piątek, 7 stycznia 2022

Prasóweczka czyli idiotyzmy pospolite

Żebyście nie musieli się męczyć mła pomęczyła się za Was. Posłuchała, poczytała, oblookała - hym... ma wrażenie że cóś już kiedyś takiego zaznała, rewia na lodzie  się nazywało. Wszyscy jeździli na łyżwach  i się uśmiechali  dopóki jeden się nie wypiendrolił pociągając za sobą resztę ku uciesze  publiczności. Mła odnosi wrażenie że teraz cała ekipa rewii postanowiła wykonać poczwórnego salchowa  z dokładką w postaci  poczwórnego axela bo ma być ambitnie. Będzie się działo bo połowa z trudem utrzymuje się na łyżwach. 

U nas rozpoczęło się mocno, wszedł Nowy Wał i od razu naród nie tyle okazał niezadowolnienie  co się zwyczajnie wkarwił. No bo to idzie tak: zrobimy obniżkę pensji przy jednoczesnych podwyżkach i to ma być taka  niespodziewanka. Potem będziemy  ćwierkali że to tak jednorazowo a w następnym miesiącu się zobaczy. Najwyżej kasy dodrukujemy. Taa... do uspokajania ludu po tym jak odkrył jak wyglądajo podwyżki cen energii oddelegowano mynistra Sasina. Ma naprawić i lać oliwę na wzburzone  fale. Do tej pory mynister Sasin to lał wodę a jak  już cóś naprawiał to strach się bać. Pamiętacie samolot prezydencki który spadł, pamiętacie wybory co się  nie odbyły? - tak,  to so plony działalności mynistra Sasina. Podobno o chrust w lesie coraz ciężej, nie ma się co dziwić,  Sasin naprawia. Najgorsze że nie można się przed sasinizmem ubezpieczyć, to ta sama kategoria  co czepionkarstwo wyczynowe i himalaizm ekstremalny. Znaczy dupa!  Jakby było mało misio  Glapa obudził się  ze snu i wreszcie postanowił ciąć stopy. Późno, zaspał,  więc uciął razem z łydko. Kredytobiorcy już i tak nie  kochajo misia, musi misiu Glapa uważać  żeby jakiego na drodze nie spotkał bo jeszcze oczko odpadnie temu  misiu. Mamy też przypadek zdrady o świcie, naszemu ambasadoru w Czechach  puściły nerwy i zdradził tajemnice tajemnic, najściślej tajną państwowo, o której  wszyscy  i tak wiedzo - zarzund to kretyni. Co prawda ambasador dyplomatycznie zaczął od kopalnianych i dyrekcji PGE zanim doszedł do mynistrów. Ale ruszyć PGE? Rodzinę?! Na to zgody nie ma!!!

Zdaniem mła Czechy tolerowały ambasadora, podjudziły do wywiadu i za karę trza im wysłać  Sasina! A w ogóle to Pepiki so  pilnie proszone o zwrot hektarów. Mój boszsz... jaka ta moja Ojczyzna  biedna, walczy na dwa fronty - z podstępnym Łukaszenką i wrednymi Pepikami. I jeszcze rewizjonizm niemniecki czyha a w Bałtyku woda się podnosi. Mła się  nie dziwi że nasz pan prezydęt się pochorował. Walczył, no walczył na całego - szesnaście razy w zeszłym roku na te cholerne narty jeździł  coby górskim powietrzem wentylować prezydęckie  płuca i mieć  siłę  do ciężkiej pracy, z podpuszczenia  Agaty wzion dwie czepionki i boostera i co? I gówno! Teraz  został naczelnym antyczepionkowcem bo śmiał zachorować miesiąc po przyjęciu dopalacza  ( i doktor Fiałek  musi się tłumaczyć ). Mła się bardzo niepokoi  co z Agato, może by jej czwartego strzała  zapodać?  Może pomoże a nawet jak nie pomoże to się te wydane piniądze nie zmarnujo. Mła nie mynister Sasin, oszczędna jest. 

Na szczęście nie odbiegamy jakoś specjalnie od reszty, stada kretynów hasajo po świecie. W Austrii już nie wiedzo co maseczkować, niedługo  pewnie zaczno maseczkować pomniki, któś tę zarazę w końcu roznosi. Hym...zemsta nietoperza czy cesarza? Odkąd jasne że nie pomogło maseczkowanie w salonie to mła się wydawa że  będą się musieli maseczkować nawet w kiblu, co może nieść ze sobą pewne pozytywy. We Włoszech doszli do wniosku że wyraźnie przegrywajo z zarazo bo nie wyczepili 200%  społeczeństwa. Żeby rozwiązać problem będo tera czepili łobowiązkowo nieszczęsnych którzy ukończyli pięć dych. Nieważne że  yebando konstytuanto, ballando con la farmacia, volare, volare. Francowate  pozazdrościły, mąż babci się znerwował i postanowił podrażnić  się z  niezaczepionymi i usiłuje im uprzykrzyć real wprowadzając paszport szczepionkowy zamiast sanitarnego, co jest nie tylko durne i nie ma oparcia w nauce ale jest sprzeczne z prawem. Oczywiście mąż babci karnawałowo wykręca kota ogonem i bajdurzy na temat wolności  obywatelskich ale prawda jest smętna - to nie Omicron jest największym problem Macrona a walący się francuski budżet  (  czego zdawa się jeszcze francuskie społeczeństwo nie bardzo świadome, ale w końcu tyż  dostanie rachunki do popłacenia i nawet te lekstrownie atomowe nie pomogo ). Na Wyspach szaleje Borys, największa kara za brexit, jak go określa  nasza brytyjska  kuzynka. Borys  cóś przypomina naszego Syntezatora, mynistra od cinżkiej cholery - co dzień inna sukienka, Boria zmienia zdanie jak  kapryśna panienka. To jest ten sam rodzaj idioty co nasz pan płemieł, zna się bardzo  na niczym ale duuużo mówi. No, ma ciekawszo  fryzurę niż nasz przyliz.

