanym przez chłopców od płemieła.

   Usuń
  2. No nie moga robic dwa kryzysa nara, to sie nie da. Ludziska zawsze wybiora miche przed urojonym wirusem, bez michy nie ma nosicieli, no nosiciel padnie zanim zostanie nosicielem, wiec jak bida zaczyna zagladac do gara to w dupie wszystko inne. I trza wybrac jaki kryzys robimy tera : wirusowy czy klimatowy ? Wychodzi, ze ten drugi idzie na prowadzenie...

   Usuń
  3. Kaszanka jest dobra na wszystko, kaszanka na stopę zwrotu za nisko... ;-D

   Usuń
  4. Ale to już polska folia z zagramanicy parę miesięcy temu zapodawała, że teraz wadzunie światowe powoli przestaną straszyć świrusem, bo są już wytyczne na nowy program strachu, klimatyczny właśnie. I to się właśnie dzieje, jak widać. Bójcie się, nieważne czego, byleście się bali. I kłócili, to ważne.

   Usuń
  5. Kiedy ludziska wreszcie stana z boku i przestana brac to , co plynie z tych odbiornikow jako zyciodajna pape? Wystarczy RAZ zrobic takie cwiczenie. RAZ!!! Wziac wiadomosci z jednego dnia, usiasc i po kolei rozpracowac. I przy kazdym niusie zadac sobie pytanie : a co bylo jesli jest dokladnie odwrotnie? I zebrac do kupy wyniki. Obraz swiata jaki zobaczymy to po prostu "revelation" - calkowite olsnienie i przebudzenie.

   Usuń
  6. Mła ma cóś wrażenie że klimat nie wypali. Nic racjonalnego, ot, swędzenie lewej pięty u Edny. Będo szukali dalej.
   Pewnie że świat jest inszy niż nam to wciskajo, problem w tym że zbyt wiele osób już ma antenki zamontowane, żadnych chipów nie trza. Wystarczy wsiąść do tramwaju, prawie wszystkie ślepia w srajfonach. No i rośnie pokolenie uzależnionych idiotów.

   Usuń
  7. Edna zapomniala ze tera oni na tym szczycie ostatnim uchwalili ze beda wprowadzac agenda 2030? A tam jak byk stoi - auta smrodliwe wont, wszystkie na prund, gaz smrodliwy wont, wszystko na prund, wegiel smrodliwy wont, wszystko na prund, drzewo z kominkow wont, wszystko na prund - wiec tera musi byc prund. A skad oni go wezma oto jest pytanie, bo prund jak wiadomo jest z elektrowni, a elektrownie na gaz, na rope, na wegiel? I smrod idzie ... wiec jeszcze trza postawic pare takich bardzo czystych - nuklarnych, co to daja czysty prund , i tylko wokol takie pozniej troche dziwne guzowate ludziki chodza, albo ptaszki dwa razy wieksze latajo ...

   Usuń
  8. Edna nic nie zapomniała, tylko Edna wie jedno dłużej klasztora niż przeora, Komisje Europejskie nie so wieczne, papier jest cierpliwy, w życiu zbyt wiele zmiennych żeby dało się je zaplanować, wszelkie gryplany rodem z campusów uniwersyteckich i eksperckie doktryny so o kant doopy potłuc. Co będzie w 2030 roku to tego nikt nie wie. Równie dobrze w New York otworzo Rockefeler Avenue na część powywieszanych wzdłuż ulicy członków znanej hamerykańskiej familii. Nic nie wiemy o przyszłości a może być naprawdę różna. Ludzie majo kretyńskie pomysły na rozwiązywanie problemów. Teraz się w UK cieszo bo pandemia idzie się beyać ale koniec świata to święto ruchome. Lepiej dopilnować żeby to ostatnie obeszczenia były, naciskać trza cały czas i nie odpuszczać. Władza powinna się zacząć bać ludzi, to zdrowe. A kryzys klimatyczny, drogi prund? Jak prund będzie za drogi to ludzie nie będo oglądać i słuchać a na to władzuchna nie może pozwolić. No bo jeszcze myśleć sami zaczno.;-D

   Usuń
 4. Przepiękne fotki.
  Ja tam zawsze się zastanawiam, kto by to wszystko odkurzał. I czym.
  Ale zdecydowanie, gdyby ktoś mi me długie do podłogi włosy czesał i upinał, ciało namaszczał wonnymi olejkami, wachlował wachlarzem, nalewał szampana do kielicha i czytał mi książki przyjemnym głosem, to czemu nie - nie odmówiłabym.
  A tak, siano z porów roboczych strząsam w korytarzu, i sama se robię kawę. Uważając, by siano z głowy do niej nie wpadło.
  Kręcimy się więc ( to o polityce ), jak te chomiki w karuzeli. Miejmy nadzieję, że wyskakiwanie nie zakończy się tragicznie.