Mumia hamerykańska rozmawiała z Wujkiem Wową, w wyniku rozmów naród kazachski poczuł w sobie  siłę. Wujek Wowa ogląda ponoć z niepokojem mapę, z kraju Kazachów   blisko do tureckiej infrastruktury do przesyłu gazu a chorągiewka zwana Erdoganem łasa na dudki i na znaczenie. Mła dziwi jedno,  w mainstreamie konflikt  u Kazachów przedstawiany jest jakoś zdziwnie, choć przeca trzeba  być idiotą żeby nie zauważyć że to jest sprawdzanie zdolności reagowania Wujka Wowy. Mła doszła do wniosku że Mumiok może sobie  być ekologicznym prezydentem na baterie ale któś tam w tej Hameryce jeszcze myśli resztką sił. Bedą tego myślenia poczebowali bo u nich w ludzkich zasobach   gerontokracja jak na Kremlu za komuny. Taki Fauci to chyba  dożywotnio będzie naczelnym dohtorem Hameryki, facet ma osiemdziesiąt jeden lat a nadal wykonywa  zawód. Zdaniem mła to zaczyna być niebezpieczne dla pacjentów. Australia przegrywa zanim wyleźli na kort, zdjęcia robaków w żarciu z "hoteli kwarantannowych" udostępnione przez czołowo rakietę świata swoje robio. Na miejscu australijskich notabli zaczęłabym budować szalupę, jak  docisną za mocno to... mła miała kontakt z Australijczykami, kangurom potrafi nieźle odbić. Jak się napijo to nie ma zmiłuj, działajo jak chłopaki z Teksasu. Generalnie wszystkie udajo że walczo z pandemio  a po mojemu to walczo o surowce. I to coraz ostrzej. Chiny kupujo żywność jak dzikie.

A teraz nasze ulubione covidzianki, czyli  czego mainstream nie powie ( ciekawe kiedy srajdzbuk zablokuje WHO za sianie dezinformacji na temat zarazy? ). Wszystkie kręco. Facet co wymyślił Astrę Zenkę  powiedział że nie da się wyczepić całej planety co kilka miesięcy. Nawet jakby czepionki cudem szczelności były. Przed nowym, roczkiem w  "Lancet" ukazał się artykuł na temat durnoty polityko boosterów. Polityczne udajo że nie czytały i wogle nikt nic nie mówił ani nie napisał a wszystkie profesóry na świecie so jednomyślne jeśli chodzi o czepionkarstwo i sposób zwalczana covidego.  Mamy nowo mieszankę - flurona się nazywa, mła jej pojawienie się wiąże z to nowo testowo zagwozdko z testami PCR, które majo być  tak  doskonałe że wykrywajo i hym... ekhem... rozróżniajo i grypy dwóch typów i covida złego. No bo wiecie ten wycofany jak się okazywało cóś nie odróżniał.  Fajnie nie?  Pojawiają się niestety  i to jest martwiące mła, patrz Tatuś, info o tym że czepionka zapodana nadmiarowo zamiast wzmacniać osłabia immunologię. Mła ma nadzieję że cóś źle zrozumiała, to jest  jej ciągły strach czepionkowy, mła się nieustannie martwi o to żeby sobie nikt z jej bliskich gugu nie zrobił. Jak na razie umarła nasza znajoma w szpitalu w NY, podobno na covid ale tak naprawdę to tyż cholera wie bo tera umieranie  jest w NY polityczną deklaracjo. Co za czasy.  Dziś  jako ozdobnik robio panie w piórach, w muzyczniku ciepło bo na dworze zimno. 

29 komentarzy:

 1. Panie w piórach powinny się dostojnie przechadzać po mieszkaniu Twoim, Romany lub Kocurro. Tak dla kociej przyjemności. Co do reszty... Olaboga!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie te śliczne panie szybciutko by wyglądały przy Jacusiu jak porządnie podskubane gęsi. Nawet by nie zdążyły zionąć, nie mówiąc już o odkurzeniu lokalu. Proponuję ubrać w takie kostiumy polityków, speców od zarazy i innych takich i wysłać do zoo. Między tygrysy i pumy. Jacuś za mały na takie liczne tałatajstwo (sześć kobietek, co to jest dla Jacusia, spoko dałby radę), ale wielcy kuzyni może by obrobili jak trza.