  A przy okazji spytam, czy kocie mamy nie poleciłyby mi jakiejś sprawdzonej suchej karmy dla kota 100% mięsnej? Ja kupuję od lat Applaws, ale mam wrażenie że się skiepścił. Może faktycznie skleroza już atakuje, kiedy zaczęłam tę karmę kupować, to byłam przekonana, że ona 100% mięsa też była, a ostatnio patrzę na opakowanie a tam 20% składników roślinnych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Agniecha, jak to czym bym to odkurzal ? Piorami!! :))
   Niektore panie byly wiec samoodkurzajace sie.
   A te panie wtedy zauwaz wlosy mialy krotkie, wszystkie sie poobcinaly jak jeden maz :) Taka moda, a z moda nie wygrasz...

   Usuń
  2. Wiesz, bo mnie się przypominają podobne zdjęcia buduarowe pań z drugiej połowy XIX w z Austrowęgier... One miały zazwyczaj włosy do samej ziemi - na stojąco, żeby nie było, że na podłodze leżały. :-)

   Usuń
  3. A tak, to byly insze wlosy , wim o czym mowisz, a buduary tyz pikne mialy, ale bardziej kwiatowo i gobelinowo ustrojone ...:))

   Usuń
  4. A młą to tak sobie przemyśliwa jak te uprzywilejowane ludzie mogły z tym personelem na co dzień po chałupie się kręcącym wytrzymać. Żadnej prywatności człek nie miał. I na pewno podpijali szampitra! Co do włosków to mła się zawsze marzyły villasy, pewnie dlatego że ma łysy jedwab na łbie.

   Usuń
  5. Bo służący to nie był człowiek. Raczej coś w rodzaju mebla.
   Serio, to bym pewnie nie wytrzymała.

   Usuń
  6. Mła to by chyba nawet robot przeszkadzał. :-/

   Usuń
  7. Mnie sie wydawa, ze Agniecha ma racja - oni ich traktowali jak meble na wyposazeniu, a mebel sie moze przestawiac dowolnie, i sie go w sumie nie zauwaza :)
   A poza tym taki mebel to byl poczebny. Jak taka dama sie chciala uczesac na przyklad, to przecie sama nie mogla, musial przyjsc mebel:) albo jak sie miala ubrac, no bez pomocy ani rusz. Dobrze jeszcze, ze sie karmic lyzka do ust nie kazali, a tylko do stolu donosic...poza tym wszystko inne mebel zrobil:))

   Usuń
  8. U kuzynki widziałam "Roombę" w akcji. Nie przeszkadzałaby mi. Mała, względnie cicha i niebrzydka.

   Usuń
  9. Mamelon ma Mamisia ale tak po prawdzie to się Mamisiowi nie dowierza. ;-D

   Usuń
  10. Agniecha, moja znajoma nabyla piesa i robi za Rumbe jak cacko tyle, ze jeno w kuchni:))) Mowila mi niedawno, ze Rumba czyli pies kocha kuchnie i ona tez zaczela kuchnie kochac od kiedy jest pies bo jest czysciej:)))
   Ciut tylko narzekala, ze ta rumba nie chce obierkow z ziemniakow i marchewek.

   Usuń
  11. Dopóki mieliśmy naszą psinkę w miarę sprawną, to podłoga w kuchni była wylizana do czysta. Ale reszty domu nie lizała.
   Obierki z ziemniaków nie, ale z marchwiów lubiła.

   Usuń
  12. Stardust! Obierkami musowo dzdzowniczki w ogrodku karmic!!!

   Usuń
  13. Agniecha, nie ma takiej 100%. Purizona moje nie lubią, ale całkiem przyzwoita, choć chyba ze zbożami, jest Josera Catelux, a z bezzbożowych dobra jest Furora, ale ją prowadzi tylko sklep Sznupa.

   Usuń
  14. Koty generalnie nie powinny jeść suchych karm, nawet najlepszych,.z uwagi na tendencję do problemów z nerkami. Najlepsze to dieta BARF. U nas dział to znakomicie.na zdrowie futer. Właściwie już tylko jednego futra z dziwiecioogonowego stada.

   Usuń
  15. To moje koty mądrutkie bo one sucho karmę tylko jako cukiereczki a tak to proszę zapodawać mokre a najlepiej to miąsko z tych surowych. Z podłogi to jest zbierana jeno wątróbka ukradziona co z pyszczora wypadła, cało resztę musi sprzątać madka.

   Usuń
 5. A ja z przyjemnością pooglądałam stare fotki (bo lubię te klimaty przedwojenne, tudzież stare "Perły z lamusa"), no i uważnie przeczytałam Twego posta. I też mi sie coś zdaje, że medialne wzmożenie szaleństwa covidowego w Polszcze ma robić za przykrywkę do szaleństwa polskiego wału. A tak w ogóle to sie wszelkie szaleństwa, wały i ściemy nawarstwiają jak w jakimś filmie surrealistycznym.Łacznie z ewentualną wojną na wschodzie (mieszkam blisko granicy z Ukrainą, niestety). I człowiek od tego sam jakby w obłędzie albo przeciwnie - w zobojętnieniu, no bo ileż mozna? Nas tu teraz najbardziej martwią podwyżki cen, no bo przecież nie da sie nakupić na zapas wszystkiego. Kiedyś to w końcu człowieka dopadnie.Póki co sama piekę chleby, bo to i taniej i zdrowiej...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mła te podwyżki tyż martwio, co lezie po zakupy to cóś mła zaskakuje. Ech... Dlatego dobrze że so w necie takie zdjątka, odrywające od współczesności. Mła musi poszukać starych pism, posiadanego rocznika Bluszczu sprzed prawie stu lat. Troszki się zanurzymy w inszy świat, bezpieczny bo miniony. ;-)

   Usuń
 6. Chyba nie ma 100%,kupuje purizona bezzbozową i ma 70% reszta to roslinne, warzywa, zioła, witaminy i minerały.

  Tez mysle , że te piora to i odkurzaly od razu samkczynie, przeszla taka elegantka , poruszala glową, a tu od razu posprzatane😃

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mła się wydawa że takiej 100% to chyba nie ma bo dla kotów to tyż nie jest zdrowe. Zboża ma nie być, roślinki mogo a nawet powinny być w suchej karmie. Jak odkurzanie tylko na suficie to jak posprzątać podłogę? W przychyle?

   Usuń
  2. Ja sobie wyobraziłam, dość dynamicznie, ale słowa mnię opuściły.

   Usuń
  3. Muzyczka tylko pod to sprzątanie i prawie jak trening cardio. ;-)

   Usuń
 7. Akuratnie zadymka, na chwile moze zrobi się bialo, poki co ciemnica,a ja jakas flakowata chyba z tego powodu, bo z 1027 hPa spadlo do 1014 hPa.

  OdpowiedzUsuń
 8. A na zdjęciach nr 2 i 3 to nasza Tabaaza z Mruciem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tabi z Mruciem ucharakteryzowanym na dziczyznę. U mła biało i tak jakoś przedśnieżąco. :-/ Muszę oczyścić filtr pralkowy, łeee...

   Usuń
  2. Przeczytałam Tabi z Mruciem ucharakteryzowanym na DZIEWCZYNĘ. Czyli Ty ucharakteryzowana na tijgera czy inną lampartę?

   Usuń
  3. Jejciu, jejciu a mła przeczytała że była sama ucharakteryzowana na dziefczynę i aż jo zmroziło bo dobie pomyślała jak wygląda bez charakteryzacji. No wyszło jej że wygląda jak nieznany mężczyzna. To mła już woli być tygrysico.;-D

   Usuń
 9. A co do niusow i polityki z Rosja. Troche zaspalam, nie zajmowalam sie tym za mocno, bo tu inne sprawy, wiec przegapilam pytanie glowne, o co chodzi. Wiem tylko, ze w sytuacji kiedy Zachod zaczyna pomagac Ukrainie i juz sle tam bombowce, a Polska jak zwykle przyklejona do Zachodu - to jakikolowiek atak na Ukraine, skonczyc sie moze najgorzej jedynie ....dla Polski. I nie zapomninajmy, ze mamy u siebie juz w kraju Piata Kolumne, jakies 1.5-2 milionow Ukraincow, to jest niebagatelna liczba. Bardzo mi sie przypomina Wolyn i to jak to sasiady nasze ukrainskie potraktowaly swoich sasiadow polskich...
  Tego nie wolno ani zapomniec ani lekcewazyc, tym bardziej, ze Ukraina jest przyczolkiem niemieckim a Polska jak zwykle lezy posrodku...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę że ta kolumna to nie koniecznie ludzie co tu za chlebem przyjechali. Gęsi i od lat psujący naszo tak zwano gotowość to ludzie tacy jak święty Antoni od Brzozy ze swoim Musiałem i tym podobne ludzia.