   Usuń
  2. Kiedy są pióra, to nie wiedzieć czemu człowiek zaczyna myśleć o smole...

   Usuń
  3. Mła ma straszno słabość do piórów, jako madka kotów chyba swoje dzieciątka obdarzyła to przypadłościo. ;-D Co do staffu polityczno - zarazianego to mła by nie wypuściła na to towarzycho nawet tygrysa szablozębego, toż to by pod TOZ podpadało. Nie można narażać stworzeń na kontakt z jadowitymi. Co do piórków i smoły, tak jak mła proroczyła że PISdnięte wykończy kaszanka w cenie kawioru - mła nie podejrzewała wtedy Glapy o tako inwencje poetycko, wicie rozumicie poeta ekonomii któren nie dopilnował podmiotu lirycznego bo światłem książyca odbitym od dwórek chyba się zajmował - tak mła teraz proroczy że jak polityczne przegrzejo to zatęsknio za procesami sądowymi jako za cywilizowaną formą ponoszenia odpowiedzialności. Im się wydawa że ludzie zachodu to kurtularne so. Taa... tak neocortex cieniutki u tych zachodnich jak i u innych ludziów a to co pod spodem to strach się bać. Nie podzielam zdania że one takie mundre te polityczne, one tylko cwane, kudy im tak do Machiavellego. Co za dupki!

   Usuń
 2. Ano tak. Właśnie leci kabarecik. Poziom idiotyzmu wszelakiego coraz większy. I śmiać sie z tego człowiekowi chce i płakać i wymiotować a najlepiej to do jakiego Zanzibaru czy inkszego Konga uciekać co by wytchnienia od wariacji zażyć i nabrać sił do dalszego wchłaniania papki prowymiotnej. Ale ponad wszystko lubię Cie czytać Tabaazo, bo o rzeczach ponurych piszesz tak że boki tu sobie zrywam. I tam mam pozrywane, że ledwo już człapię a człapać trza i na gębę nie padać, a znowu pieruńsko slisko sie zrobiło!:-)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zastąpić gadów guzikiem, przeca mła kontakty z politycznymi już teraz przypominajo rozmowy z operatorem telefonii. Z jednej strony mła, z drugiej jakieś boty w kółko to samo nadające i nabijające kasę operatorowi i kumpletnie niesłuchające co ludzie, w tym mła, majo im do powiedzenia. To może zróbmy sobie ten Wielki Reset i zastąpmy zbotowanych politycznych botami prawdziwnymi, zawsze to taniej. Co do formy, śmieszność władzy zasługuje na tako formę. Obecna klasa polityczna jest parodią tej która jeszcze pół wieku temu w demokracjach zarządzała. Coby Ci było jeszcze weselej mła Tobie zdradzi sekret Pegasusa. Usługa któro my wykupili wcale nie była przeznaczona na łopozycyjnych, łona była przeznaczona na swoich. Jestem gotowa postawić dolary przeciwko orzechom że Prezes Pan to podsłuchiwanie opozycji traktował jako poczebne ale nie priorytetowe.;-D

   Usuń
 3. Tabaazo, mistrzostwo swiata, padlam , tarzam sie jak swinia w blocie i kwicze!:)))
  Talenta twe do rozkminiania polityki i zarzundow sa po prostu niezwyklej urody. Rewia to jest i kabaret w jednym, a gdzieniegdzie i stypa pogrzebowa,
  bo i na pol-umarli a nadal zrzundzaja , ledwo się tych sznurkow czymając, co to kukiełki czymają w pionie.
  Reszta kreci się w kolko po lodowisku, co chwila jakiś wypada, ale ze wciąż polewają i polewają, to reszta jeszcze z rozpedu jeździ.
  Przypominam , ze upadki po lodzie dość bolesne sa.
  I Tabaaza nie docenia idiotow… One sa bardzo pożyteczne w obsadzaniu i po to sa, bo nie można racjonalnie tlumaczyc poczynan idioty, idiocie się dużo wybacza, i poblazuje , a o to przeciez chodzi. Coby lud myslal, ze oni takie głupoty robia z głupoty, a nie celowo. I żeby sobie kawaly wysylac, a karawana „idiotow” jedzie dalej i to prosto w przepasc, a my razem z nimi.
  Przy czym nieważne ktoren idiota przy zarzundzie i który zarzund – czy coskolowiek zmienia się w na lodowisku? Caly czas kreca się w tym samym kierunku, bo kierunek jest jeden : zakrecic globalnie całym swiatem w jedna strone, i to tak, aby nikt się z tego nie wykrecil.

  A te panie-pawiczki po prostu cudne sa! Gdybym była pawiem a nie pawiczka myself to bym się za takimi paniami uganiala z podniesionym ogonem!
  Kitty

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wierz w jedno teorię spiskową, to tak nie działa. To raczej taki koncercik interesów różnych, Schwabisko i jego koncernowe kolesie, kraje trzeciego świata, które wcale nie mają ochoty być rozgrywane, Chiny które nie są krajem trzeciego świata tylko staro cywilizacją coraz mniej mieszącą się w komuszych ramach, prawdziwi kretyni i ludzie którzy mają własne interesy nieskażone żadną ideologią oprócz idei robienia kasy. Nie przeceniaj politycznych ani guru z Doliny Krzemowej, popatrz sobie na ten proces który ma teraz miejsce w Hameryce. Córka starego Maxwella czyli ramię Mosadu, które zwerbowało Epsteina, pojechała spoko do Stanów w którym robio jej publiczny proces za handel ludźmi. Skazali jo nawet za to w pierwszej instancji. Teraz się dopiero zrobi ciekawie - te wszystkie dupki uchodzące za zbawców ludzkości które robiły interesy z Epsteinem, np. Gates, polityczne durne co cud bo dające się wodzić za nos szpionom, kudy one mundre - so tak umoczone że muszo się liczyć z kwitami, filmami, nagraniami audio które mogo wypłynąć. Maxwellównę mogo ubić jak tatusia ale kwity zostano. To gra nominatów i wybieranych urzędników, wywiadu i tych którzy mają kasę, każdy szachuje każdego. Mnóstwo tu ludziów różnej kategorii, nawiedzonych, mundrych, cwaniaków, zwyczajnych głupków, czasem nawet mądrych. Prawdziwi zdeklarowani idioci, tacy jak Ryży Kretyn, zmieniajo czasem stan gry ale są szalenie niebezpieczni. Wszyscy wolo głupków zwyczajnych, takich półcwanych pseudomundrali, wiadomo co taki zrobi. A tak w ogóle to te wzajemnie się zwalczające i robiące wspólnie interesy życia przeciwstawne kluby usiłujo bardzo dużo zmienić żeby zostało jak było. Tak to wygląda dla mła. ;-D To nie my się ich powinniśmy bać, to oni boją się nas. Stąd te iluzje, utopijne plany, opowieści dziwnej treści które jakoś się rozmijają z oczekiwaniami mas. Próby zmian tak wprowadzanych by nic nie zmienić - to się nie uda , świat jest zbyt spolaryzowany. Ament.
   Mła chyba jest pióroholicą. ;-D

   Usuń
 4. PaniT uważam że nie jest źle.Każdy kij ma dwa końce.Oczywizde jest że inflacja będzie rosła,bo w ramach tarczy antykryzysowej wsparcie dla przedsiębiorstw wyniosło circa about 200 mld zł czyli aż tyle gotówki pojawiło się na rynku.Na inflację ma też wpływ gigantyczny wzrost cen gazu na giełdach towarowych,niezależny od polskiego rządu.A wyższe stopy procentowe powodują np.wzrost rat od kredytów hipotecznych;osoba,której rata wynosiła np.2100 zł po pierwszym wzroście stopy procent. wyniesie 2800zł.
  Glapiński akurat jest znakomitym ekonomistą,dlatego zaproponowano mu etat na uczelni,od lat wykładał przedmioty ekonomiczne na SGH. Mój mąż miał z nim zajęcia z ekonomii politycznej.Zresztą na SGH nie ma złych ekonomistów,mają fachowość w małym palcu.
  Najważniejsze,że bezrobocie jest niskie,każdy kto chce może znaleźć pracę.
  Co do covida to społeczeństwo też zdało egzamin i nie dało się zmanipulować,zaszczepiła się tylko połowa Polaków, tak że tego..Wokół mnie poszczepione somsiady chorujo,większość żałuje,że ulegli tej zmasowanej propagandzie. Mam nadzieję,że postawa ludzi wpłynie jednak na decyzje ministrów.
  Ehh..oby do wiosny..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hanulek, między wykładowcą ekonomii a prezesem NBPu jest istotna różnica, przepraszam ale inflacja rzędu dziesięciu procent, która ruszyła od czterech i ośmiu w ciągu roku to jest zdecydowanie za dużo. Zdaniem mła było za dużo już w zeszłym roku i pułap z jakiego wchodziliśmy w ten rok nie wróżył dobrze. Pan Glapiński może i był dobrym ekonomistą w swoim czasie i świetnym wykładowcą ale koń jaki jest każdy widzi. Prosto jest rządzić jak jest kasy sporo ale jak się dosypuje z zysku NBP co rok na pińcety to się źle to kończy. Facet powinien pilnować polityki fiskalnej ale jej nie pilnował i tego nic nie usprawiedliwia, żadne wcześniejsze zasługi. Od czerwca stopniowo można było podnosić stopy, tak by było co inwestować i żeby gospodarki zbytnio nie schłodzić. Ale było hulaj dusza piekła nie ma bo liczono na kasę z EU, szczerze pisząc nie wiadomo dlaczego bo z góry nawet taki laik jak mła wiedziała że z tego guzik będzie. Teraz to mamy nakręcającą się spiralę i oby ją się udało zatrzymać, cholernie drogą obsługę długu, sam dług rzędu pół biliona złociszy i w dodatku jakąś tam część tego długu jak się okazuje zaciągnęliśmy u Chińczyków. U Niemiaszków majo pięcioprocentowo inflację i skrzeczo, w dodatku już ćwierkajo że będo ograniczać produkcję i w ogóle będą strasznie eko i nadpoprawni. Oczywiście guzik z tego wyjdzie ale ich gospodarka wyhamuje w czasie kiedy ją będą usiłowali przestawiać jedynie na usługi. Jak u nich wyhamuje to u nas stanie i się rozkraczy, tak to działa bo gospodarczo to my jesteśmy kolejny land. A co do ogólnej złej sytuacji to złe warunki majo wszyscy ale część gospodarek jeszcze jedzie, mimo tego co polityczni wyprawiajo. Nasza tyż jakoś szła dopóki się nie przehandlowało praw do emisji, rozkradło co się dało, przeputało na wybory, wieże Ostrołęki, Baranowy i inne takie, no i nie zaspało kiedy trza było coś z wartościo kasy robić. Tak nawiasem pisząc to jestem ciekawa co się z to kaso z handlu emisjami stało, to było ponad dwadzieścia miliardów, gdzie to jest?
   Nasz ludek nieufny, co w tym wypadku się sprawdziło. Wiesz we mła tak gdzieś głęboko siedzi przekonanie niepoparte żadnymi dowodami a jednak silne że te wszystkie czepionkowe statystyki u nas to cóś mocno zawyżone.