   Usuń
  2. Taaa, wtedy na Wolyniu tez chodzilo tylko o chleb ... i sasiady to zwykle chlopy byly ...

   Usuń
  3. He he.Chyba mi wyobraźnia szwankuje, jakoś trudno mi sobie wyimaginować znajomych etnomuzykologów biegających za mną z naostrzonymi widłami ;-)

   Usuń
  4. Bardziej bym się obawiała niektórych polskich znajomych, covidoszczepionkowych mesjaszy, którzy chętnie by mnie do obozu zamknęli za poglądy epidemiczne. I to w tej bardziej optymistycznej wersji wypadków...

   Usuń
  5. Ogolnie chodzi o to, aby ludzi poklocic miedzy soba, podzielic, wyszczuc jednych na drugich , pozniej zrobic wielki chaos i kryzys i na koncu wylonic meza opatrznosciowego, ktory to wszystko zlapie do kupy ... i wszyscy znow odetchna , co z tego ze w czarnej dupie, jak wiekszosc sie cieszy , ze w dupie cieplo :)💩

   Usuń
  6. Problem polsko ukraiński to tzw. głębokie niedopowiedzenia. Z jednej i drugiej strony bo rzeź wołyńska nie wzięła się znikąd, tak jak w Polszcze od 39 roku będącej w sowieckim zarzundzie pojawiła się narracja o "Żydach zdrajcach" ( półprawdziwa jak to zawsze w takich wypadkach kiedy korzysta się ze starych stereotypów tworząc nowe ) tak na Ukrainie pojawiła się narracja o "Lachach zdrajcach" ( tyż półprawdziwa ). Tylko co to obchodzi Wiktorię i Igra zapitalającego w Polsce coby ich dzieci lepiej miały. Jak się politycy do ludzi nie dobiorą to sobie ludzie będą spoko żyli. Mła nie jest antyukraińska, mła nawet nie jest antyrosyjska, mła jest zdecydowanie antypolityczna! Co do szkodników - śnięty Antoni od Brzozy ma zasługi ( rozwalił wywiad a za chwilkę armię ) ale Zębosław i Zbynio w towarzystwie smutnych panów ze służb ( wszelakich ) to so dopiero turkucie podjadki i karczowniki. I do tego ta cała masa oportunistów i pieczeniarzy wyczekujących na swój kąsek!

   Usuń
 10. Ja tak poczytałam i wyszło mi, że albo w polityce "normalność" wróciła, albo ona nigdy nigdzie nie poszła :) Toż to wszystko to samo co przed pandemio.
  A na dzieńdobry koleżanka w pracy mnie dziś poinformowała, że mamy 5 falę.
  A innej koleżanki córka siedzi na kwarantannie w segmencie akademickim z 12 zaszczepionymi/pozytywnymi. Ona jedna nieszczepiona/negatywna. Gdyby ukłuta była, mogłaby pojechać do domu, a tak, siedzi. Nikt poważnie nie chory, ale przez 10 dni mogą się tam różne rzeczy wydarzyć. Ona miała pierwszy test negatywny, ale po kilku godzinach dostała zaproszenie na drugi test. Jako jedyna. A pierwszy test zniknął z jej konta, nagle. Zrobiła drugi test, też negatywny. I siedzi dziewczyna. Rżną w karty, piją, gotują i siedzą.
  Psychiatryk...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak Anno, psychiatryk i kto za to płaci - ano "pan, pani płaci".... najgorzej, że ludziom się nawet zaczyna to podobać - ZUS płaci za kwaratanny, chorować to w większości już lekko się przechodzi a strach covidowy już jakby mniejszy...całe klasy na kwaratannach bo jeden z nauczylieli pozytwywny a pracownicy administracji ( nie wiem czy już) na zdalnej pracy w domu ( wszystkie tajemnice obywateli na prywatnym laptopie ? ciekawam jak sie rozwiazuje takie sprawy) ..tradycyjnie w przysłowiowych Biedronkach i Castoramach ludzie ze stali pracują a im nikt nie klaszcze i nie przywozi pizzy... Ja juz się oddałam bilety na to przedstawienie - ze zgrozą patrzę niestety ilu fanów i zaciekłych zwolenników jednak do tego teatru nadal chodzi,....