   Usuń
 5. Z tym handlem emisjami to racja,nawet ta kwota jest wyższa trzydzieści mld.
  Nie wiem jak rząd sobie poradzi z fit for 55,bo gdyby przyjął ten program,wtedy nasza gospodarka stanie się absolutnie niekonkurencyjna.Niewątpliwie czekają nas trudne czasy.
  Znalazłam taką informację:
  https://legaartis.pl/blog/2022/01/04/rzad-uk-przyznaje-ze-szczepionki-uszkodzily-naturalny-system-odpornosciowy-osob-zaszczepionych/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie przeczytałam na co przeznaczają tę kasę:
   https://wpolityce.pl/polityka/580813-premier-o-inflacji-ma-pytanie-do-tuska-i-von-der-leyen

   Usuń
  2. Mój Boże, czy ten człowiek usiłuje teraz wmawiać nam że nie wiedział, quźwa, co podpisuje? Ani ta wysuszona małpa co najpierw rozwaliła dwa resorty w Reichu a teraz przewodzi rozpierniczaniu Unii, ani Tuskowaty, który robi za fisze w EPL nie odpowiadają za sprawy naszego kraju. To jest kompetencja tego błazna, który robi u nas za premiera. Nie dość że drukujo kasę to tera majo jeszcze limity dodrukowywać? Bo trzeba dokapitalizować złodziei! Karwa, mało mu inflacji, jeszcze trzeba dospekulować limitami? To so skutki jak za merytkorkatę robi facet z przyuczenia, bo układ polityczny był taki że cza było komuś "swojemu" zapewnić pracę w banku, który właził na polski rynek. Kogoż w tych bankach nei było - Bielecki, Czarzasty i karwa, Orzeł Morawiecki! Chyba tylko Bielecki był ekonomistą, reszta to miała epizody przedsiębiorcze na uwłaszczonym majątku.
   Co do czwepionków to mła czeka na konsultację immunologiczno, znaczy żeby jej któś z medycznego na nasze przełożył, bo tam zdziwka so. Zerknij na publikacje o Omircornie Instytusyu Kocha, tam tyż ciekawie.

   Usuń
 6. Taba 100/100. Na ekonomii się nie znam zupełnie, ale wiem, że podwyżki za gaz i prąd uruchomią alternatywne źródła energii - głównie w postaci wkurwionych tłumów na ulicach, gołymi rękoma wyrywających kostkę brukową (a myślałyście, że czemu tak nerwowo w miastach asfaltują ulice za unijne piniędze?; żeby granitowa kostka skrzydeł nie dostała właśnie)
  Patrząc, jak w pośpiechu płemier vel krzywy pysk z małżonką wyprzedają się z uczciwie zachachmęconego majątku, trudno nie odnieść wrażenia, że walizki są już spakowane. Problem w tym, że planeta nam się kurczy i nie za bardzo jest dokąd (od dwóch lat mamy z Argentyną umowę o ekstradycji, a Izrael - z nimi nie mamy - raczej go z otwartymi ramionami nie przyjmie). Może z kangurzym rządem, biodegradowalną w czasie rzeczywistym US-Mumią, Omakronem i resztą ruszą na Marsa, bo numer z pontonem i "zgubionym" w morskich odmętach paszportem nie przejdzie. Będzie, będzie się działo!
  Co wcale mnie nie cieszy.
  Niestety z tym spadkiem odporności po każdej kolejnej dawce to prawda. To miał być schemat uzależnienia trzody od wyszczepiania co 2-3 miesiące, czyli 4-6 razy do roku. No cóż. Pazerność zabija. Na razie głównie pacjentów, ale i big pharma poczuje. Nie za bardzo, ale jednak. A mamusia mówiła: małą łyżeczką, małą łyżeczką!
  Tak a propos, oglądałyście wysłuchanie publiczne projektu ustawy 1846? Całe 4 godziny wysiedziałam. Było mocno i grubo, ale po Latosie jak po gęsi woda. Jeśli nadal będą brnąć w segregację sanitarną po tym, co było na komisji, to przecież ich ludzie na obcasach rozniosą! Radczyni Katarzyna Tarnawa-Gwóźdź dobrze im powiedziała: wy macie za sobą 30% osób z biernym prawem wyborczym, my ponad 50% narodu. Prawdę rzekła. Justyna Socha przeczytała oświadczenie mamy Dawida Akuły. Poryczałam się, wiecie dlaczego...
  Naród ruszy szybciej niż się komukolwiek wydaje - kolejne piekarnie ogłaszają zamknięcia! Najlepsza piekarnia we Wro na placu Bema, która jest od zawsze, czyli całe moje życie, czyli długo (nie będę robiła wiekowego coming outu, dość powiedzieć, że jestem średniowieczna), pada! Podali informację, że jak miesięcznie płacili za gaz 3 tysie to teraz mają płacić 18 tysi. Czyli chlebuś z dajmy na to 5 ziko za bocheneczek musiałby skoczyć na 30 ziko, a jak doliczyć za prund i drożejącą mąkę i dostawców, to chyba do 50 ziko. To może spowodować karną zbiórkę narodu pod sejmem jeszcze przed końcem karnawału i zacznie się bal! I wiecie co? Ja tam też będę! Choć nigdy do stolicy mnie nie ciągnęło. Granit zorganizujemy we własnym zakresie. A co! Stać mnie naruszyć ogródkowy skalniak!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ok. Dobra. Tyle co dalej
   Tą że kostkę później ma stół, i dobrze wyostrzonym nożem?
   W sklepie gdzie mąkę kupujemy orkiszu niet, rolnicy bunkrują zapasy.
   Aaaa, szkoda się nakręcać

   Usuń
  2. Pojęcia nie mam, co dalej. Ale jaka jest alternatywa? Łby pospuszczać i "cierpieć w milczeniu"? Może i tak, ale i tak ludzie wybuchną, żeby upuścić pary. Co może wyhamować lub spowolnić dalszą hucpę nierządu. Wiem, że wyjście na ulice nie rozwiąże problemu z dnia na dzień, ale zwykle w historii przemiany się od tego zaczynały. "Róbmy swoje, kochani, róbmy swoje! Może to coś da. Kto wie?"

   Usuń
  3. Piesu, zgadzam sie z tym co piszesz. Wlasnie mam tez nowa notke i dwa ciekawe linki w niej. U nas powstaja komorki rownolegle do tych panstwowych takie ciut panstwo podziemne. Np. pielegniarki a nawet lekarze zwolnieni ze szpitali bo nie chca sie czepic organizuja prace poza systemem. To samo dzieje sie w szkolnictwie i innych zawodach.
   Ale tez nasi zaczynaja juz powoli odkrecac kota ogonem, nawet dr. Mengele (fauci) zaczyna powoli cwierkac ludzkim glosem. Ale to w sumie nie o to chodzi, zeby oni odwrocili front, bo wtedy bedziemy mieli powtorke z przeszlosci.
   Zobacz jak to ladnie brzmi "Build BACK Better" slowo "back" jest kluczowym, czyli wrocmy do tego co bylo bo nie jestesmy gotowi do konca?
   Osobiscie to ja nie chce powrotu "normalnosci" jak to wielu mowi, ja nie widze nic normalnego w tym co bylo. Juz w 2008 jak sie sypnelo to zamiast wtedy wziac za mordy tych przy wladzy to pozwolilismy ich wykupic za nasze wlasne pieniadze i to byl wlasnie tak zwrot czyli step back.
   Wyjscie na ulice niewiele daje, bo to juz nie te czasy czego dowodem jest wychodzenie na ulice np. w sprawie aborcji czy przymusu rodzenia uszkodzonych plodow co w Polsce szczegolnie powinno byc widoczne.
   Mysle, ze w jakis sposob nalezy sie tak zorganizowac oddolnie zeby pokazac tym na gorze, ze sa nam niepotrzebni. W koncu to my ich utrzymujemy a nie odwrotnie.

   Usuń
  4. Troszki później napiszę moi mili bo właśnie Pasiak zaczął małpować Kapsla. Nie było gnoja całą noc, w uchu chlupie - zapodałam antybiotyk - lekka kręcioła, nie wygląda nigdzie na zewnętrzne ropnie, niespuchnięty poza tym uchem, na szczęście apetyt jest. Jutro z rana do dohtora, oczywiście mła z nerwów jeść nie może. Cóś mła się zdawa że będzie dłuuugie leczenie, choć on usiłuje mła udeptywać i porykuje co nie wskazuje na stan zejściowy. Teraz muszę odpocząć mentalnie po tej rozrywce którą mła gad zafundował. Ja mu się jeszcze raz wybiorę w mróz na doopy, nogi z kociego tyłka wyrwę i zrobię z niego skórkę rozgrzewającą! Sama wiesz Pieso jak to jest jak widzisz że kot się zaczyna z lekka zataczać, nerw po całości bo człowiek sobie różne rzeczy wyobraża. Chrapie jak aniołek.