   Usuń
  2. Ania - psychiatryk po calosci , ale dziewczyny, daje temu gora dwa tygodnie , zobaczycie ze z poczatkiem lutego 5-ta fala zaniknie i odplynie w sina dal!! Patrzcie na to co sie dzieje w UK - psychiatryk zaczal sie tutaj i tutaj go zakoncza. Pandemia od przyszlego tygodnia odwolana 👏👏👏 Ludzie juz zrzucaja maski , a reszta stada jak sie otrzasnie to sie szybko przylaczy 🐑🐑🐑Beeee

   Usuń
  3. Ona nie tyle zniknie co zamrze wśród nadziei zarzundów że może jeszcze się wzmoże. I naprawdę trzeba dopilnować gadów żeby nie śmiała się wzmóc. Co do radości świata tego i obłędu - to so oficjalne dane, w roku 2020, pierwszym roku srandemii ilość hospitalizacji zmalała o 30%. To teraz jasne jak słoneczko skąd zgony nadmiarowe. Ponoć w 2021 roku ten trynd się utrzymał. Taa... Mła od dawna twierdzi że w dyskontach pracujo mutanty. Nauczyciele, urzędnicy i lekarze mogliby porobić trochę w Biedronkach dla nabrania wigoru, zaiwaniasz tydzień w Lidlu i wracasz jak z sanatorium! ;-D
   Mła Wam śmiesznostkę sprzeda - jakieś australijskie mendium zrobiło sondaż na temat tego czy powinno się wywalić z Australii jednego tenisistę. Odpowiedź była jakby nie na temat, sondowani stwierdzili że wywalić jak najbardziej ale premiera Kangurowa. Czasem mniłość ludu wyzionie i z mainstreamu. ;-D

   Usuń
 11. No, dziś dementywny Józio się poprawił w sprawie Ukrainy,zatem każde przekroczenie granicy przez ruskich będzie uznane za inwazję i wtedy...hehe... ręka,noga,mózg na ścianie, mają nałożyć silne sankcje.Eksperci wojskowi twierdzą,że kraje nadbałtyckie jako państwa frontowe graniczące z Rosją i zagrożone agresją nie powinny przekazywać Ukrainie uzbrojenia.
  Otoka mówi,że dżemojady kończą cowidową szopkę, a u nas V fala głupoty.Czekam na dymisję Niedzielskiego.
  A tu do pośmiania
  https://twitter.com/ron__PL/status/1484096327038427136

  OdpowiedzUsuń
 12. I jeszcze wypowiedź lekarza o "pandemii"
  https://www.youtube.com/watch?v=ff1FFou1KvQ

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hanna, kto to jest dzemojady? ktore to?

   Usuń
  2. Józio to chodzące prawo Murphiego, znów któś mu baterii nie podładował! Dżemojady to Jankesi.

   Usuń
 13. Z dnia na dzień odnoszę wrażenie, że jestem uwięziona w fabule jakiegoś Czeskiego filmu. Pojęcia nie mam, czy ktoś jeszcze ogarnia tę rzeczywistość. Zaczyna się jazda bez trzymanki. Zaraz gdzieś coś prdlnie, ale jeszcze nie wiadomo gdzie i co będzie pierwsze.
  U nas dzisiaj zamiecie i wietrzysko nielitościwe. To i może dlatego jestem taka skołowana i rzeczywistości już nie ogarniam.
  Tabs, pan z Łodzi, którym spotkałam się wczoraj, się zbiesił i uparł się siedzieć w Rudzie Śląskiej do końca tygodnia. Z tego tytułu nie miałam mu jak powierzyć sukulentów dla Ciebie, choć był chętny. Zostaje Inpost paczkomat, bo jestem w stanie je zabezpieczyć tak, żeby dobę transportu przetrwały. Dogadamy sprawę mailowo :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie dość że czeski to jeszcze któś scenariusz zgubił, podpiendrolili leflektor co i tak nie ma znaczenia bo kamery nie załatwili a główny amant sraczki dostał. Rozpirzy się, moim zdaniem o kaszankę w cenie kawioru.
   u nas tyż zamieciuje co mój łeb odczuwa, niestety. Roślinki nie zając, nie uciekno. W przyszłym tyźniu w drugiej połowie ma ponoć nie być mroźno, a jak się w przyszłym nie uda to się uda w zaprzyszłym. Spoko - spoko.:-D

   Usuń