   Usuń
  5. Łoooo madko! A w zasadzie: Łoooo kocia madko współczuję bardzo, bo to nerw szarpie, że ludzkie słowo nie opisze! Takie Pasiaki/Kapsle to nic tylko na sznurku do kaloryfera wiązać. Udeptuje i chrapie, bo szczęśliwy, że choć obolały i przeceniony dotarł do bezpiecznej przystani. Jemu się zdaje, że już jest wszystko dobrze, choć jest fatalnie. Przecież nie zatacza się z nadużycia napojów wyskokowych! Jedyne, co Ci mogę radzić na już, to sama sobie nadużyj, żebyś noc spędziła spokojnie chrapiąc, a nie jadąc do Myślakowic aż po blady świt.
   To teraz porzuć sprawy wagi państwowej, na które nie mamy wpływu, a wytrząsaj się nad Pasiakiem, bo ja tu z nerw też konać będę!

   Usuń
  6. Spać i tak nie mogę, ten gad ryczy żeby go wypuścić bo się przeca nażarł, kręcioła nie postępuje więc spoko mogę z nim do rana poczekać, żądania smyrania po tyłku jak nie wypuszczam i ostre nadzieranie twarzy bo mła nie spełnia żądań z tym wychodzeniem związanych. Mam wrażenie że ma chrypkę. Oczywiście nie ustąpię Pasiaku bo jest kuweta ale zaraz szału dostanę bo on usiłuje na mła tymi rykami. A Mrutek nie ryczy ale za to czuje się w obowiązku włazić mła na łeb żeby Pasiak sobie nie myślał. Wszytskie żrą więc dobre i to.
   Tera mła do wiadomomościów przechodzi - alternatywno energię to mamy jak w banku. Mła myślała do niedawna że one tam teraz szukajo kaskadera coby zechciał być premierem. Tylko że Piński ćwierkał że jego źródełka donoszo ze PISdnięte wykupujo banery na maj, znaczy chyba jednak ido wybory. Jak ido wybory to może odbędzie się bez kaskadera i Pinokio będzie robił za suspensorium Nadprezesa aż do nich. W takim układzie to nasz lubiący układanki Nadprezes wywali Zbynia i powie że to Zbynio samo zło bo napiendrolił z sądami, z Unio i jeszcze Pegazusem podsłuchiwał niewinnego jak lelija Nadprezesa. Naród będzie musiał pokumać jasno - brak piniądzów jest przez Zbynia a nie dlatego że cała Zjednoczona Prawica ruszyła do koryta z takim impetem że je potłukła. Zbyniu wie że Nadprezes zamierza mu publicznie wypruć flaki a potem gotować w smole i odczuwa pilną potrzebę zrobienia łaski Konfederatom. Konfederaty podejrzewajo, słusznie zreszto, że to ma być zrobienie laski a potem szantażyk, czyli stała metoda Zbynia. Tak że widzicie że oprócz winy Tuska szykuje się tyż wina Zbynia. Z drugiej strony Donald chce być jak Ronald i zamiast myśleć o politycznej emeryturze usiłuje wykaszać u się napastników grających na lewej stronie boiska i wyraźnie centruje co niestety zaowocowało ponownym pojawieniem się Grzegorza ze Schetynowa na scenie publicznej, jako rozgrywającego w środku pola. Zarzundy obu partii przegrupowujo się przedwyborczo, tym się teraz dupki głównie zajmujo. Cała reszta to retoryka, właśnie spadamy a piloci dopiero odczytujo chceck listę coby się zorientować i na ślepo i doraźnie działajo. Kuźwa, mła zaczyna na bardzo poważnie za tym że musi być limit wieku przy wybieralności na urzędy. Wiek emerytalny i z tzw. służby publicznej wylatujesz. Teraz to polonezy emerytalne, starcze kujawiaczki, ledwie żywe oberki psiakrew odtańcowujo. Koty nynować, wnuki rozpieszczać, odpiendrolić się od narodu!

   Usuń
  7. Co do Polskiego Wału to zaraz wała rzundzący zobaczo. Mła podejrzewa że Polski Wał piendrolnie o glebę jak ten nieszczęsny Tupolew, z tej samej przyczyny zresztą. Z tej improwizacji nieustającej, quźwa, jazzmani polityki, zarzundzania, ekonomii i jeszcze paru spraw! Wał jest gorszy w skutkach niż trzy lockdowny razem wzięte, a wydawa się zarzundowi konieczny bo na horyzoncie scenariusz grecki tylko my za walutę mamy złocisze a banki niemieckie i francuskie nie dawały nam takiej ilości kredytów żeby było to dla reszty EU niebezpieczne. Znaczy nie Grecja a jazda w stylu wenezuleskim nam się szykuje. Jak się naród zorientuje że to nie Ateny a możliwe jest lądowanie w Caracas to będziemy mieli całkiem nowy ustrój - demokrację bardzo bezpośrednią. Mła stara paczeć się na to z dystansem, jej sie wydawa że to taki proces - najsampierw upadł mit komuny jako narzuconego ale sprawiedliwego systemu społecznego, teraz upada nam mit solidarności bo to ludzie wywodzący się z tego ruchy rozpiendrolili co było do rozpiendrolenia. Bo to nie jest tak że to tylko PISdnięte samo zło, drugo kadencje Peło konsumowała ośmiorniczki a państwo odłogiem sobie leżało. No i wzięło i zarosło a jak sie chwast wdał to łolaboga! Właściwie to dobrze że my się od tzw. zaszłości historycznych odetniemy, najwyższa pora.

   Usuń
  8. Co robić? To co zawsze - mła powtarza nieustająco słowa Kuronia "Nie palcie komitetów, budujcie własne". Samoorganizować się co rzecz jasna wymaga wysiłku. Gdyby ludzie zamiast zapiendralać w korporacjach nadgodziny poświęcili ten nadgodzinowy czas na urządzanie sobie samym lepszego życia poprzez udział w tworzeniu struktur państwa to nie musieliby żadnych godzin wyrabiać bo gnoje które nisko wyceniają pracę a zbyt wysoko wartość kapitału musieliby na dupskach usiąść i zacząć płacić normalne pieniądze. Mła się wydawa że my w tej chwili nie mamy żadnej ręki wolnego rynku, mamy postępujący proces monopolizacji który natychmiast trzeba przerwać bo jest niebezpieczny dla demokracji. Państwa mają do tego narzędzia a pretekst można znaleźć jak w przypadku srajdzbuka który jest platformą społeczną a zachowuje się jak redakcja politycznej prasy. Szczerze pisząc wydawa mła się że sprawę poprawiłyby już opłaty za użytkowanie społeczniaków w określonych godzinach.

   Usuń
 7. Nie, nie miałem na myśli ,,spuszczania łbów" choć to zabrzmiało ździebko szafotniczo
  . Raczej bardziej że tyle to dość łatwo, wbrew pozorom.
  My tu już kolejną grządkę różne warzywa wydarlim z łogrodka, szklarnia piersią na taśmę powstała z końcem jesieni, natomiast nie widzę na tych paru arach miejsca na grule, żyto,kurnik itd.
  Nie wspominając o tem że przeca komunalne usługi w mieście ktoś musi utrzymywać. To nawet studnia wymaga zgody gminy....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na studni u nas stoi garaż - to nasz poprzednik tak postawił, ale studnia jest czynna; na kurnik miejsce mamy, a ziemniaki dawały radę w wiadrach.
   Także w tym sensie można się zabezpieczyć, ale w skali państwa...

   Usuń
 8. W skali państwa to państwo niech liczą na siebie i społeczności.
  Będąc kiedyś w Norwegii w Morgedal, rozmawialiśmy z miejscowymi i nie bardzo kumaliśmy czemu oni tak ciągle że niech im co państwo nic nie dajo,a.wystczy że nie będą się wtrącać bo już za duża tej pomocy. A tu szkoła taką ładną o socjal taki bogaty. Przelacialo z 10!lat i wiadomo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tiaaa... zachowaj Panie Boże cara w zdrowiu i jak najdalej od nas ;)
   To najlepsze rozwiązanie

   Usuń
  2. Zgadzam sie Tomku. Reagan kiedys powiedzial, ze najbardziej przerazajace co obywatel moze uslyszec to "I'm from a goverment and I'm here to help" czyli "jestem z rzadu i jestem tu zeby pomoc". I to jest swieta prawda tyle, ze ludzie sie boja samoodpowiedzialnosci, bo to tak latwo jak ktos powie co jak i kiedy robic.
   Niestety ta pomoc ma zawsze wysoka cene i cos mi mowi, ze obecnie to jest wlasnie czas kiedy wielu otwiera na to oczy i zaczyna dostrzegac, ze nas wszyskich globalnie nie stac na pomoc i opieke rzundowych.

   Usuń
  3. Wychodzi na to że my libertarianie. ;-D Mła troszki się boi bo wiecie jak to jest z tym wahadłem historii. Jak z to leszczyno co przygięta do gleby odbija bardzo mocno w kierunku przeciwnym. Mła nie lubi żadnych ekstremów, uważa że paskudnie się w takich systemach ekstremalnych żyje. Obecnie mam nadsocjalizm, więc w następstwie będziemy mieli taki liberalizm gospodarczy że ludzie mogą zacząć z głodu zdychać na ulicach. Praca nad znośnym systemem to jest na lata i uda się tylko wówczas kiedy ludzie się w to masowo zaangażują. Moim zdaniem im mniej politycznych, tym lepiej - od barteru można zacząć budować gospodarkę która nas wszystkich jako - tako utrzyma. Ludzie sobie sami poradzą, jak zawsze zresztą. Tylko tego ideologiczno - politycznego garba cza nam się pozbyć. To utrzymankowie systemu, znacznie bardziej dojący państwo niż wszystkie socjalne przez nich utrzymywane razem wzięte.

   Usuń